18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Unia Europejska

paolo001 • 2019-11-23, 10:17
Odnalazłem w swoich zbiorach kartkę pocztową z 2005 roku. Wtedy wydawało się to nierealne i śmieszne.:



i rewers:


przemello

2019-11-23, 23:59
Jak czytam wypociny 90 % z Was to wiem jedno.... edukacja ominęła was ( celowo) szerokim łukiem. Takie głupoty.... Zaścianek....

Liton

2019-11-24, 00:39
Moca172 napisał/a:

Przeciętny majątek Szwajcara to 1,5 mln zł. Jak oni to zrobili bez UE? .



1. Szwajcaria jest neutralna od 1815 roku. Kiedy my się zabijaliśmy o pierdoły - oni pierdzieli w stołek i czekali na bogatych uchodźców. (więcej o tym w linku na dole)

2. Skarbonka różnych dyktatorów przez tajemnicę bankową. Zgadnij gdzie naziole trzymali złoto z całej Europy, no?
https://en.wikipedia.org/wiki/Banking_in_Switzerland#Banking_secrecy - ciekawy artykuł, jeśli tylko rozumiesz.

3. Uczelnie szkolące wielu s-synów. Jeden z ost. znanych absolwentów - Kim Jong-Un.

4. Szwajcaria od 20 maja 1992 roku ma umowę o handlu z UE - ruch jest bezwizowy.

Jak mawia kolega żyjący w Szwajcarii i mający tam szwajcarkę za żonę - to nie Szwajcaria ma banki, tylko banki mają Szwajcarię. I tyle w temacie.

Moca172

2019-11-24, 01:43
Liton napisał/a:

1. Szwajcaria jest neutralna od 1815 roku. Kiedy my się zabijaliśmy o pierdoły - oni pierdzieli w stołek i czekali na bogatych uchodźców. (więcej o tym w linku na dole)
2. Skarbonka różnych dyktatorów przez tajemnicę bankową. Zgadnij gdzie naziole trzymali złoto z całej Europy, no?
- ciekawy artykuł, jeśli tylko rozumiesz.
3. Uczelnie szkolące wielu s-synów. Jeden z ost. znanych absolwentów - Kim Jong-Un.
4. Szwajcaria od 20 maja 1992 roku ma umowę o handlu z UE - ruch jest bezwizowy.
Jak mawia kolega żyjący w Szwajcarii i mający tam szwajcarkę za żonę - to nie Szwajcaria ma banki, tylko banki mają Szwajcarię. I tyle w temacie.


No i widzisz, do wzbogacania się państwa nie jest potrzebne członkowstwo w UE.

Liton

2019-11-24, 09:50
Moca172 napisał/a:

No i widzisz, do wzbogacania się państwa nie jest potrzebne członkowstwo w UE.



Czyli k***a nic nie zrozumiałeś. Siedzą w Unii na pół dupy - muszą przestrzegać wszystkich przepisów Europejskich. Tak samo jak np. Norwegia.

Wiewór

2019-11-24, 10:29
Moca172 napisał/a:

Przeciętny majątek Szwajcara to 1,5 mln zł. Jak oni to zrobili bez UE?


Poczytaj w necie. Wszyscy wiedzą jak. Złodziejstwen, oszustwem, lichwa.
A Norwegia? Znaleźli ropę.
Polska nie ma złóż ropy, nie kradlismy, nie napadalismy na innych więc jesteśmy zdani na pracę i pomoc UE.
Na szczęście UE przyjęła do siebie ten polski k***i dołek Polaków biedaków i dzieli się swoją kasa bez UE polska była by dalej w epoce kamienia lupanego

Moca172 napisał/a:

No i widzisz, do wzbogacania się państwa nie jest potrzebne członkowstwo w UE.



W dzisiejszych czasach jest.

martinkane

2019-11-24, 12:02
Bądź Europejczykiem
Idź na lotnisko
Zostań wysadzony
Idź do metra
Zostań wysadzony
Idź na koncert
Zostań zastrzelony
Narysuj Mahometa
Zostań zastrzelony
Wyjdź na ulicę
Zostań zgwałcony
Powiedz że przyjmowanie muzułmańskich imigrantów to był głupi pomysł
Zostań aresztowany za nietolerancję

kamil66

2019-11-24, 12:15
martinkane napisał/a:

Bądź Europejczykiem
Idź na lotnisko
Zostań wysadzony
Idź do metra
Zostań wysadzony
Idź na koncert
Zostań zastrzelony
Narysuj Mahometa
Zostań zastrzelony
Wyjdź na ulicę
Zostań zgwałcony
Powiedz że przyjmowanie muzułmańskich imigrantów to był głupi pomysł
Zostań aresztowany za nietolerancję



Powiedz to wszystkim w krajach południowych gdzie bambusy przypływają od dziesiątek lat nielegalnie.
Różnica jest taka, że fala z ostatnich lat była dużo większa.

Moca172

2019-11-24, 13:25
Wiewór napisał/a:

Poczytaj w necie. Wszyscy wiedzą jak. Złodziejstwen, oszustwem, lichwa.
A Norwegia? Znaleźli ropę.
Polska nie ma złóż ropy, nie kradlismy, nie napadalismy na innych więc jesteśmy zdani na pracę i pomoc UE.
Na szczęście UE przyjęła do siebie ten polski k***i dołek Polaków biedaków i dzieli się swoją kasa bez UE polska była by dalej w epoce kamienia lupanego
W dzisiejszych czasach jest.




Poczytaj w necie? Wystarczy, że kupie produkty ze Szwajcarii, np. ekspres do kawy marki Jura. Porządne produkty sprzedają to i gospodarka ma się dobrze. Oczywiście bankowość tez robi robote, a przede wszystkim ta ich tajemnica bankowa, gdzie każdy kto wypierze pieniądze mógł je u nich spokojnie trzymać. Tak chcieli i tak robili.

Jesteśmy zdani na pracę UE? Co?


Starałeś się kiedyś o dofinansowanie z UE? Na początek przyszykuj kilkadziesiąt tyś. na start dla urzędników, żeby w ogóle brali twój projekt pod uwagę, a i tak nie masz pewności, że dostaniesz dofinansowanie. Nawet jak dostaniesz, to później znów płacisz procentowo haracz dla urzędników.

Dobry był projekt Innowacyjna Gospodarka w biznesie czy coś takiego, listy firm nie mogę znaleźć, bo nie mogę się dokopać do tego projektu, ale tam nieźle wypompowali z 300mln złotych. Kilkaset firm dostało po kilkaset tyś. zł. każda. Oczywiście po 2-3 latach, firmy i strony www przestawały istnieć, a pieniądze rozeszły się po "programistach", "informatykach".

Oczywiście można pieprzyć jak to UE rozdaje kase, ale jak się nie zagłebia w temat to myśli się, że to wszystko jest kolorowe i piękne.

Nawet jeśli Polska znalazłaby rope, to bardzo szybko znalazłaby się firma zachodnia, która tę ropę by jeszcze nam sprzedawała. Oczywiście we wszystkim by pomogła ta wspaniała UE. :-)

Napiszcie jeszcze, że jesteście za wspólną armią UE i to mi wystarczy, żeby stwierdzić jacy tępi jesteście.

Wiewór

2019-11-24, 14:25
Moca172 napisał/a:

Poczytaj w necie? Wystarczy, że kupie produkty ze Szwajcarii, np. ekspres do kawy marki Jura. Porządne produkty sprzedają to i gospodarka ma się dobrze. Oczywiście bankowość tez robi robote, a przede wszystkim ta ich tajemnica bankowa, gdzie każdy kto wypierze pieniądze mógł je u nich spokojnie trzymać. Tak chcieli i tak robili.
Jesteśmy zdani na pracę UE? Co?
Starałeś się kiedyś o dofinansowanie z UE? Na początek przyszykuj kilkadziesiąt tyś. na start dla urzędników, żeby w ogóle brali twój projekt pod uwagę, a i tak nie masz pewności, że dostaniesz dofinansowanie. Nawet jak dostaniesz, to później znów płacisz procentowo haracz dla urzędników.
Dobry był projekt Innowacyjna Gospodarka w biznesie czy coś takiego, listy firm nie mogę znaleźć, bo nie mogę się dokopać do tego projektu, ale tam nieźle wypompowali z 300mln złotych. Kilkaset firm dostało po kilkaset tyś. zł. każda. Oczywiście po 2-3 latach, firmy i strony www przestawały istnieć, a pieniądze rozeszły się po "programistach", "informatykach".
Oczywiście można pieprzyć jak to UE rozdaje kase, ale jak się nie zagłebia w temat to myśli się, że to wszystko jest kolorowe i piękne.
Nawet jeśli Polska znalazłaby rope, to bardzo szybko znalazłaby się firma zachodnia, która tę ropę by jeszcze nam sprzedawała. Oczywiście we wszystkim by pomogła ta wspaniała UE.
Napiszcie jeszcze, że jesteście za wspólną armią UE i to mi wystarczy, żeby stwierdzić jacy tępi jesteście.


Rozj***les mnie. Szwajcaria została wg ciebie potęga bo sprzedawała chińskie ekspresy do kawy pod szwajcarska marka i scyzoryki? Nie można być tak głupim.
Sprawa jest złożona i nie chce mi się tłumaczyć historii kolejnemu ignorantowi z neta.
Upraszczajac do minimum. Zrobili kasę min. przez ukrywanie zrabowanych przez hitlerowców majątków. Ukrywają kasę dyktatorow i regularnie piora forsę z całego świata.

Każdy kawałek drogi w Polsce jest wybudowany z pieniędzy Unii Europejskiej. Gdyby nie ich kasa to nie mielibyśmy dalej autostrad. Dalej byś zapie**alał zaprzęgiem konnym po drodze polnej.
Jeśli w Polsce znaleziono by ropę i stałoby się tak jak mówisz to byłaby tylko i wyłącznie wina naszych skorumpowanych urzędników ani żadnej Unii Europejskiej po prostu w Polsce jest przej***na korupcja i wszyscy mają wyj***ne na dobro kraju ważne tylko żeby napchać swoje kieszenie.
Jedynym rozsądnym postępowaniem dla Polski jest trzymać się Unii Europejskiej za wszelką cenę jeśli z niej odpadniemy to wpadniemy w strefę wpływów Rosjan i mamy przej***ne. Skończyli byśmy jak Ukraina wydzierano by nam ziemię kawałek po kawałku.
Zobacz co się dzieje teraz w Wielkiej Brytanii kombinują brak c i wszystkie firmy zaczynają od nich sp***alać nawet oni nie są w stanie funkcjonować bez Unii

Moca172

2019-11-24, 14:49
Wybacz, ale autostrady zostały zbudowane na koszt podwykonawców, którzy po prostu zbankrutowali. Prace wykonali, kasy nie dostali, główny wykonawca się oczywiście zmył. Jakie bezpieczeństwo daje nam UE? UE nie ma swojej armii, więc Cię rozczaruję, ale nie pomogą nam i nie są gwarantem bezpieczeństwa państwa Polskiego. Do obiektów prywatnych firm ludzie sami sobie drogi robią za własne pieniądze, więc argument, że każdy kawałek drogi jest wybudowany z pieniędzy UE jest najgorszy argument jaki słyszałem.

A ekspres Jura x8 nie jest produkowany w chinach lecz w Szwajcarii i nie twierdze, że na tym zbudowali są potęge.

A z tą ropą chodziło mi o to, że znów dostalibyśmy rozkaz z góry, że nie wolno jej wydobyć, a po jakimś czasie przyszłaby firma z zachodu i ona już by miala pozwolenie. Tak jak to było z cukrowniami.

krasnal_hałabała

2019-11-24, 17:06
pazuzu napisał/a:

Mam wykupiony prywatny pakiet medyczny więc do specjalisty czekam Maks 3 dni. Ale faktycznie sytuacja służby zdrowia jest fatalna. I nie jestem trolem pisu bo akurat nienawidzę pisu. Po prostu mówię że od czasu UE mi się żyje dobrze. Ale raczej to zasługa moich decyzji a nie partii rządzącej



No widzisz, a są ludzie których nie stać na dobry pakiet medyczny, owszem, ceny zaczynają się już od 70 pln ale za tyle jest tylko lekarz POZ, średni pakiet medyczny kosztuje 250 do 300 pln a dla osoby która potrzebuje opieki medycznej to dużo bo osoba przewlekle chora zazwyczaj nie jest w stanie podjąć dobrze płatnej pracy ani inwestować w samorozwój a jeśli jest w stanie zainwestować w samorozwój to tylko w niektórych dziedzinach które te osobę nie interesują i nie ma ona do nich predyspozycji bo tą osobę akurat interesuje dziedzina w której blokuje ją choroba. Osobie przewlekle chorej tudzież niepełnosprawnej jest trudniej zainwestować w samorozwój, nie może też podjąć każdej pracy, zwłaszcza jeśli ma jakieś przeciwwskazania zdrowotne, może sama chcieć zaryzykować ale żaden pracodawca nie będzie ryzykował i odpowiadał. Dlatego dla osób niepełnosprawnych które najbardziej potrzebują opieki medycznej, są niemal jedynie agencje pracy tymczasowej lub zakłady pracy chronionej które są tak naprawdę gildiami niewolników, prace jakie oferują to głównie sprzątanie, ale nie prywatnie, w domu jakiegoś zamożnego człowieka za 3500 brutto tylko w fabryce, jedna osoba na 1000 m^2 albo i 2k za 1600 brutto miesięcznie.

Jest jeszcze "ochrona" za tyle samo, może odrobinę więcej robota 24/24, jedna zmiana całą dobę, druga doba wolna ale czasami jest 48/24 w budce bez ogrzewania, bez kibla etc. Jedyna praca dla osoby niepełnosprawnej w której nie stanie się większą kaleką niż jest to praca w biurze, administracja ale i tak dostanie mniej bo taką pracę oferują agencje pracy tymczasowej które zgarniają wysokie prowizje, przykładowo, zarobki sprzątacza to oficjalnie 2500 pln brutto na miesiąc ale po odjęciu prowizji dla ZPCh lub APT pracownik dostaje 1600 pln na miesiąc. Z tych pieniędzy musi opłacić czynsz, media, kupić jedzenie etc. ogólnie przeżyć, w połowie miesiąca takiej osobie zostaje maks 150 pln które musi wydać na leki dla siebie które musi brać przewlekle, ostatecznie zostaje 50 pln, za 35 pln można wykupić pakiet w AXA który daje tylko lekarza POZ ale już nie specjalistów którzy są dla tej osoby ważniejsi niż lekarz POZ.

Podsumowując, osoba która najbardziej potrzebuje opieki medycznej na godnym poziomie i szybko, nie stać takiej osoby na prywatną opiekę medyczną ani na żaden pakiet a tym bardziej na pakiet ze specjalistami gdzie ceny zaczynają się od 200 pln w górę a często takie osoby muszą chodzić do kilku specjalistów, pod wpływem działania leków przewlekłych które nie są cukierkami i nie tylko pomagają ale długotrwale zażywane niszczą organizm tudzież zdrowie, dochodzą kolejne schorzenia i błędne koło się zamyka, każda osoba niepełnosprawna której niepełnosprawność nie kończy się na utracie kończyny ale ma choroby wewnętrzne i musi przyjmować na stałe jakieś leki, w większości przypadków nie dożywa w Polandii starości a jeśli choruje od dzieciństwa to często nie dożywa czterdziestki.

I jeszcze raz, osoby które są chore przewlekle tudzież niepełnosprawne i których niepełnosprawność wynika z choroby przewlekłej, nie stać na opiekę medyczną której tak potrzebują aby przeżyć. Dlatego jako osoba nie tylko empatyczna ale także doświadczająca batów od życia jestem za aborcją aby ludzi którzy przegrali na loterii genetycznej nie skazywać na życie w mękach. Chyba że państwowy system opieki zdrowotnej się poprawi ale wiem że to się nie stanie, suponuję że nie stanie się to w tej barbarzyńskiej hordzie (bo krajem tego nazwać nie można) w ciągu najbliższego eonu. Dlatego nie uważam żeby w tym kraju żyło się dobrze a jak sam wspomniałeś, wszystko masz, masz dzięki swym decyzjom i ciężkiej pracy a w normalnym kraju a nie w barbarzyńskiej Ordzie Cebulowej, poszłoby ci znacznie łatwiej a ludzie którzy nie dysponują takim wigorem i energią do działania tudzież zdrowiem i możliwościami takimi jak ty, mieliby chociaż w miarę normalne życie a tak męczą się a ostatecznie umierają również w mękach.

willoo

2019-11-24, 21:58
Pamiętam ten tekst, kiedy go czytałem pierwszy raz wydawał się być mocno nie realny, teraz to normalna rzeczywistość. Co oczywiście nie jest niczym złym, jest tylko normalnym następstwem rozwoju gospodarczego. Czyli płace idą w górę, ludzie coraz bogatsi to i wszystko droższe :) Proste

Zawulon

2019-11-25, 08:11
pazuzu napisał/a:

Jak Ci źle w Polsce i UE to zawsze możesz się przenieść na Białoruś. Mi w Polsce żyje się bardzo dobrze, ceny są jakie są ale i zarobki są większe więc stać mnie na wszytsko co potrzebuje



Wolę równać w górę niż dół. To, że w Rosji jest ch*jowo nie znaczy, żę w UE jest zajebiście. Jak mi nie pasuje w UE to przesiosę się chętnie do Szwajcarii, Nowej Zelandii czy Norwegii. Ale spoko zabieg erystyczny z tym wyskakiwaniem w równanie w dół. Im większy jełop tym łatwiej to łyknie. Masz zadatki na polityka

dżuma

2019-11-25, 13:02
Ale skubany jak ładnie pisze

Wacław.Milczek

2019-11-25, 15:03
Polska ma ok 6 000 000 000 000 zł długu publicznego (łącznie z emeryturami, na które składki są na bieżąco przejadane). Na każdego obywatela (ok 38 000 000 osób) przypada ok 158 tys. zł długu. Albo to za kilkanaście lat jebnie albo na emeryturze takie osoby zadowolone z obecnej sytuacji gospodarczej jak Wiewiór będą dawać dupy za miskę ryżu. To że żyjemy teraz dobrze za pożyczone to nie znaczy, że tak będzie zawsze.
"Ogólnie państwo polskie zatrudnia 1 896 340 osób. Wynagrodzenia tej grupy pochłaniają 88 257 470 000 złotych rocznie."
https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/744843,ile-osob-zatrudnionych-jest-przez-panstwo-i-ile-kosztuje-ich-utrzymanie.html
Osób pracujących w PL jest ok 16 mln.
Na jedną osobę w budżetówce zapie**ala średnio 7 murzynów XD. Zajebiście jest, 1 na 8 osób jest bezproduktywna i wk***ia pozostałe 7 osób. (wiem, że jest w tym wliczona policja, straż etc. ale to i tak w h*j)