18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Urban opowiada o tym jak wypromował J. K. Mikke

Plecionkarz • 2013-03-09, 19:46
Fragment książki "Alfabet Urbana" opisującej postacie polskiej sceny politycznej z lat 1990. O Korwinie-Mikke pisze Urban tak:

Przywódca Ruchu Polityki Realnej. Barwna postać zawsze w muszce. Łączy nas stara znajomość i niechęć do "Solidarności". Korwin-Mikke stworzył własną, kieszonkową partię - Ruch Polityki Realnej. Jest to ugrupowanie konserwatywno-liberalne, sprzymierzone z monarchistami, których mamy razem trzech. Ruch jest za całkowitym liberalizmem ekonomicznym, (...).

Wielki oryginał, co podkreśla wiążąc sobie zawsze muszkę. Facet postrzelony w najsympatyczniejszym sensie tego słowa. Dogmat pluralizmu i karzełkowatość wszystkich partii sprawiają, że obecnie przeżywa swoje wielkie dni, gdyż z całą powagą jest traktowany jako szef jednego ze stronnictw. (...)

Przychodził w latach 70. do "Polityki", gdzie przynosił felietony na różne tematy, zawsze oryginalne, gdy idzie o poglądy, żywo napisane, tylko pod koniec przeważnie rozłażące się. Drukowałem go od czasu do czasu. Stale tego robić nie było można, gdyż był zbyt płodny. Strach było zamieścić jakiś tekst, ponieważ to znaczyło, że nazajutrz, zachęcony, przyniesie dziesięć nowych. Ja zaś jako redaktor byłem leniwy i zawsze wolałem mieć do czytania mało tekstów, a nie dużo. Z tej banalnej przyczyny limitowalem publikacje Korwin-Mikkego, ale również i z powodów politycznych. Chodziło o to, że on przecież był opozycją, więc co innego występ gościnny w "Polityce", a co innego, kiedy utrwali się jako stały autor pisma. Poza tym bałem się, że za tego wroga socjalizmu dostaniemy po uszach. Zrobiłem więc coś, czego nigdy nie czyniliśmy i za co Rakowski zdarłby ze mnie skórę. Zadzwoniłem do MSW i poprosiłem ich o opinię na temat roli Korwin-Mikkego. Nasze władze bowiem - mówiłem - leją nas za drukowanie ludzi z opozycyjnego podziemia, a skąd my niby mamy znać grzechy różnych autorów, wiedzieć, gdzie są zapisani i w jaki sposób ryją pod naszym ustrojem?

Odpowiednia komórka MSW odparła, że możemy spokojnie go drukować. Pisze różne manifesty, ale rozkleja je tylko na swojej klatce schodowej, a resort nie jest drobiazgowy ani małostkowy.

Kiedy zostałem szefem telewizji, Korwin-Mikke skarżył mi się, że go nie pokazują na ekranie. Poleciłem dawać go na ekran, ile tylko wlezie, bo to polityk prawdziwie niezależny. Ile razy zmieścił się w programie, tego nie wiem, mniej w każdym razie, niż on by chciał, a więcej, niż pragnęłaby tego "Solidarność", która podobnie jak PZPR nie znosi ludzi nie zapisanych u siebie.

karfi

2013-03-09, 23:12
Lubię Urbana. Dobry komediant. Mógłby być naszym Polskim Jasiem Fasolą.

HotSzot

2013-03-10, 01:00
karfi napisał/a:

Lubię Urbana. Dobry komediant. Mógłby być naszym Polskim Jasiem Fasolą.


Ty jestes tak glupi, czy to byl wyjatkoooooowo wyrafinowany sarkazm, ktorego moj mozg nie pojal? :D Swoja droga, zajebiste tagi "jkm" no k***a mac.

lapps

2013-03-10, 02:29
kto normalny uwierzy komuniscie

ms87

2013-03-10, 03:13
Ja pie**ole, czy kogoś tu poj***ło przecież to są najwięksi wrogowie, nie wiem kto pisze takie bzdury

karfi

2013-03-10, 08:11
ms87 napisał/a:

Ja pie**ole, czy kogoś tu poj***ło przecież to są najwięksi wrogowie, nie wiem kto pisze takie bzdury


AH i JWS też powinni być największymi wrogami. Niestety jednak potrafili się dogadać w celach eksterminacji narodu Polskiego.
A mnie tam urban śmieszy i tyle. Nie żeby go popierał-co to to nie .

Plecionkarz

2013-03-10, 10:38
ms87 napisał/a:

Ja pie**ole, czy kogoś tu poj***ło przecież to są najwięksi wrogowie, nie wiem kto pisze takie bzdury


No przecież jest napisane, że to słowa urbana!

arkanoid

2013-03-10, 17:02
Plecionkarz napisał/a:

(...) Poza tym bałem się, że za tego wroga socjalizmu dostaniemy po uszach.


Oj było by po czym dostać komuchu j***ny.

Alex_De_Large

2013-03-10, 17:04
Urban to dupa z uszami, kto mu wierzy ten pedał.

slawekfmx

2013-03-10, 17:11
wszędzie k***a j***ny troling

mihaueeek

2013-03-10, 17:23
Hehehe i jak zwykle wszędzie pojawia się dzielenie wszystkiego na czarne i białe. Większość młodych użytkowników sadistica jest tak zachłyśnięta zajebistością JKM że sama nie używa swojego mózgu w tworzeniu własnej opinii pomimo faktu że ich idol JKM sam do tego namawia. Przez pewien czas sam byłem jego zwolennikiem ale facet zbytnio wszystko generalizuje, przytaczane przez niego argumenty są trafne ale czasami zbyt okrutne. Pospolitego obywatela obrażą te argumenty, mądrego zainteresują i skłonią do przemyśleń a większość napinaczy na tym portalu będzie je tylko bezmyślnie powtarzać. Co do tekstu to Urban zrobi wszystko żeby trzepać dalej kasę niemniej pewnie jest w tym trochę prawdy bo żyjemy w takim kraju że bez pleców nikt się jeszcze do polityki nie dorwał. A wszyscy urzędujący obecnie posłowie czy to byłe komuchy czy to Solidarność czy pojedyńczy wojownicy o wolność mieli w latach 80- 90 potężne zaplecze i dzięki temu się dostali. Korwina można uważać za wyrocznie w sprawach zarządzania państwem ale tak naprawdę nie ma zbytniego doświadczenia, gospodarką i polityką rządzą o wiele barzdziej skomplikowane mechanizmy niż mu się wydaje. Jest dobrą osobą do otworzenia oczu ludziom na przekłamaną przez media rzeczywistość ale do władzy nigdy się nie dostanie bo niestety jak sam mówi na świecie jest cały czas za dużo ludzi głupich którzy nadal głosują na partię PO, PiS a młodzież po usłyszeniu słowa legalizacja głosuje na Palikota. Wszystko to ten sam syf. Potrzeba zastrzyku świeżej krwi, nieskażonej wszech obecną polaczkowością, narzekaniem, ch*jową prezencją i sprzedajnością a o to niestety w tym kraju bardzo trudno, więc jako marzyciel i realista śmiem twierdzić że niestety tak w tym kraju nie będzie. A już najbardziej mnie śmieszą internetowi bojownicy nawołujący do kontrrewolucji w tym kraju chociaż nie wiedzą czym się różni rewolucja od kontrrewolucji. Powołują się na to że jedynymi nacjonalistami w tym kraju są kibole którzy jakoś nie potrafią stworzyć dobrego wizerunku w mediach oprócz darcia mordy i wykrzykiwania haseł ,,Wolność'' itp. . Trzeba uświadamiać najpierw jednostkowo ludzi zanim się za cokolwiek wezmie.

abdul

2013-03-10, 17:33
urban props za ostre pioro i poprawna polszczyzne zydzie

dagins

2013-03-10, 18:17
@mihaueeek
"gospodarką i polityką rządzą o wiele barzdziej skomplikowane mechanizmy niż mu się wydaje"
Wymień te tajemnicze i skomplikowane mechanizmy, o których człowiek siedzący w polityce od ~40 lat mógłby nie wiedzieć.

bovski

2013-03-10, 18:34
@up to trochę smutne, 40 lat w polityce i żadnych osiągnięć

vonFuchs

2013-03-10, 18:35
Urban - najsympatyczniejsza sprzedajna lewacka k***a ever :-D