18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego przypominamy:

~Angel • 2018-10-19, 12:21
Przypominamy wszystkim użytkownikom, iż obowiązuje ustawowy ZAKAZ SPALANIA ODPADÓW na terenie nieruchomości oraz w piecach domowych. Spalając odpady łamiemy prawo, szkodzimy środowisku, a przede wszystkim szkodzimy sobie.


waloos

2018-10-20, 01:33
@Crazy_Edek tak swoją drogą to śmieci, np plastik pali się niemal bezdymnie, zrób test i podpal zapalniczką jakąś folię.
Jak widzisz u kogoś czarny dym, to jest pewność że pali węglem, tylko robi to niewłaściwie, bo wrzuca opał na rozgrzany żar. Węgiel koksuje puszczając kłęby dymu, które się nie spalają bo żar jest pod nimi więc nie ma się jak to dopalić.

Nie wiem jak dużo ktoś by musiał mieć śmieci, żeby tym opalać mieszkanie. No k***a to jest zwyczajnie nie możliwe.
Smród i dym to są niespalone frakcje węglowe - gdyby ludzie mieli pojęcie jak używać pieców, gdyby nie palili jak dziadkowie 60 lat temu, to smog byłoby zdecydowanie mniejszy.

Nert

2018-10-20, 02:09
Problem przy spalaniu od górnym jest taki że, trzeba za każdym razem rozpalać od nowa. A przy centralny jak nafuram tyle do pieca to mi rury pie**olą od temperatury, w domu zrobi się sauna, będę musiał otworzyć okna i się wyziębi. Dlatego tak ludzie palą, bo łatwiej jest dorzucić 2 kostki węgla, niż wypalić wszystko, wybrać popiół, nałożyć wszystko i rozpalać to w kółko i kółko.

AssQuarter

2018-10-20, 12:58
@Crazy_Edek Gdzie do cholery można kupić 2/3 tony dobrej jakości węgla za 300zł???

waloos

2018-10-20, 17:49
Nert napisał/a:

Problem przy spalaniu od górnym jest taki że, trzeba za każdym razem rozpalać od nowa. A przy centralny jak nafuram tyle do pieca to mi rury pie**olą od temperatury, w domu zrobi się sauna, będę musiał otworzyć okna i się wyziębi. Dlatego tak ludzie palą, bo łatwiej jest dorzucić 2 kostki węgla, niż wypalić wszystko, wybrać popiół, nałożyć wszystko i rozpalać to w kółko i kółko.



Bo trzeba odpowiednio ustawić klapkę w nawiewie. Poza tym kłania się przewymiarowanie instalacji w domach.
Choć ja jeszcze niedawno mialem u siebie 20kw, gdzie spokojnie 12 by stykło i palenie od góry się sprawdzało.
Tylko że dziennie trzeba rozpalić, to jest minus.

Pośrednim rozwiązaniem jest palenie od boku. Tzn przesuwasz żar w tył pieca i dokładasz węgla z boku. Kopci się mniej, nie trzeba rozpalać co dzień, jest kontrola nad temperaturą, no ale trzeba kilka razy w ciągu dnia iść dołożyć.

A że ch*jom się nie chce, to później mamy zadymione osiedla.

misiek.bogiem

2018-10-20, 21:43
Jaka szkoda, że takie ujęcie nie zostało nagrane superszybką kamerą. Ehhh…

MarcinWrc

2018-10-21, 23:12
Tak nawiązując do zdjęcia wstawionego przez @Crazy_Edek.
Sąsiad za płotem ma warsztat. Co jakiś czas (2 razy do roku) zdarzało mu się palić odpady w wielkim ognisku. Powstawał czarny, gryzący dym, który całkowicie uniemożliwiał oddychanie - co gorsze leciał zawsze w kierunku moich okien. Raz, drugi, trzeci uprzejmie zwracałem uwagę i groziłem policją, aż w końcu usłyszałem "sp***alaj" (taki typ ludzi). To mi wystarczyło, żeby zadzwonić na 112 po uprzednim nagraniu ogniska. Dzwoniłem bezpośrednio przy sąsiedzie, który nagle zaczął szybko gasić ognisko. Przyjechała jednostka z lokalnego OSP i za niedługo nieoznakowany radiowóz. Musiałem przejść kawałek (z tym sąsiadem dzielę tylko płot, a nie ulicę, taki układ posesji), żeby wskazać konkretny dom i żeby policja mogła mnie spisać jako zgłaszającego (bo nie zaznaczyłem dzwoniąc, że chcę to zrobić anonimowo - bez różnicy dla mnie). Rezultat? Mandat za spalanie odpadów i pokrycie kosztów akcji przez palącego śmieci. Poza tym do tej pory ani jednego spalonego śmiecia. Teraz wszystko trafia ładnie do kontenera, który jest regularnie wywożony przez odpowiednie służby, a ja oddycham świeżym powietrzem. Można? Można.

Krak

2018-10-22, 11:32
Crazy_Edek napisał/a:

Obrazek


Jakbym nie palił węglem to dym czarny jest.
Kiedy ma się spodziewać kontroli?