18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Unia" europejska

jednoręki-ujeżdżacz • 2013-04-08, 07:33
Wszystkim od dekady lub dwóch wciskano, że ue niesie za sobą niezastąpione korzyści płynące z gospodarki i integracji międzykulturowej. A jak jest?
Parę dni temu "u mnie" w mieście pojawiła się reklama o jasnym i stanowczym przesłaniu: wara od Anglii. Politycy oraz inne osoby medialne na każdym kroku eskalują niechęć do nowych członków unii. Za każdym razem słyszy się o "zabieraniu" pracy (co jest oczywiście bzdurą, gdyż większość zajęć które są wykonywane przez ludzi z byłego bloku wschodniego, nie są w kręgu zainteresowań Anglików), o braku asymilacji ze społecznością Brytyjską oraz wielu innych argumentach jakie prawdopodobnie słyszeliście nie raz.
Sprawy przedstawiają się tak: w kraju gdzie każdy boi się zostać nazwanym rasistą, gdzie obok musli (ciapak, babaj, brudas, smierdziel, towel head- odpowiednie wybrać) przechodzi się ogromnym łukiem (oczyw. żeby nie urazić jaśnie pana) spokojnie można powiedzieć ludziom których się wciągało w euro-gierkę żeby wypie**alali. Nie możesz być rasistą ale możesz być nacjonalistą. To zupełnie jakby dać przyzwolenie na posiadanie czołgów przez przeciętnego obywatela, ale jeśli już ktoś ma pistolet za pasem to powinien pójść do więzienia. Logika powala. Ludzie ciężko pracujący- be; brudasy wysysające podatki w postaci benefitów- cacy. Zero logiki, zero konsekwencji. Dla mnie jedynym wytłumaczeniem może być próba zatkania ust społeczeństwu które coraz bardziej ma dość bycia wielokulturowym.






P.S. Z góry- sorry za stylistykę ;)

Ork.Fajny

2013-04-08, 07:54
Sprawa jest prosta: Demokracja i socjalizm...
Ciapaci się rozmnażają szybciej od europejczyków i jak ktoś im oferuje kasę za rodzenie i posiadanie dzieciaków to to robią i jadą tam gdzie tak można. Politycy natomiast dostają nowe rzesze rąk do głosowania.
Przecież żaden z polityków się k***a nie będzie interesował skąd za 20lat wezmą się pieniądze skoro 80% obywateli będzie chciało dostawać kasę bez pracy.
"Ludzie ciężko pracujący- be" Człowiek ciężko pracujący to podstawowy wróg socjalizmu/komunizmu/faszyzmu/ogóle lewicowych ustrojów. To jest osoba która pracuje na tyle sprawnie że potrafi sama się utrzymać, swoją rodzinę a nawet wypracować czasem coś ekstra. Taka osoba jest niezależna od władzy i jej nie potrzebuje do innych celów jak trzymanie armii/policji w ryzach. Takich ludzi oni muszą niszczyć.

W ogóle to się nie martw jednak. Masz Farage'a. jeszcze parę błędów i UKIP zaorze wszystkie miejsca w Izbie Gmin, czy jak to się nazywało.

Ratilt

2013-04-08, 08:54
Ork.Fajny napisał/a:

"Ludzie ciężko pracujący- be" Człowiek ciężko pracujący to podstawowy wróg socjalizmu/komunizmu/faszyzmu/ogóle lewicowych ustrojów.



Co Ty pie**olisz? W komunizmie osoby wyrabiające 200%, 300%, 500%, 1000% normy były nagradzane jakimiś tam prezentami. W nazistowskich niemcach i w ZSRR istniały obozy przymusowej pracy, gdzie ludzie wręcz rzygali, srali i zdychali z przepracowania. Oni nie zbudowali swojej potęgi na zasiłkach dla bezrobotnych cyganów, tylko na pracy. Osoby pracujące są potrzebne i cenione w każdym ustroju (gospodarczo prawicowym czy lewicowym).
Problem polega na tym że w ustroju gospodarczo lewicowym jak ktoś nie chciał pracować (bądź się wymigiwał w stylu ojejku mam chory paluszek nie mogę nic robić) państwo utrzymywało takiego darmozjada, wychowując kolejne pokolenia 'osób niezdolnych do pracy' utrzymujących się wyłącznie z zasiłków.

Fa...........um

2013-04-08, 10:09
Ale kto wam tam k***a karze siedzieć w tych Angliach i innych ciapatych gównach? Typowo "po polsku". Nie chcą was, drwią z was, to wy zamiast sp***olić wystawiacie drugi policzek … albo nawet wypinacie dupę i "o jacy my nieszczęśliwi", ale zrobić coś z tym faktem to nie łaska.

Szczególnie, że ciapatych to się angielskie c*pki boją ruszać palcem. Widocznie ciapate może i głupie, ale umieją dbać o swój interes. Ludzie ze wschodu wyraźnie nie.

Ork.Fajny

2013-04-08, 10:12
Ratilt, pudło.
Przykład rolnika: W komunizmie ci ludzie pracują na państwowym polu posługując się państwowym sprzętem i produkując państwowe produkty. Żadna z tych rzeczy nie jest jego i członek politbiura mógł zawsze w ramach kary za byle co odciąć go od pracy i pozostawić na pastwę losu i głodu. "Zarobki" też były fikcyjne. Każdy po prostu dostawał jakiś świstek(banknot lub "kartkę"), który teoretycznie zobowiązywał do wydania mu jakieś racji jakiś przedmiotów. Ten świstek nie miał żadnego znaczenia. Cały czas był na łasce politbiura że to będzie łaskawe respektować jego świstek.
Człowiek z własną ziemią i własnymi produktami nie potrzebuje czyjeś łaski bo zboża zawsze ktoś potrzebują i zawsze ktoś ma coś do wymiany za niego, czego dany rolnik akurat potrzebuje. Dlatego tacy ludzie byli dosłownie mordowani. Trudno nazwać to niczym innym jak wrogością w stronę ludzie pracujących.

I żaden komunizm nie zbudował potęgi, wszystkie komunizmy na świecie upadły bo zbankrutowały i ludzie się zaczęli burzyć z tego powodu. ZSRR upadło. NRD zdechło. Korea Północna umiera. PRL się przekształcił w nieco mniej centralnie sterowane bydle. UE już pada nawet nie mając całkowicie federacyjnej struktury rodem z ZSRR.

lotnik_1

2013-04-08, 11:51
Dlaczego piszesz że "Nie możesz być rasistą ale możesz być nacjonalistą. To zupełnie jakby dać przyzwolenie na posiadanie czołgów przez przeciętnego obywatela, ale jeśli już ktoś ma pistolet za pasem to powinien pójść do więzienia."
Znasz znaczenie i zastosowanie tych słów?
Nacjonalizm jakby nie patrzeć to pogląd polityczny o wyższości swojego narodu nad innymi. Toleruje się innych, szanuje, ale swoich uważa się za lepszych i tyle. Pokojowe koegzystowanie i asymilacja mniejszości i emigrantów z tubylczymi mieszkańcami kraju w ramach istniejących wzorców zaakceptowanych przez większość.
Rasizm to jawna dyskryminacja mniejszości. Segregacja w miejscach publicznych. Próba eliminacji psychicznej i fizycznej.
WB jest państwem postkolonialnym i ma problemy innej struktury. Emigracja z Europy, tego samego kręgu kulturowego, to wierzchołek góry lodowej.
Co to jest za partia? Jakiś mały twór. Ciut większa tylko od Krwina. http://ukip.org/ 25 tysięcy lubiących na FB. W życiu nie wejdzie do Izby Gmin w systemie okręgów jedno mandatowych i dwupartyjnym parlamencie. Nie masz co się bać że Cie wypie**olą.
A właśnie jako dobry emigrant wiesz jak działa parlament w WB? Izba gmin izba lorgów gabinet cieni?

Ratilt

2013-04-08, 14:55
Ork.Fajny napisał/a:

Ratilt, pudło.
Przykład rolnika: W komunizmie ci ludzie pracują na państwowym polu posługując się państwowym sprzętem i produkując państwowe produkty. Żadna z tych rzeczy nie jest jego i członek politbiura mógł zawsze w ramach kary za byle co odciąć go od pracy i pozostawić na pastwę losu i głodu. "Zarobki" też były fikcyjne. Każdy po prostu dostawał jakiś świstek(banknot lub "kartkę"), który teoretycznie zobowiązywał do wydania mu jakieś racji jakiś przedmiotów. Ten świstek nie miał żadnego znaczenia. Cały czas był na łasce politbiura że to będzie łaskawe respektować jego świstek.


Po pierwsze: to co opisałeś to przykład z naszego podwórka, gdzie byliśmy 'państewkiem' które miało być wysysane z dóbr, a nie przykład z ZSRR.
Po drugie: nigdy nie słyszałem o odciąganiu od pracy. Słyszałem wręcz o czymś zupełnie odwrotnym, o zaganianiu do pracy, o podnoszeniu normy. A wszystko w imię "komunizm lepszy od demokracji - nie mamy bezrobocia a wszyscy u nas z uśmiechem pracują 3 razy lepiej niż na zgniłym zachodzie". W praktyce wyglądało to oczywiście inaczej, "czy się stoi, czy się leży - milion złoty się należy"
Po trzecie: dzisiaj też zarobki są 'fikcyjne'. Ten 'jakiś świstek' to pieniądz. Co za różnica czy to kartka żywnościowa, złotówka, euro, dolar czy inny funt. Od czasu kiedy przestano bić monety z kruszców szlachetnych można by powiedzieć że jesteśmy zdani na łaskę tego czy akurat ten papierek jest respektowany.

Ork.Fajny napisał/a:

Człowiek z własną ziemią i własnymi produktami nie potrzebuje czyjeś łaski bo zboża zawsze ktoś potrzebują i zawsze ktoś ma coś do wymiany za niego, czego dany rolnik akurat potrzebuje. Dlatego tacy ludzie byli dosłownie mordowani. Trudno nazwać to niczym innym jak wrogością w stronę ludzie pracujących.


Czyli chcesz powiedzieć że człowiek który jednego dnia zostawał przodownikiem pracy, kolejnego dnia odwiedzało go dwóch panów i aplikowało parę gram ołowiu w potylicę? Ci co mieli własne działalności nie byli okradani z dobytku w celu zgnojenia i zniszczenia, tylko w celu pseudo równości społecznej - nie ma biednych i bogatych - wszystko jest państwowe więc wszyscy obywatele byli niby tacy sami. Niby...

Ork.Fajny napisał/a:

I żaden komunizm nie zbudował potęgi, wszystkie komunizmy na świecie upadły bo zbankrutowały i ludzie się zaczęli burzyć z tego powodu. ZSRR upadło. NRD zdechło. Korea Północna umiera. PRL się przekształcił w nieco mniej centralnie sterowane bydle. UE już pada nawet nie mając całkowicie federacyjnej struktury rodem z ZSRR.


Komunistyczna federacja rosyjska w 1920 roku próbowała zrobić najazd na europę, ale dzięki nam jej się to nie udało. Jednak już 25 lat później, pod godłem ZSRR, trzymała za gębę pół europy. W `91 ZSRR się nie rozpadło, tylko przeszło transformację na coś niby bardziej demokratycznego (haha...). Mimo to, ten zbudowany na komunizmie kraj, jest 2gim najpotężniejszym państwem świata.
Korea może i nie jest gospodarczą potęgą (ba, jest wręcz gospodarczym dnem), to jednak została potęgą militarną, z liczną armią, nowoczesną armią i, co najważniejsze, z własną technologią, w tym - technologią atomową.
A w całym swoim poście zapomniałeś chyba o najludniejszym państwie świata którym są chiny i które są... tak, zgadłeś - komunistyczne. A produkty tego komunistycznego państwa zalewają świat. Ich gospodarka wykupuje nawet długi USA, mówiąc w przenośni, wykupując powoli stany.
I jakoś nie widzę żeby chiny, rosja czy korea upadały bo bankrutują a ludzie się burzą

jednoręki-ujeżdżacz

2013-04-08, 15:48
Ork.Fajny napisał/a:

...Politycy natomiast dostają nowe rzesze rąk do głosowania.
Przecież żaden z polityków się k***a nie będzie interesował skąd za 20lat wezmą się pieniądze skoro 80% obywateli będzie chciało dostawać kasę bez pracy.

"Ludzie ciężko pracujący- be" Człowiek ciężko pracujący to podstawowy wróg socjalizmu/komunizmu/faszyzmu/ogóle lewicowych ustrojów. To jest osoba która pracuje na tyle sprawnie że potrafi sama się utrzymać, swoją rodzinę a nawet wypracować czasem coś ekstra. Taka osoba jest niezależna od władzy i jej nie potrzebuje do innych celów jak trzymanie armii/policji w ryzach. Takich ludzi oni muszą niszczyć.

W ogóle to się nie martw jednak. Masz Farage'a. jeszcze parę błędów i UKIP zaorze wszystkie miejsca w Izbie Gmin, czy jak to się nazywało.


Czy politycy dostają nowe ręce do głosowania? Ci których chce zatrzymać UK są przede wszystkim ludzie tworzący własne społeczeństwa.

Człowiek ciężko pracujący...ale nie na siebie, jest złotem dla ww ustrojów.

Nie martwię się. Zawsze coś się wymyśli, obywatelstwa jeszcze nie straciłem ;)

Tabernak napisał/a:

Ale kto wam tam k***a karze siedzieć w tych Angliach i innych ciapatych gównach? Typowo "po polsku". Nie chcą was, drwią z was, to wy zamiast sp***olić wystawiacie drugi policzek … albo nawet wypinacie dupę i "o jacy my nieszczęśliwi", ale zrobić coś z tym faktem to nie łaska.

Szczególnie, że ciapatych to się angielskie c*pki boją ruszać palcem. Widocznie ciapate może i głupie, ale umieją dbać o swój interes. Ludzie ze wschodu wyraźnie nie.


Stary, nikt tu k***a nie płacze, tylko staramy się zacząć rozmawiać na jakiś temat. Wierz mi lub nie ale większość ludzi tutaj z najniższej warstwy społecznej pochodzenia wschodnio-europejskiego, ma mniej do zmartwień niż w naszym kraju. To jest smutne a nie, że użalamy się nad sobą.

Nie zrobić coś z tym to nie łaska...hm... a Ty pójdziesz z kumplami np. pod ZUS ze sztachetami, wytłumaczyć jakie popełniają błędy w polityce fiskalnej państwa? ;p Mamy dokładnie takie samo pole manewru, tylko w innych krajach, choć nie wiem czy Ty nie większe bo jesteś "u siebie".

Zgadza się. Po pierwsze primo ultimo. Ciapatych się tak nie czepiają jak "innych" i mają większy dystans do nich a po drugie primo, Polacy mają to bardziej w dupie, nie uczymy się języka (co często skutkuje totalnym brakiem komunikacji z innymi narodami) i dlatego sytuacja jest taka a nie inna.

lotnik_1 napisał/a:

...Cie wypie**olą.

A właśnie jako dobry emigrant wiesz jak działa parlament w WB? Izba gmin izba lorgów gabinet cieni?


Tylko nie wypie**olą bo w ryj dać mogę dać!

Co do całego Twojego postu, to dokładnie o to mi chodzi. Nie wiem gdzie się nie rozumiemy.
P.S. Wiem jak działa system polityczny. Bez szczegółów ale zasadę pojmuję.

Loaloa

2013-04-08, 15:56
Ork ch*jowy każdego dnia pobija własny rekord głupoty. Takich farmazonów nie są w stanie wyprodukować wszyscy sadolowi prawicowcy razem wzięci. Prosimy o więcej.

kaelem

2013-04-08, 16:30
Wczoraj się urodziliście, czy jaki ch*j, że wielkie zdz**ko z szamba, które zalewa cywilizację?

Ork.Fajny

2013-04-08, 19:35
Ratilt napisał/a:

Po pierwsze: to co opisałeś to przykład z naszego podwórka, gdzie byliśmy 'państewkiem' które miało być wysysane z dóbr, a nie przykład z ZSRR.


Twierdzisz że kolektywizmu u Sowietów nie było...?

Ratilt napisał/a:

Po drugie: nigdy nie słyszałem o odciąganiu od pracy. Słyszałem wręcz o czymś zupełnie odwrotnym, o zaganianiu do pracy, o podnoszeniu normy. A wszystko w imię "komunizm lepszy od demokracji - nie mamy bezrobocia a wszyscy u nas z uśmiechem pracują 3 razy lepiej niż na zgniłym zachodzie". W praktyce wyglądało to oczywiście inaczej, "czy się stoi, czy się leży - milion złoty się należy"


Ja tez nie mówiłem o odciąganiu od pracy. Ja mówiłem o wrogości wobec ludzi którzy potrafią w swojej zaradności być samodzielni.

Ratilt napisał/a:

Po trzecie: dzisiaj też zarobki są 'fikcyjne'. Ten 'jakiś świstek' to pieniądz. Co za różnica czy to kartka żywnościowa, złotówka, euro, dolar czy inny funt. Od czasu kiedy przestano bić monety z kruszców szlachetnych można by powiedzieć że jesteśmy zdani na łaskę tego czy akurat ten papierek jest respektowany.


Gdzieś stwierdziłem że dziś jest lepiej albo że system od Sowiatów rożni się od tego w III RP...?

Ratilt napisał/a:

Czyli chcesz powiedzieć że człowiek który jednego dnia zostawał przodownikiem pracy, kolejnego dnia odwiedzało go dwóch panów i aplikowało parę gram ołowiu w potylicę?


Poczytaj sobie o terrorze i głodzie nie Ukrainie.
Tam było tysiące przykładów pracowitych pracowników fabryk którzy np. zadali pytanie "Dlaczego lubimy się z Hitlerem? Przecież to nasz wróg." na spotkaniu związkowym w fabryce a następnego dnia się nie pojawili w pracy a dom ich stał pusty...

Ratilt napisał/a:

Ci co mieli własne działalności nie byli okradani z dobytku w celu zgnojenia i zniszczenia, tylko w celu pseudo równości społecznej - nie ma biednych i bogatych - wszystko jest państwowe więc wszyscy obywatele byli niby tacy sami. Niby...


A jak rozumieć rozstrzelania i zsyłki na Sybir za jakiekolwiek przeciwstawienie się kolektywizacji...? To nie było niszczenie i gnojenie...?

Ratilt napisał/a:

Komunistyczna federacja rosyjska w 1920 roku próbowała zrobić najazd na europę, ale dzięki nam jej się to nie udało. Jednak już 25 lat później, pod godłem ZSRR, trzymała za gębę pół europy.


Kupując chleb np. z Ameryki i głodząc mniej ważnych ludzi...? To jest potęga...?

Ratilt napisał/a:

W `91 ZSRR się nie rozpadło, tylko przeszło transformację na coś niby bardziej demokratycznego (haha...). Mimo to, ten zbudowany na komunizmie kraj, jest 2gim najpotężniejszym państwem świata.


Owszem rozpadło się. Dzięki temu spora część ich długu "prawnie" została im podarowana przez zachód. Między innymi sowieckie rolnictwo nie było wstanie już dłużej uciągnąć. Gorbaczow jak pojechał do USA to k***icy mało nie dostał jak poszedł w półki sklepowe zwykłego szarego supermarketu hamerykańskiego...


Ratilt napisał/a:

Korea może i nie jest gospodarczą potęgą (ba, jest wręcz gospodarczym dnem), to jednak została potęgą militarną, z liczną armią, nowoczesną armią i, co najważniejsze, z własną technologią, w tym - technologią atomową.


Ja pie**ole... Armia Korei Płn. to zacofana banda wygłodniałych obdartusów, wyposażona w broń sprzed 50lat a ich broń atomowa nie jest wstanie być wyniesiona przez żadną rakietę i jej użycie równa się zwabienie całej wrogiej armii na swój teren i wysadzenie ich razem z połową swojego terytorium.

Ratilt napisał/a:

A w całym swoim poście zapomniałeś chyba o najludniejszym państwie świata którym są chiny i które są... tak, zgadłeś - komunistyczne. A produkty tego komunistycznego państwa zalewają świat. Ich gospodarka wykupuje nawet długi USA, mówiąc w przenośni, wykupując powoli stany.


Chiny komunistyczne....? Huehuehuehueue...
Niezły żart. Ale na poważnie. Kto ciebie tak okłamał? W chinach panuje większa wolność gospodarcza niż polsce... Ale nie przeczytasz o tym na Wikipedii niestety...

Aro1

2013-04-08, 21:03
@up Ja pie**ole gościu ty serio nie potrafisz myśleć
,,Poczytaj sobie o terrorze i głodzie nie Ukrainie.
Tam było tysiące przykładów pracowitych pracowników fabryk którzy np. zadali pytanie "Dlaczego lubimy się z Hitlerem? Przecież to nasz wróg." na spotkaniu związkowym w fabryce a następnego dnia się nie pojawili w pracy a dom ich stał pusty... " - nie byli mordowani za to że pracowali tylko za to że zadali to pytanie.
,,A jak rozumieć rozstrzelania i zsyłki na Sybir za jakiekolwiek przeciwstawienie się kolektywizacji...? To nie było niszczenie i gnojenie...? " znów to samo nie zabijano za pracę tylko za sprzeciwianie się systemowi
,,Chiny komunistyczne....? Huehuehuehueue...
Niezły żart. Ale na poważnie. Kto ciebie tak okłamał? W chinach panuje większa wolność gospodarcza niż polsce... Ale nie przeczytasz o tym na Wikipedii niestety..." tak Chińska Republika Ludowa to kraj komunistyczny

Ork.Fajny

2013-04-09, 05:47
Aro1 napisał/a:

nie byli mordowani za to że pracowali tylko za to że zadali to pytanie.


Ale byli przykładem na to że komuniści nie traktowali ich pracę na poważnie i jako coś co może ich ocalić kiedy chlapną "głupotę".

Aro1 napisał/a:

znów to samo nie zabijano za pracę tylko za sprzeciwianie się systemowi


Zabijano m.in. najlepszych rolników albo zsyłano do kopalń złota/uranu. I znowu ich praca i zdolności pielęgnowania ziemi nie miały dla nikogo znaczenia.

Aro1 napisał/a:

tak Chińska Republika Ludowa to kraj komunistyczny


Komunizmem jest brak przymusu płacenia na różnie formy socjału państwowego? Czy może możliwość dowolnego, swobodnego i szybkiego tworzenia firm? A może prawo które reguluje mnie rzeczy niż polskie to objawa komunizmu?

Policeman

2013-04-09, 13:43
Fajnie się żrecie, wrzucę 15 piwko xD

kaktuz

2013-04-09, 13:47
zwiazek socjalistycznych republik europejskich krotko ale chyba tresciwie