18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

ukraiński gambit

Policeman • 2021-09-07, 10:56
Dosyć stara historia,

Jadę sobie pociągiem podmiejskim na zajęcia i na stacji wsiada ogromny tłum ludzi. Większość to robotnicy ukraińscy, najpewniej wracali z robót bo byli umazani farbami, klejami, w pyle etc. Nie jest to żadna próba ataku na ciężko pracujących ludzi, ale ciężko było nie poczuć silnego zapachu potu zmieszanego z alkoholem. Rozsiedli się w miarę zbitej paczce, acz było ich z 30-40 więc siłą rzeczy niektórzy siedzieli dosyć daleko. Nie przeszkadzało im to krzyczeć do siebie, puszczać sobie muzykę. Niektórzy otwierali piwa, inni rozpakowywali jakieś żarcie i wcinali to zawzięcie. Słowem - sytuacja w pociągu zmieniła się diametralnie.

Naprzeciwko mnie siedział starszy elegancki pan, czytał sobie gazetę i czasem jedynie spoglądał znad jej krawędzi na tę głośną i rozbestwioną hałastrę. Zdegustowany kręcił głową, cmokał i wzdychał. W pewnym momencie nasze spojrzenia się spotkały i w mgnieniu oka złapaliśmy jeden tok rozumowania, oczywistą myśl, którą uznałem za ważne by wyartykułować. Przełknąłem ślinę

- Jest ich coraz więcej i coraz częściej coś takiego ma miejsce w pociągach
Starszy pan zmarszczył brwi i odpowiedział:
spoiler

Halman

2021-09-07, 12:10
to prowokacja!





żartowałem, gówno nie prowokacja...

ra0mir

2021-09-07, 13:29
Śmiać się czy płakać?

ifheowna

2021-09-07, 15:24
Portale ci się pomyliły.

maxkulczyk

2021-09-07, 17:35
Napisz do Przyjaciolki albo bravo girls

DrHouse123

2021-09-07, 18:28
Nie Ukrainiec tylko Rusek.

W Rosji mówi się "Szto".
Na Ukrainie mówi się "Szo".

Heliar

2021-09-07, 20:20
Zasnąłeś w pociągu do Moskwy?