18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ukraina 2022 TEMAT ZBIORCZY - TYLKO ZDJĘCIA I FILMY

~Angel • 2022-02-25, 12:31
28.06.2022


ZASADY PANUJĄCE W TYM TEMACIE:
- BEZWZGLĘDNY ZAKAZ ZWRACANIA SIĘ DO INNYCH UŻYTKOWNIKÓW ORAZ KOMENTOWANIA INNYCH POSTÓW. MASZ COŚ DO POWIEDZENIA INNEMU UŻYTKOWNIKOWI T PRZEKAŻ MU TO W WIADOMOŚCI PRYWATNEJ.
- NIE PISZEMY W POSTACH RAD, PRÓŚB I SWOICH ŻALI
- WRZUCAMY MATERIAŁY BEZPOŚREDNIO ZWIĄZANE Z DZIAŁANIAMI MILITARNYMI NA UKRAINIE - ŻADNYCH ANALIZ, POGADANEK Z YT, ARTYKUŁÓW Z PORTALI INFORMACYJNYCH, MEMÓW, ŚMIESZNYCH OBRAZKÓW ITD.
- WRZUCANE MATERIAŁY DOBRZE ABY MIAŁY OPIS SYTUACJI - MIEJCE AKCJI ITD. ORAZ LINK ŻRÓDŁOWY (NIE JEST TO KONIECZNE ALE MILE WIDZIANE)
- POSTY ZAWIERAJĄCE W/W MATERIAŁ ORAZ ZAWIERAJĄCE KOMENTARZ DO INNEGO MATERIAŁU CZY ZWROT DO USERA RÓWNIEŻ BĘDĄ USUWANE A ICH AUTORZY ORZYMAJĄ BANA.
- WIDZISZ MATERIAŁ PROPAGANDOWY CZY TO STRONY UKRAIŃSKIEJ CZY ROSYJSKIEJ MOŻESZ GO SPROSTOWAĆ TAK JAK BYŁO TO WCZEŚNIEJ UŻYWAJĄC TAGU MODSPROSTOWANIE MA ZAWIERAĆ INFORMACJE ORAZ LINK ŻRÓDŁOWY - TAKI POST ZOSTANIE DODANY DO TEGO MATERIAŁU

- AUTORZY POSTÓW NIEZGODNYCH Z W/W ZASADAMI OTRZYMAJA BANA .

PROPAGANDA TO ELEMENT WOJNY INFORMACYJNEJ I KAŻDA ZE STRON WIELOKROTNIE UDOWODNIŁA ŻE ROBI TO DOSKONALE. ZAPEWNE CZĘŚC MATERIAŁÓW ZAMIESZCZANYCH PRZEZ RÓŻNYCH UŻYTKOWNIKÓW MOŻE MIEĆ CHARAKTER DEZINFORMACYJNY - MY NIE JESTEŚMY W STANIE WERYFIKOWAC KAŻDEGO MATERIAŁU KTÓRY JEST ZAMIESZCZANY W TYM TEMACIE WIEC JAK WIDZICIE TEGO TYPU MATERIAŁY TO ZAMIAST WYPISYWAC SWOJE MĄDROŚCI TO POŚWIĘĆCIE TEN CZAS NA PORZĄDNE SPROSTOWNIE.
AUTORZY WRZUCAJĄCY UDOWODNIONĄ PROPAGANDĘ ZOSTANA POZBAWIENI MOŻLIWOŚCI PISANIA KOMENTARZY


spoiler

Cost

2022-06-25, 13:38
Trochę więcej bum bumStartujący UA Mi-8 , slow mo


tranzystor

2022-06-25, 13:57
Film pokazujący wystrzał z Korneta i trafienie w cel, a nie manipulacja ze strzelaniem do chmur i krzaków darmową bronią z zachodu.

[ Komentarz dodany przez: Angel: 2022-06-27, 12:21 ]
Mario_Bro napisał/a:


Popatrzcie tu:


kermicik

2022-06-25, 14:35
Tranzystor po 1 to nie wiadomo czy to cel, walneli w jakas halę, to jak w drziwi od stodoly... Po 2 obok już ZSU rozwaliło ciężarówkę, po 3 nie zdradzaliby pozycji dronem ,żeby się nagrywać, chyba że są idiotami. Druga armia trzeciego świata:) profeska w szukaniu drzwi przy wsiadaniu do wraku. Na dole eksplozja BC rosyjskiego czołgu w kierunku Siewierodoniecka:Rosyjskie półgłówki wpadły w zasadzkę, strzelają w otchłań w sumie nuda ale na końcu piszczą jak cioty.
Druga armia trzeciego świata niosąca swoją biedote, wychodki i domy kryte blachą falistąMarianos_123

2022-06-25, 16:23


Walki miejskie oczami żołnierza

Cost

2022-06-25, 19:31
Artyleria 36. Oddzielnej Brygady Korpusu Piechoty MorskiejTaki se drifcik samobieżną..


tranzystor

2022-06-25, 19:50
Cost napisał/a:

Znajdź różnice.. Grad vs. HimarsRóżnica jest taka, że HIMARS spadają najczęściej na zabudowania cywilne.DarkSaian

2022-06-25, 21:45
:kupa:


tranzystor

2022-06-25, 22:31
Bez efektowych piosenek i animacji, sama akcja niszczenia przestarzałych czołgów ukraińców przez T90MNiezwyciężony

2022-06-25, 22:34
MI 24i MI 8 od środka
A ten przyfarcił o tyle że spodni nie obsrał ;-)


DarkSaian

2022-06-25, 22:50
Marianos_123 napisał/a:

Walki miejskie oczami żołnierzapełne nagranie z tego filmiku. Polak i Amerykanin walczą razem przeciw ruskim w Siewierodoniecku
edit: w lepszej jakości

tranzystor

2022-06-25, 23:01
Ktoś wrzucał filmik w jakich luksusach żyją ukraińcy w okopach. Oczywiście jak zwykle rzeczywistość na ukrainie wygląda inaczej. Na filmie widać też sporo NATOwskiego sprzętu.DarkSaian

2022-06-25, 23:05
to jeszcze troche znecania nad ruskimi dla równowagi

tutaj buriata musial rusek ładnie wkórwićkermicik

2022-06-25, 23:44
Rozlany sok
Siły zbrojne Ukrainy zniszczyły konwój Sił Zbrojnych RF, w którym znajdowało się 6 Uragan MLRS, pojazdy transportowo-ładownicze, ciężarówki z paliwem, ciężarówki, wozy kierowania ogniem, transportery opancerzone i wozy bojowe piechoty
Szwołoć się topi
Mam.beke z tranzystora bo jego filmiki to wali z cieniem :) Rocky albo walą z CKMów jak rambo, dziesiątki lat rusek będzie marginesem, u Chinoli będą zmywać a kobity wiadomo...

rysio89

2022-06-26, 02:30
Głównym problemem z wojną na Ukrainie chyba było to, że od samego początku odcięto od Nas „rosyjską propagandę” a zaczęto serwować „ukraińską prawdę”. Sam byłem bardzo szczęśliwy, gdy na samym początku słyszałem tylko informacje jak to wojska rosyjskie przegrywają kolejne batalie. Jednak od momentu w którym sztab ukraiński zaczął podawać informacje o „duchu kijowa” (który nigdy nie istniał) oraz o słynnych żołnierzach, którzy bohatersko zginęli wypowiadając słynne „idi na ch*j” na wyspie węży (finalnie nie zginęli a dostali się do niewoli i dość szybko wrócili do kraju) zacząłem szczerze powątpiewać w przekaz, który jest do Nas serwowany. Nic nie jest chyba w stanie przebić tego newsa:


Jeśli ktoś uwierzył w taką informację – gratuluję – niech wierzy dalej, poniżej standardowo ode mnie mapa z działań na froncie oraz dwa ciekawe artykuły.
Miesiąc temu na Onecie pojawił się artykuł napisany przez dziennikarza Marcina Wyrwała o tym jak różni się przekaz wojny na Ukrainie - ten od mediów w Polsce od tego co osobiście zobaczył na froncie (tak – był bezpośrednio na froncie i to tym w Donbasie, gdzie trwają najcięższe walki). Poniżej dwa screeny do artykułów (linków nie mogę dodawać) - artykułu znajdziecie dość łatwo sami..

Artykuł 1:


Artykuł 2:


Działania na froncie:
Rejon Charkowa:
Brak większych zmian. Rosjanie przeprowadzili jakieś działania ofensywne (1 i 2), zdobyli wsie Ternova i Izbytske, lecz są to bardzo małe działania ofensywne.


Rejon Zaporoża:
Brak większych zmian. Ukraińcy zdobyli wieś Shevchenko, lecz nie jest to raczej początek ofensywy. Wg niektórych opinii Ukraińcy będą chcieli na tym odcinku przeprowadzić ofensywę.


Rejon Chersonia:
Tutaj jakieś 2 tyg. temu miała miejsca ukraińska ofensywa (1 na mapie). Jednak ta ofensywa została odparta przez Rosjan a armia Ukrainy została zepchnięta w kierunku rzeki Inhulets. Ukraińskie przeprawy na tej rzece zostały zniszczone. W ostatnim czasie dużo mówi się o ukraińskiej ofensywie, która ma rzekomo odbić Chersoń (2). Niestety żadne moje źródła tego nie potwierdzają. Być może jest to wojna informacyjna.


Łuk donbaski:
Na chwilę obecną można stwierdzić jedno: całkowita inicjatywa na tym kierunku jest po stronie rosyjskiej, przy czym sytuacja wojsk ukraińskich na południowym odcinku frontu wydaje się być już nawet nie trudna, a dramatyczna. Ukraińcom zaczyna brakować amunicji - szczególnie tej poradzieckiej (systemy Grad, Huragan itp.). Rosyjska przewaga artylerii jest ogromna, wg dziennika „Independent” Rosjanie mają 20krotną przewagę w artylerii i 40krotną przewagę w liczbie amunicji. Ukraina ponosi ogromne straty w wyniku działania rosyjskiej artylerii.
Poniżej załączam dwie mapki: ostatni mój wpis miesiąc temu oraz obecna sytuacja:


Obecna sytuacja:
Na wstępie zaznaczam, że mapa jest sprzed dwóch dni (w międzyczasie sporo się zmieniło). W rejonie na południe od Iziumu front się nieco ustatkował przy czym ukraińska armia odbiła wieś Velyka Komyshuvakha (1 na mapie). Generalnie przez dłuższy czas wydawało się, że Rosjanie tutaj nieco utknęli. W końcu jednak udało im się zająć Studenok oraz Svyatohirsk (2) oraz atakowaną przez długi czas wieś Dovhenke (3). Niepokojąco wygląda sytuacja we wsi Bohorodychne (4) – Rosjanie zajęli północną część miasta. Oznacza to, że w teorii osiągnęli przyczółek po tej stronie rzeki Doniec. Na południe od miasta Lyman Rosjane zdobyli wszystkie wioski do rzeki Doniec (5). Stan na rzece jest b niski – wg mnie Rosjanie spróbują jeszcze raz ustawić przeprawę pontonową.. Wg mapy trwają walki w Siewierodoniecku – ukraińska armia broni się w zakładach Azot. Rosjanie zniszczyli wszystkie 3 mosty na rzece. Natomiast tak jak pisałem mapa jest sprzed 2 dni – dzisiaj obiegła nas oficjalna informacja: Rosjanie zdobyli Siewierodonieck – bitwa o to miasto się zakończyła.. Na południe od Lisiczańska obrona ukraińska załamała się kompletnie. Rosjanie zdobyli miasto Toshivka / Ustynivka (6) oraz wioski Nyrkove / Mykolaivka (7). Wskutek czego ukraińskie jednostki w rejonie miasta Zołote znalazły się w okrążeniu – wg ukraińskich źródeł udało im się wycofać. Jednak pewne źródła podają, że część jednostek ukraińskich poddała się. Prawdopodobnie (info z dzisiaj) wojska rosyjskie przecięły trasę Bachmut – Lisiczańsk. W rejonie na południe od Bachmutu wojska rosyjskie również poczyniły znaczące postępy i patrząc na mapę, również widoczna jest groźba okrążenia ukraińskich jednostek.
X