18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Wąchanie bąków da Ci nieśmiertelność

Kriski • 2017-04-17, 19:32
Badacze stwierdzili, że wąchanie bąków ma korzystne właściwości zdrowotne:

Uczeni z Exeter University zajęli się badaniem czegoś, co na pierwszy rzut oka może wydawać się po prostu śmieszne. Chodzi o to, czy wąchanie gazów jelitowych może mieć korzystny wpływ dla naszego zdrowia.
Według badaczy, zapach bąków jest korzystny dla naszego organizmu. Wąchając te gazy, zmniejsza się ryzyko wystąpienia udaru, zawału serca i demencji a nawet można zwalczyć raka. Brzmi jak żart ale naukowcy wyjaśnili nawet skąd pochodzą te sekretne właściwości zdrowotne.
Siarkowodów jest jednym z kilku silnie cuchnących gazów, wytwarzanych przez bakterie, które rozpadają się w żywności w jelitach. W dużych dawkach jest on nawet trujący ale w małych ilościach pomaga chronić komórki i zwalczyć schorzenia. Gaz chroni mitochondria, które napędzają produkcję energii w komórkach naczyń krwionośnych i regulują stany zapalne a bez nich komórka umiera.
"Chociaż siarkowodór jest znany jako ostry, cuchnący gaz w zgniłych jajach i wzdęciach, jest naturalnie wytwarzany w organiźmie i może w rzeczywistości mieć istotne znaczenie dla przyszłych terapii dla wielu chorób" - powiedział dr Mark Wood.
Naukowcy zdołali również opracować związek o nazwie AP39, który pomaga organizmowi w produkcji odpowiednich ilości siarkowodoru. Powyższe wyjaśnienia mają nas przekonać, że wąchanie bąków, choć są śmierdzące, mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie.


Źródło


Ja...........ro

2017-04-18, 08:30
Uczeni z Exeter University - to tak troche jakby napisac "Uczeni z SGH"

byczkos

2017-04-18, 09:00
k***a będę nie śmiertelny :D

KillerLaugh

2017-04-18, 09:58
Swego czasu pewna wybrana reprezentatywna grupa żydów została poddana podobnemu eksperymentowi i nikt z nich nie narzekał później na złe zdrowie, więc chyba jest coś na rzeczy.

Tryper

2017-04-18, 13:00
Mam wrażenie, że będę nieśmiertelny.

bobocpe

2017-04-18, 14:05
Znając moją historię wąchania pierdów, będę żył wiecznie...