18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Uprzejmy kierowca.

~_Yarko_ • 2019-05-07, 21:11


Chyba dobrze, że pieszy nie był zdecydowany.

bakus1233

2019-05-07, 21:54
Jedyny myślący kierowca.

Ja...........ro

2019-05-08, 04:36
Ale przepraszam ze tak zapytam - ktorego konkretnie masz na mysli? Bo ja widze dwoch myslacych kierowcow, tych dwoch pierwszych co sie prawidlowo zatrzymali przed pasami. Sprecyzuj ktory wg Ciebie to ten "jedyny myślący kierowca".

longlong7

2019-05-08, 06:34
to wygląda jak animacja z simsów

FransFr

2019-05-08, 07:05
pie**oleni kurierzy...

pitteroo

2019-05-08, 07:38
Ewidentnie wina pieszego, teraz kierowca który przydzwonił powinien wyjść z auta, porozmawiać z pieszym i dostarczyć więcej materiału na sadola

bakus1233

2019-05-08, 07:45
Jaczuro napisał/a:

Ale przepraszam ze tak zapytam - ktorego konkretnie masz na mysli? Bo ja widze dwoch myslacych kierowcow, tych dwoch pierwszych co sie prawidlowo zatrzymali przed pasami. Sprecyzuj ktory wg Ciebie to ten "jedyny myślący kierowca".



Ten pierwszy w bialym chyba citroenie.
1) Zatrzymał się przed pasami gdy widzi pieszego, który oczekuje na przejście
2) Gdy zauważył w lusterku, że jednak inni się nie zatrzymają, to ruszył aby zminimalizować uszkodzenia samochodu.

Ten drugi w sumie też zachował się ok, ale reszta, to powinna oddać prawo jazdy.

Hasslich

2019-05-08, 09:06
Wszystko super fajnie myślący kierowca w białym aucie. Ale jakby trugim pasem zapierdzielała ciężarówka to po pieszym był by materiał na harda. Co z tego, że przepisowo ustąpił pierwszeństwa pieszemu jak się przyczynił do jego śmierci. Na drodze trzeba myśleć za wszystkich. Facet by poczekał trzydzieści sekund i normalnie przeszedł, a tak się musiał cały rząd zatrzymać.

dashadow

2019-05-08, 09:45
bakus1233 napisał/a:

Jedyny myślący kierowca.



który? ten co się zatrzymał przed pasami, mimo że miał pierwszeństwo i mimo że pieszy mu pokazywał żeby jechał dalej? żarty jakieś. to przez niego cała kraksa.

nie masz uprawnień do kierowania ruchem i masz pierwszeństwo - jedziesz. proste.

nano50

2019-05-08, 10:49
Jakie przepisowo ustąpił pierwszeństwa?? Nie ma przepisu nakazującego ustąpienie oczekującemu pieszemu pierwszeństwa! Co z wami jest?!

GlocKs

2019-05-08, 10:50
dashadow napisał/a:

który? ten co się zatrzymał przed pasami, mimo że miał pierwszeństwo i mimo że pieszy mu pokazywał żeby jechał dalej? żarty jakieś. to przez niego cała kraksa.
nie masz uprawnień do kierowania ruchem i masz pierwszeństwo - jedziesz. proste.



Nie mam prawa jazdy.
Ale zawsze myślałem,że to osoba stojaca na pasach ma pierszenstwo. Ktoś objaśni?

~Velture

2019-05-08, 11:37
nano50 napisał/a:

Jakie przepisowo ustąpił pierwszeństwa?? Nie ma przepisu nakazującego ustąpienie oczekującemu pieszemu pierwszeństwa! Co z wami jest?!



To jest sadol. Za dużo wymagasz.



GlocKs napisał/a:

Nie mam prawa jazdy.
Ale zawsze myślałem,że to osoba stojaca na pasach ma pierszenstwo. Ktoś objaśni?



NA PASACH ma pierwszeństwo. PRZED pasami NIE.

Podobnie jak większość jełopów co hamuje gwałtownie jak widzi pieszego NA PASACH rozdzielonych WYSEPKĄ gdzie pieszy jest PRZED wysepką.

stefanwtiorturiowanyprzez

2019-05-08, 11:51
On nie stoi na pasach,tylko przed,a pieszy ma pierwszeństwo,jak w depnie pierwszą nogą,na zebrę,tylko ten pieszy pokazuję,żeby się zatrzymał bo chce przejść,to większość kierowców się zatrzyma .Zawsze wina jest tego kto wjedzie w dupę,a wyprzedzanie na pasach,bardzo karygodną przewiną,zawsze jak ktoś się zatrzymuję na drugim pasie,przed pasami,to po coś to robi.Tak samo zwalniasz sobie do 30k/h wymijając autobus,bo ludzie lubią przechodzić przez jezdnie z przed autobusu,żebyś mógł wyhamować.Robią to szczególnie ludzie którzy nie maja kwitów i nie myślą z perspektywy kierowcy

bakus1233

2019-05-08, 14:51
To jest właśnie to... takie myślenie, że niepotrzebnie się zatrzymał.. jak pieszy stoi i chce przejść to trzeba się zatrzymać, ile on tam ma czekać, jest masa sytuacji, że kierowcy sobie jadą jakby go nie widzieli, w takim razie po co te przejścia dla pieszych? Równie dobrze mogą sobie przechodzić gdziekolwiek skoro większość kierowców ma takie podejście.

skandal

2019-05-08, 15:23
Co do kwestii przechodzenia w dowolnym miejscu.
Mieszkam w UK i mogę przechodzić w absolutnie każdym miejscu.
Obydwie strony uważają , jednak główna odpowiedzialność spada na pieszego. Gdy dojdzie do wypadku na czerwonym świetle lub w innym miejscu nie przeznaczonym do tego to pieszy nie ma prawa do żadnego odszkodowania.


Nie wiem czy to wynika z kultury obydwóch stron ale samych wypadków, wg. wszelakich statysty jest znacznie mniej niż w Polsce. Różnica wynosi ponad 60% na nie korzyść Polski.

Coś co pozornie wydaje się mniej bezpieczne okazuje się dobre i bezpieczniejsze.

Jakiś pomysł na temat przyczyn ?

Ps. Kierowcy jednak jeżdżą zdecydowanie wolniej i nie czują się panem i władcą na drodze.