18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ukraina 2022 TEMAT ZBIORCZY - TYLKO ZDJĘCIA I FILMY

~Angel • 2022-02-25, 12:31
28.06.2022


ZASADY PANUJĄCE W TYM TEMACIE:
- BEZWZGLĘDNY ZAKAZ ZWRACANIA SIĘ DO INNYCH UŻYTKOWNIKÓW ORAZ KOMENTOWANIA INNYCH POSTÓW. MASZ COŚ DO POWIEDZENIA INNEMU UŻYTKOWNIKOWI T PRZEKAŻ MU TO W WIADOMOŚCI PRYWATNEJ.
- NIE PISZEMY W POSTACH RAD, PRÓŚB I SWOICH ŻALI
- WRZUCAMY MATERIAŁY BEZPOŚREDNIO ZWIĄZANE Z DZIAŁANIAMI MILITARNYMI NA UKRAINIE - ŻADNYCH ANALIZ, POGADANEK Z YT, ARTYKUŁÓW Z PORTALI INFORMACYJNYCH, MEMÓW, ŚMIESZNYCH OBRAZKÓW ITD.
- WRZUCANE MATERIAŁY DOBRZE ABY MIAŁY OPIS SYTUACJI - MIEJCE AKCJI ITD. ORAZ LINK ŻRÓDŁOWY (NIE JEST TO KONIECZNE ALE MILE WIDZIANE)
- POSTY ZAWIERAJĄCE W/W MATERIAŁ ORAZ ZAWIERAJĄCE KOMENTARZ DO INNEGO MATERIAŁU CZY ZWROT DO USERA RÓWNIEŻ BĘDĄ USUWANE A ICH AUTORZY ORZYMAJĄ BANA.
- WIDZISZ MATERIAŁ PROPAGANDOWY CZY TO STRONY UKRAIŃSKIEJ CZY ROSYJSKIEJ MOŻESZ GO SPROSTOWAĆ TAK JAK BYŁO TO WCZEŚNIEJ UŻYWAJĄC TAGU MODSPROSTOWANIE MA ZAWIERAĆ INFORMACJE ORAZ LINK ŻRÓDŁOWY - TAKI POST ZOSTANIE DODANY DO TEGO MATERIAŁU

- AUTORZY POSTÓW NIEZGODNYCH Z W/W ZASADAMI OTRZYMAJA BANA .

PROPAGANDA TO ELEMENT WOJNY INFORMACYJNEJ I KAŻDA ZE STRON WIELOKROTNIE UDOWODNIŁA ŻE ROBI TO DOSKONALE. ZAPEWNE CZĘŚC MATERIAŁÓW ZAMIESZCZANYCH PRZEZ RÓŻNYCH UŻYTKOWNIKÓW MOŻE MIEĆ CHARAKTER DEZINFORMACYJNY - MY NIE JESTEŚMY W STANIE WERYFIKOWAC KAŻDEGO MATERIAŁU KTÓRY JEST ZAMIESZCZANY W TYM TEMACIE WIEC JAK WIDZICIE TEGO TYPU MATERIAŁY TO ZAMIAST WYPISYWAC SWOJE MĄDROŚCI TO POŚWIĘĆCIE TEN CZAS NA PORZĄDNE SPROSTOWNIE.
AUTORZY WRZUCAJĄCY UDOWODNIONĄ PROPAGANDĘ ZOSTANA POZBAWIENI MOŻLIWOŚCI PISANIA KOMENTARZY


spoiler

Niezwyciężony

2022-07-02, 21:52
Cytat:

SMArt 155 to niemiecki pocisk artyleryjski kal. 155 mm, zaprojektowany do dalekiego, pośredniego ostrzału z góry na pojazdy opancerzone. Pocisk nośny SMArt zawiera dwa pociski z czujnikiem podczerwieni i radarem fal milimetrowych, które schodzą nad pole bitwy na balutach i atakują utwardzone cele za pomocą wybuchowych głowic penetrujących. Zbudowane z wielu nadmiarowych mechanizmów samozniszczenia, te pociski zostały specjalnie zaprojektowane [wątpliwe – dyskutować] tak, aby nie mieściły się w kategorii broni submunicyjnej zakazanej przez Konwencję o pociskach kasetowych z 2008 roku.

Nazwa SMArt 155 jest skrótem od niemieckiej nazwy Suchzünder Munition für die Artillerie 155 (co oznacza amunicję z bezpiecznikiem dla artylerii 155 mm). SMArt jest produkowany przez GIWS mbh (Gesellschaft für Intelligente WirkSysteme mbH), partnerstwo niemieckich firm zbrojeniowych Rheinmetall i Diehl BGT Defence.

GIWS rozpoczął pełnowymiarową produkcję dla armii niemieckiej w 1998 roku, SMArt został po raz pierwszy wdrożony przez Bundeswehrę w 2000 roku i został sprzedany armiom Szwajcarii, Grecji i Australii.
Grymson

2022-07-02, 22:31
Jako ze duzo tutaj potomkow Stefana, wrzucam cos dla rownowagiPlamisty

2022-07-03, 00:09
Demontaż rosyjskiego T-80 przez Siły Zbrojne Ukrainy.


Michał584

2022-07-03, 03:04
Ruskie fsb schwytało ukraińca który przyznał się do szpiegostwa na terenie rosji, miał obserwować tereny wojskowe (wiec jest związane z działaniami na ukrainie). Z nagrania wynika że znaleziono u niego pewną flagę. Mi ona wygląda na flagę pod którą walczyli jego przodkowie 80 lat temu, pistolet oraz inne ciekawe pamiątki.


[ Komentarz dodany przez: Angel: 2022-07-03, 18:48 ]
tedwaha napisał/a:


jak widac na nagraniu złapany miał przy sobie jedynie rosyjski paszport, więc nie można nazwać go ukraińcem


ptachu222

2022-07-03, 05:20
Jeden z nich to chyba za pancernik robi :v Fajnych masz kolegów Michaś :> Takich nie za za szybkich


A tutaj już bez kozery. Przypomina mi to Czeczenię z 94r. Ujęcia od strony Onuc


Propaganda cdn. Polak który mówi z obcym akcentem bez pomyłek w słowach. Kadyrowcy to jednak mają nosa :D Btw cały kanał jest jedną wielką speluną umsyłową
https://www.youtube.com/shorts/uE3c0Whec4k

rmatysiak

2022-07-03, 11:05
ostatnia walka dwóch ukrainców.


tedwaha

2022-07-03, 13:55
Michał584 napisał/a:

Ruskie fsb schwytało ukraińca który przyznał się do szpiegostwa na terenie rosji, miał obserwować tereny wojskowe . Z nagrania wynika że znaleziono u niego pewną flagę. Mi ona wygląda na flagę pod którą walczyli jego przodkowie 80 lat temu, pistolet oraz inne ciekawe pamiątki.
1bolek1

2022-07-03, 16:35
jebie onucami, na filmie teżpojmane onuceCzapki z głów


DarkSaian

2022-07-03, 19:18
Pare nowych trupów
opuchnięty ruseka ten niezbyt zadowolony chyba, że trafił do niewolitrafienie bezpośrednie czołgu


zabawki ruskichładowanie amunicji do PzH2000nowe trafienie z Javelinapróby zestrzelenia drona przez ruskich
Filmik z kilku ostatnich akcji


DariuszKalafior

2022-07-04, 09:05
Kilka fotografii sprzętu oraz zniszczeń z przejętego Lisiczanska
Jak możemy zauważyć armia FR posuwa się sukcesywnie na przód , po Słowiańsku i Kramatorsku będzie Odessa , krzywy róg i Charków, spasiba


Zniszczenie natowskiego shitu o oznaczeniu M777 , podobno na kierunku Mikołajewa


JonesStachu

2022-07-04, 09:45
materiał edukacyjny dla ruskich trolli, którzy większość swojej propagandy opierają na zakłamywaniu historii lub nieznajomości tej historii:

mieliście przejąć Ukrainę w 3 dni, 4 miesiące później macie 35 tysięcy trupów i tysiące straconych czołgów i wozów opancerzonych, o jakim sukcesie rosji nam tutaj bredzicie? sukces w mordowaniu cywilów i niszczeniu?

ile razy jeszcze zobaczymy tutaj te same filmy z "akcji czeczeńskich sił specjalnych"? :lol:

tedwaha

2022-07-04, 10:25
Nie ma sie co smucić, czas do domu wrócićkolejne składy amunicji płoną.... (oglądać do końca bo jebło jak majster z rusztowania)

...a moskwa sie tym jara.Ustawianie celów pozorowanych dla ruskiej artyleriiRosjanie nie pozostają dłużni, wystawiają swoje cele

tak, wiem wyj***na nuta :D


Michał584

2022-07-04, 17:50
O jejku jejku jejku. To już cały obwód ługański zajęty. :shock: Jak to się dzieje że tyle filmów jak to dzielnie walczą upaińcy a tu takie straty...


tedwaha

2022-07-04, 18:46
Z góry przepraszam za odniesienie do poprzedniego tematu, ale takie są realia wojny obronnej. Siła żywa cenniejsza od terytorium, chodzi o to żeby taktyką obrony uporczywej wykrwawić jak najwięcej sił przeciwnika i żeby nie zmieniła się w obronę beznadziejna jak w przypadku mariupola (tam celem było związanie jak największych sił przeciwnika)

Jednak jak widać na mapce z FIRMS (bazująca na danych o pożarach z NASA) dzisiaj wyjątkowo gorący dzień, szczególnie na odcinku chersońskim (w porównaniu do dni poprzednich) Ogólnie polecam stronę https://firms.modaps.eosdis.nasa.gov/map/#d:24hrs;@0.0,0.0,3z posiada mnóstwo nakładek i ogólnie jest odporna na dezinformację w przeciwieństwie do innycg źródeł OSINT'owych

Poniższa mapa przedstawia jedynie dane dzisiejszeP.S. Poledcam też looknąć na mnogość "dziwnych" pożarów na terenie rosji, szczególnie w miastach i północnych terenach industrialnych bogatych w zakłady zbrojeniówki

A z aktualności:

Przejazdu nie ma, nak***iamy z HIMARS'aPerypetie ruskiej onucyRozgrzana do czerwoności infrastruktura kolejowa w DonieckuW oczekiwaniu na czołgi "eto rebiata nam pomagajet"Miłość do grobowej deski, ale propaganda wiecznie żywa czyli romantyczna sesyjka zdjęciowa
Diomedes

2022-07-04, 19:48
Ukro wojacy polegli za batkiwszczinu.kolejnyX