18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Uwaga na bakterie z pralki

grudzin7 • 2017-04-26, 22:40
Drodzy Sadole,
na Wykopie powstała ciekawa inicjatywa, którą moglibyśmy wspomóc.
Nie będę owijał w bawełnę, chodzi o wielkiego bajta na tępe karyny z małymi brajanami i dżesikami. Idea jest prosta - wklejamy na jakieś fora tematyczne matek teksty o tym, że bakterie mnożą się w bębnach naszych pralek i powodują choroby u dzieci.

Jeśli dobrze to rozegramy, może uda się wywołać taki ból dupy jak u antyszczepionkowców :amused:

Akcja ma potencjał, nawet stronka już powstała: link
Jest też funpage na fejsbuku: fajsbuk

Tylko pamiętajcie - im bardziej realistyczne teksty tym lepszy bajt.

Ja już dołożyłem swoją cegiełkę :-D

Mogę na Was liczyć? ;-)

Pomysłodawcy: wykop

dr_dex

2017-04-26, 22:41
grudzin7 napisał/a:



Mogę na Was liczyć? ;-)



nie

~Velture

2017-04-26, 22:46
Cytat:

Mogę na Was liczyć?


Nie, nie możesz.

pakicito

2017-04-26, 22:47
Cytat:

Mogę na Was liczyć?


pie**ol się, moja mama to Andrzejlika

uho82

2017-04-26, 22:48
Umiesz liczyć? Licz na siebie.

Ni...........ny

2017-04-26, 22:49
grudzin7 napisał/a:

Mogę na Was liczyć? ;-)



Lysack

2017-04-26, 22:51
Ciekawe czy ktoś to kiedyś sprawdzał, ale jestem w stanie w to uwierzyć.

Przynajmniej pracując przy zmywarkach krążyła opinia rozpowszechniana przez samych projektantów i konstruktorów, żeby nie myć naczyń w niskich temperaturach, bo:
-nie domywają się (by rozpuścić niektóre enzymy zawarte w kostce potrzebna jest wyższa temperatura)
-pozostają bakterie (związane z resztkami żywności, niską temperaturą mycia oraz nieaktywnymi enzymami z tabletek)
-zapychają się filtry (resztki nie zostają rozpuszczone i zalegają w odpływie)

Ponadto proces mycia w niższej temperaturze jest odpowiednio dłuższy, żeby kostka mogła się rozpuścić (jednak nie wszystkie składniki są wtedy aktywne), przez co zużywa więcej wody, a jedyna oszczędność to około 10% na zużyciu energii, bo nie trzeba podgrzewać wody do wyższej temperatury.

Choć przy pralkach też ma to sens. W końcu nie bez powodu materiały mające styczność z otwartymi ranami czy innymi wrażliwymi na zakażenia miejscami najlepiej wygotować lub wyjałowić. Zwłaszcza myślę tutaj o pieluchach tetrowych, na których bakterie z kału są w stanie wytrzymać temperaturę do prawie 80 stopni.

mygyry

2017-04-26, 23:08
Najlepszym sposobem na pozbycie się bakterii, jest włożenie cegły i ustawienie wysokiego wirowania

Dżizas_kurde

2017-04-26, 23:32
Cytat:


na których bakterie z kału są w stanie wytrzymać temperaturę do prawie 80 stopni.


Wydawało mi się ze wszystko "is dead" już powyżej 63 stopni...

pisage

2017-04-26, 23:54
Trochę taki strzał w stopę, bo większość bakterii świetnie namnaża się w około 40 stopniach. Z kolei 60 to za dużo dla większości tkanin. Najlepiej jest prać w około 50 stopniach Celsjusza. I bakterie giną (prawie 100%) i ubrania żyją dłużej.

I podoba mi się jeden z fejkowych komentarzy: "Czytałam też że tylko wirowanie ma zbawienny wpływ…niestety tylko powyżej 5000 obrotów (droższe modele pralek) bo rozwala DNA bakterii i wirusów." Tzn. mam nadzieję, że jest fejkowy...

Pr...........em

2017-04-26, 23:54
@Lysack
Coo?

Zajebista inicjatywa, szczególnie że właśnie jestem po przeczytaniu niezwykle inspirującego materiału na grupie stop-nop. BTW można się nieźle wk***ić jak się czyta dyrdymały antyszczepionkowców a jednocześnie teściowa położna opowiada o maleństwie, które jakieś niezaszczepione dziecko na oddziale zaraziło odrą :( k***a nie chcą się szczepić, urządzają ospa-party - OK, ale na bezludnej wyspie, gdzie nie będą zagrażać innym, często zupełnie bezbronnym jak chociażby to niemowlę...

b0r000

2017-04-27, 00:24
To ma potencjał
Idę na 4chana podrzucić im ten pomysł :mrgreen:

biorgul

2017-04-27, 01:20
Spoko, ale karyny wiedza, ze jest program reczny i pomysla, ze to moze pomoc rozwiazac pranie w pralce


W............R.

2017-04-27, 02:54
W proszku do prania żadne gówno nie przetrwa długo.