18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Uraz

lakii93 • 2020-11-08, 00:05
Końcówka z kilofa się odłamała i trafiła prosto w oko. Efekt, to 4 szfy na spojówce i 2 na powiece. Na szczęście po 2 miesiącach wzrok wraca do normy.










CzerstWybut

2020-11-08, 09:27
Wiewór napisał/a:

k***a ja nie rozumiem ludzi. Nawet jak coś robię dla siebie w domu czy w garażu to w zależności od czynników szkodliwych zawsze używam gogli, nauszników, rękawic przeciwprzecieciowych czy maski przeciwpylowej. Nikt mi nie musi zwracać uwagi bo po prostu sam to robię bo cenie swoje zdrowie.
ch*jowo było by stracić ok przy lutowaniu modelu...
Nie jestem w stanie ogarnąć jak bardzo Polacy srają na BHP i mają w dupie swoje zdrowie.



A pie**olenie. Nie gadaj że k***a do łopaty też gogle zakładasz. Autor poprostu mial mega pecha, kopanie kilofem to nie cięcie diaksem.

andrzejrobert75

2020-11-08, 09:28
pazuzu napisał/a:

Pracujesz w kamieniołomie? Serio pytam, bo jakoś mi nie przychodzi do głowy pomysł gdzie używa się kilofa



Odbywa karę?Krytykował rządy Zjednoczonej Prawicy,o 6:01 go zdjęli.

dsads

2020-11-08, 09:33
popuś czy to ty ?

mega_lis

2020-11-08, 09:53
lakii93 napisał/a:

Na szczęście po 2 miesiącach wzrok wraca do normy.



Na szczęście? Chyba dzięki Panu Bogu.

lakii93

2020-11-08, 11:45
pazuzu napisał/a:

Pracujesz w kamieniołomie? Serio pytam, bo jakoś mi nie przychodzi do głowy pomysł gdzie używa się kilofa



Na kopalni :)

Wiewór napisał/a:

k***a ja nie rozumiem ludzi. Nawet jak coś robię dla siebie w domu czy w garażu to w zależności od czynników szkodliwych zawsze używam gogli, nauszników, rękawic przeciwprzecieciowych czy maski przeciwpylowej. Nikt mi nie musi zwracać uwagi bo po prostu sam to robię bo cenie swoje zdrowie.
ch*jowo było by stracić ok przy lutowaniu modelu...
Nie jestem w stanie ogarnąć jak bardzo Polacy srają na BHP i mają w dupie swoje zdrowie.



Akurat nie pracowałem przy tym. Odprysk poleciał

Coffey

2020-11-08, 13:59
Wiewór napisał/a:

k***a ja nie rozumiem ludzi. Nawet jak coś robię dla siebie w domu czy w garażu to w zależności od czynników szkodliwych zawsze używam gogli, nauszników, rękawic przeciwprzecieciowych czy maski przeciwpylowej. Nikt mi nie musi zwracać uwagi bo po prostu sam to robię bo cenie swoje zdrowie.
ch*jowo było by stracić ok przy lutowaniu modelu...
Nie jestem w stanie ogarnąć jak bardzo Polacy srają na BHP i mają w dupie swoje zdrowie.



Bo jesteś ciotą.

Wiewór

2020-11-08, 16:01
dancio1978 napisał/a:

częściowo się zgadzam ale absurdy się zdażają. Inspektorma kazała ciąć kostkę piłą do betonu będąc ubranym w długie spodnie- ok długi rękaw???rękawice ochronne. nie wiem po co ale ok nauszniki -ok gogle ochronne ok kask ??droga między polami - ochrona przed srającymi ptakami? - w upale 30 stopni. pot leci na google, kask się sp***ala na ręce pył osiada na goglach i dopiero wtedy można sobie zrobić kuku



Takie są polskie przepisy BHP. Kask na budowie obowiązuje wszędzie.
Długich spodni i koszul sam nie rozumiem bo taki wymysł jest tylko w Polsce. Dodatkowo tak naprawdę nigdzie u nas nie ma przepisu że nie można chodzic po budowie w krótkich gaciach czy podkoszulku...
Rękawic też nie czaje.

CzerstWybut napisał/a:

A pie**olenie. Nie gadaj że k***a do łopaty też gogle zakładasz. Autor poprostu mial mega pecha, kopanie kilofem to nie cięcie diaksem.



Kopanie kilofem, praca młotkiem to są właśnie pracę przy których powinno stosować się okulary... Bo urazy oczy przez odpryski są powszechne.

lakii93 napisał/a:

Na kopalni
Akurat nie pracowałem przy tym. Odprysk poleciał



I w kopalni nie obowiązuje ochrona oczu?

Romekburczymucha

2020-11-08, 17:51
Wiewór napisał/a:


I w kopalni nie obowiązuje ochrona oczu



Obowiązuje. Ale zastanów się, jeżeli nie musisz nie chodzisz w zaj***nych od pyłu goglach w miejscu gdzie i tak widzisz na odległość h*ja.

LordVIP

2020-11-08, 21:07
O boże, ja mam paranoję z oczami i coś takiego przyprawiłoby mnie o zawał. Życzę zdrowia i okularów ochronnych na przyszłość

yippe_ki_yay

2020-11-10, 01:02
To jest przykład, który pokazuje, że do większości prac z możliwymi urazami oczu (nawet nikłymi) należy ubrać gogle.
Ale są sytuacje, gdy nawet gogle zawiodą.

Powrotu do zdrowia, spokojniejszej roboty.

Wiewór

2020-11-10, 08:43
Romekburczymucha napisał/a:

Obowiązuje. Ale zastanów się, jeżeli nie musisz nie chodzisz w zaj***nych od pyłu goglach w miejscu gdzie i tak widzisz na odległość h*ja.



No to mamy na zdjęciu przykład tego co nie musiał.
Że ochronnikami jest tak że możesz w nich dymac codziennie a jak ściągniesz na chwile żeby podrapać się po oku to właśnie wtedy dostaniesz odłamkiem.



yippe_ki_yay napisał/a:

To jest przykład, który pokazuje, że do większości prac z możliwymi urazami oczu (nawet nikłymi) należy ubrać gogle.
Ale są sytuacje, gdy nawet gogle zawiodą.
Powrotu do zdrowia, spokojniejszej roboty.



Gogle ochronne certyfikowane z poliwęglanu wytrzymują strzał że strzelby z nabojem srutowym.

anewmorning

2020-12-04, 01:25
Ja se nozem oko wykułem i nie stękam. Wez sie w garść

ANFAMIS

2021-11-02, 00:30
U mnie w warsztacie było podobnie, ale nie kilof tylko kawałek wybijaka. Tyle ze wzrok nie wrócił :roll: zdrowiej