18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Unia Europejska vs polskie miasto

BongMan • 2015-05-31, 21:04
Średniej wielkości polskie miasto. Po wejściu do UE padły cztery fabryki, huta, cementownia, cukrownia, 48 lokalnych sklepów i 187 małych firm, w wyniku czego pracę straciło około 10 000 ludzi.
W międzyczasie Unia zbudowała 70 przystanków autobusowych, aquapark, przejście podziemne i 5 kilometrów deptaka w centrum oraz dofinansowała prywatną uczelnię humanistyczną.

Dziennikarz rozmawia z mieszkańcem miasta:
- Jakie jest pana nastawienie do Unii Europejskiej?
- Unia jest dobra. Buduje, finansuje, pomaga. Dzięki niej nasze miasto i nasz kraj się rozwija.

vytotas

2015-05-31, 21:05
To jest suchar czy rzeczywistość?

~Beny

2015-05-31, 21:16
@up, sucha rzeczywistość :-/

Sayagin666

2015-05-31, 21:24
to jest cos pokroju :

-glosowalam na komorowskiego
-dlaczego?
- bo duda bedzie wszedzie stawial krzyze, a nim to naprawde steruje kaczynski, a kaczynski to taki klotliwy...
- ale co z programu dudy pani sie najbardziej nie podoba? wizja polityki zagranicznej ? ekonomiczne a moze swiatopogladowe opinie i pomysly ?
- mi sie nie podoba to, ze nim kaczynski bedzie sterowal i on krzyze bedzie wszedzie stawial.
-....

SharpSe

2015-05-31, 21:27
Piszesz o Sosnowcu? Bez hejtu pytam na poważnie. I proszę to jakoś oprzeć na faktach, przykładzie bo takie gadanie o niczym mnie irytuje.

Magik2501

2015-05-31, 21:28
Uwielbiam zwrot "Unia dała pieniądze". No zajebiście - DAŁA. Unia poszła do pracy, zarobiła i dała.
Taki ch*j, drodzy euroentuzjaści. Żeby dać, musi wziąć. I przepuścić przez TYSIĄCE urzędniczych łap.
Polska płaci Unii i potem Unia część pieniędzy oddaje mówiąc na co ma ten fundusz iść. Interes życia!

zgonex

2015-05-31, 21:31
To nie jest tajemnica. Zachodnia Europa ten plan realizuje od dziesięcioleci: wyssać najzdolniejszych, których dzieci i wnuki wyrosną na wartościowych niemców czy anglików. Reszta zostanie tutaj, będzie za grosze pracować dla niemieckich fabryk, hut i już niedługo kopalń. Robić zakupy w niemieckich czy portugalskich dyskontach. Takie nowoczesne niewolnictwo. Bardziej opłacalne niż to 200 lat. Jeszcze bydło będzie szczęśliwe, ze ma pracę. Ja pie**ole, jak można być szczęśliwym, bo ma się pracę? Kto nam k***a wmówił, że szczyt szczęścia to zapie**ol 8 a najlepiej 12h 5 dni w tygodniu? To jakieś nieporozumienie, 80% życia spędzasz w robocie, pracując na kogoś a sam masz z tego tyle żeby tylko nie zdechnąć.

Shadok

2015-05-31, 21:33
U mnie w mieście padła jedna z większych hut w kraju(zostało tylko Centrum Produkcji Wojskowej), teraz są odlewnie aluminium i LiuGong(nie, nie serwują każdemu gonga na powitanie), szlag trafił 1/2 małych sklepów i przedsiębiorstw, szpital jest od 10 lat na czarnej liście, bezrobocie jest jednym z wyższych w Polsce. Jedyny pożytek z tej UE to chodniki i ścieżki rowerowe...a, zapomniałem o 3, słownie: TRZECH ławkach w parku za jedyne 100 000zł.

NieLubjeLudzji

2015-05-31, 21:48
No grunt, ze macie uczlenie humansityczna. ostatnio zauwazylem, ze jakosc frytek w mcdonaldzie spadla. Cos sie chyba humanisci nie przykladaja do nauki :(

_R...........s_

2015-05-31, 21:50
@Sayagin666

Bardziej by pasowało:

-głosowałem na pis (wcześniej na po, a jeszcze wcześniej na pis)
-dlaczego?
-bo tylko głosowanie na główną partię daje bogactwo i stabilizacje a tamci inni to ch*j wie kto, a kaczki, tuski, kopacze i to całe kurestwo rozpie**alające ten kraj od 10 lat dobrze już znam.

bleblebator1

2015-05-31, 21:59
@upupupup
Niezależnie kto wygrał czy wygra wybory i tak nadal będziemy tylko robolami dla jednych i drugich. I tak wszyscy politycy niezależnie od opcji będą zapie**alać naszą kasę na k***y z ku*asami w brukseli, tajlandii czy watykanie czy h*j wie gdzie jeszcze

twojastaraluz

2015-05-31, 22:09
Dla osób, które nie rozumieją, że Unia to zło.
Wyobraźmy sobie, że ja i Ty konkurujemy ze sobą o dobrze płatną pracę, Dajmy np 4000 zł.
Ze wszystkich kandydatów zostajemy tylko my. Składam Ci propozycję- zrezygnuj z ubiegania się o pracę a ja będę Ci odpalał 500 zł miesięcznie. Ty nic nie będziesz robił a będziesz dostawał kasę.
Większość nie rozumie, że nic nie robiąc przestajemy się rozwijać a nawet się cofać. Zostajemy uzależnieni od dotacji. A jak one się skończą to się okażę, że nic już nie mamy.

hfbnmiuytp

2015-05-31, 22:41
Dobrobyt pochodzi z pracy (często ciężkiej), a nie z dotacji i jałmużny. Wbijcie to sobie do tych pustych łbów pojeby.

mr...........om

2015-05-31, 22:57
Coś mocno suchy ten żarcik. Miejmy nadzieję, że nikt go nie wyjebie do Polityki i religii za swoją "suchość propagandową"... :dead:

crackit

2015-05-31, 23:03
jak jest to miasto gdzie mieszkają górnicy debile to się zgadza :)
Inaczej jest w przypadku ludzi myślących.