18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

'Ułan' na koniu groził, że szablą zabije przechodnia

Centurion • 2007-10-09, 18:12
Cytat:

Pijany mężczyzna w ułańskim mundurze jeździł konno po Choroszczy w województwie podlaskim. Zaatakował przechodnia. Groził, że szablą utnie mu głowę. Szarżę zakończył w izbie wytrzeźwień.

Policjanci z Choroszczy otrzymali sygnał, o tym, że grupa konnych jeźdźców w wojskowych mundurach pobiła 21-letniego przechodnia. Na miejsce zdarzenia wysłany został policyjny patrol.

Poszkodowany powiedział, że na jednej z ulic Choroszczy mężczyźni na koniach, bez żadnej przyczyny grozili mu pobiciem. Jeden z nich uderzył go w nos. Pokrzywdzony miał plamy krwi i otarcia na nosie. Jako sprawcę pobicia wskazał jednego z jeźdźców, który zawrócił i właśnie zmierzał ulicą w stronę patrolu.

Mimo poleceń policjantów "ułan" nie chciał zejść z wierzchowca. Był agresywny, wykrzykiwał, że szablą utnie pokrzywdzonemu głowę. Od awanturnika wyczuwalna była silna woń alkoholu.

Funkcjonariusze siłą ściągnęli mężczyznę na ziemię, a potem doprowadzili do radiowozu. "Ułan" nie chciał poddać się badaniu na zawartość alkoholu. Dopiero w izbie wytrzeźwień okazało się, że ma 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Krewki, 52-letni jeździec z Choroszczy za swoje wyczyny odpowie, gdy wytrzeźwieje. Konia z miejsca zdarzenia zabrała żona zatrzymanego.Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,wid,9280961,wiadomosc.html