18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Warszawa 1947 r. Rekonstrukcja powojenna.

Zembowy Wruzek • 2011-10-28, 21:39
Latem 1947 r. grupa amerykańskich projektantów odwiedziła Anglię, Czechosłowację i Polskę, żeby ocenić progres rekonstrukcji powojennej. Zdjęcia są z kilkudniowego pobytu w sierpniu w Warszawie. Grupa przedłużyła swoją wizytę w Warszawie o kilka dni, żeby się spotkać z architektami Biura Odbudowy Stolicy i opisali, że ich praca budzi respekt.



Reszta w komentarzach.

cowboy

2011-10-29, 02:39
mogli nie odbudowywac.

Stew

2011-10-29, 05:17
Ludzie co jak co, ale jakbyście nie lubili Warszawy, Warszawiaków i wszystkiego co ze stolicą związane (bo nawet odnośnie historii każdy ma inne poglądy), to musicie przyznać jedno. Cholernie szkoda pięknego miasta, które zostało doszczętnie rozj***ne.

Chwała im za walkę, choć pewnie gdybyśmy pomachali białą flagą jak Czesi, to mielibyśmy w całej Polsce wszystkie przedwojenne zabytki.

Stary - piwo za zdjęcia, czyli to co lubię. Więcej takich wrzut!

krishna

2011-10-29, 09:03
Daaaawno szukałem takich zdjęć. Krata dla Ciebie.

btw. wiecie dlaczego Warszawa po powstaniu była bezdomna?
Bo nie miała domów.

inb4 upadek

marna

2011-10-29, 09:11
Dr.Ness, Gdańsk, Gdynia i Sopot.
Trochę już takich fot widziałam ale dobrze byłoby w jednym miejscu móc je sobie pooglądać ;)

Bi...........er

2011-10-29, 09:40
Browar. ja bym chciał zobaczyć zdjęcia Wrocławia :->

Zaako

2011-10-29, 10:06
Zdjęcia w kolorze wyglądają, jak by to gdzieś teraz było, a nie 66 lat temu. Wrzuć Gdańsk jak masz!

DarkBolo

2011-10-29, 12:37
Masz zdjecia Krosna? (podkarpacie)??

bo...........30

2011-10-29, 12:51
skad oni takie aparaty mieli w tamtych czasach? ;)

Tomasz23

2011-10-29, 13:26
Fajne uczucie oglądać to wszystko w kolorze.

tazmandu

2011-10-29, 13:28
k***a, rozebrać parę największych miast polskich, żeby odbudować takie zadupie jak Warszafkę, gdzie teraz same kocojeby siedzą. Lepiej pokaż zdjęcia miast, z których szły cegły na tą wiochę.

Magik2501

2011-10-29, 13:51
marnotrawna napisał/a:

a o innych miastach w Polsce ni masz czegoś takiego?



Żadne inne Polskie miasto nie zostało tak zniszczone, bo tylko w Warszawie było Powstanie.

Co byście nie pisali - można uważać, że Powstanie to był dobry pomysł albo zły, ale szacunek Powstańcom się k***A należy.

Phallucifer

2011-10-29, 17:25
NIGDY nie zrozumiem rodzimych skinheadow wyznajacych kult hitlera czy w ogole nacjonalistow(XXwiecznych -izmów). Ci ludzie , ktorzy przelali swoja krew przelali ja w sprzeciwie ucisku wywolanemu przez narodowa dume. Walczyli z idiotycznym poczuciem wyzszosci wlasnego narodu.
Po wojnie czekal na nich komunistyczny sad , bardzo czesto stawali sie ofria tzw wolnosci i milosci , sprowadzonej na nas przez braci moskal(u nas komunizm zainstalowal sie i czerpal bardzo gleboko z tradycji dwudziestoletniego nacjonalizmu polskiego- vide rok 1968)i. i za taka tradycje moglnym umrzec. NIestety nie wyklucza to mojej najwyzszej pogardy dla NR, czy NS.
Piekne zdjecia, a aparaty kolorowe mieli juz w tamtym okresie, co wiecej taka dokumentacja jest o wiele dokladniejsza i nie dodaje dramatyzmu calej i tak juz dramatycznej scenerii czy historii , ktora ten dramat wywolala.

Valor

2011-10-29, 20:26
Szacunek szacunkiem ale możnabyło przemilczeć , schylić głowę i ocalić kraj .

marna

2011-10-29, 20:47
Magik2501 napisał/a:



Żadne inne Polskie miasto nie zostało tak zniszczone, bo tylko w Warszawie było Powstanie.



aj toć się kłócić co do tego nie będę, ale wiele miast odniosło szkody w tamtym burzliwym czasie :roll:
być może autor posiada jakieś cosie takie podobne do tego, ale dotyczące 3miasta na przykład i tyle.