18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ukraina 2022 TEMAT ZBIORCZY - TYLKO ZDJĘCIA I FILMY

~Angel • 2022-02-25, 12:31
28.06.2022


ZASADY PANUJĄCE W TYM TEMACIE:
- BEZWZGLĘDNY ZAKAZ ZWRACANIA SIĘ DO INNYCH UŻYTKOWNIKÓW ORAZ KOMENTOWANIA INNYCH POSTÓW. MASZ COŚ DO POWIEDZENIA INNEMU UŻYTKOWNIKOWI T PRZEKAŻ MU TO W WIADOMOŚCI PRYWATNEJ.
- NIE PISZEMY W POSTACH RAD, PRÓŚB I SWOICH ŻALI
- WRZUCAMY MATERIAŁY BEZPOŚREDNIO ZWIĄZANE Z DZIAŁANIAMI MILITARNYMI NA UKRAINIE - ŻADNYCH ANALIZ, POGADANEK Z YT, ARTYKUŁÓW Z PORTALI INFORMACYJNYCH, MEMÓW, ŚMIESZNYCH OBRAZKÓW ITD.
- WRZUCANE MATERIAŁY DOBRZE ABY MIAŁY OPIS SYTUACJI - MIEJCE AKCJI ITD. ORAZ LINK ŻRÓDŁOWY (NIE JEST TO KONIECZNE ALE MILE WIDZIANE)
- POSTY ZAWIERAJĄCE W/W MATERIAŁ ORAZ ZAWIERAJĄCE KOMENTARZ DO INNEGO MATERIAŁU CZY ZWROT DO USERA RÓWNIEŻ BĘDĄ USUWANE A ICH AUTORZY ORZYMAJĄ BANA.
- WIDZISZ MATERIAŁ PROPAGANDOWY CZY TO STRONY UKRAIŃSKIEJ CZY ROSYJSKIEJ MOŻESZ GO SPROSTOWAĆ TAK JAK BYŁO TO WCZEŚNIEJ UŻYWAJĄC TAGU MODSPROSTOWANIE MA ZAWIERAĆ INFORMACJE ORAZ LINK ŻRÓDŁOWY - TAKI POST ZOSTANIE DODANY DO TEGO MATERIAŁU

- AUTORZY POSTÓW NIEZGODNYCH Z W/W ZASADAMI OTRZYMAJA BANA .

PROPAGANDA TO ELEMENT WOJNY INFORMACYJNEJ I KAŻDA ZE STRON WIELOKROTNIE UDOWODNIŁA ŻE ROBI TO DOSKONALE. ZAPEWNE CZĘŚC MATERIAŁÓW ZAMIESZCZANYCH PRZEZ RÓŻNYCH UŻYTKOWNIKÓW MOŻE MIEĆ CHARAKTER DEZINFORMACYJNY - MY NIE JESTEŚMY W STANIE WERYFIKOWAC KAŻDEGO MATERIAŁU KTÓRY JEST ZAMIESZCZANY W TYM TEMACIE WIEC JAK WIDZICIE TEGO TYPU MATERIAŁY TO ZAMIAST WYPISYWAC SWOJE MĄDROŚCI TO POŚWIĘĆCIE TEN CZAS NA PORZĄDNE SPROSTOWNIE.
AUTORZY WRZUCAJĄCY UDOWODNIONĄ PROPAGANDĘ ZOSTANA POZBAWIENI MOŻLIWOŚCI PISANIA KOMENTARZY


spoiler

ruskaonuca1987

2022-06-21, 18:33
kolejna porcja zbuntowanych żołnierzy UA


może doszło do nich, że krwawy klaun chce wojować do ostatniego żywego soldata, wszak już w 2019 roku to zapowiadał


ktoś tam coś wcześniej pisał o bombardowaniu przedszkoli i szkół przez złych Rosjan


Czeczeni robią porządki przy pomocy drona


artyleria robi swoje


czy lubią , czy nie ale żołnierze UA będą musieli się przyzwyczaić do zapachu termitu

Niezwyciężony

2022-06-21, 18:57
CAESAR francuska samobieżna haubicoarmata kalibru 155 mm na podwoziu samochodu ciężarowego, produkowana przez przedsiębiorstwo Nexter Systems

Cost

2022-06-21, 21:06
Stringer ląduje na ruskim orlan-10Rosyjskie uzupełnienia na front..Minister obrony Aleksiej Reznikow powiedział, że pierwsze niemieckie samobieżne haubice Panzerhaubitze2000 są już na froncie. Reznikow dodał, że jest to 6. typ artylerii 155 mm, który wzmacnia ukraińską obronę: Siły Zbrojne mają już M777, FH70, M109, AHS Krab, Cezar i Ph2000Żołnierze UA na dostarczonych im transporterach YPR-765 (modyfikacja M113)UA CAESAR ACS na podwoziu Renault Sherpa 5Kolejne ruskie sołdaty jeńcy.. nie ciężko ich pewnie złapać skoro piją.. nie ma to jak wakacje w Donbasie.. flaszeczką Finlandii , wiatraczek...


Cost

2022-06-21, 21:12
Kolejny samolot kacapii Su-25SM o numerze bocznym RF-90958 rozbił się w Rosji.
Tym razem w rejonie Rostowa, 15 km od granicy z Ukrainą.
Pilot nie żyje.
DarkSaian

2022-06-21, 21:56
Rosyjski czołg zatrzymuje się, i nasłuch*je czy nie ma w pobliżu traktora, jego naturalnego drapieżnika.


Niezwyciężony

2022-06-22, 09:45
Cytat:

Ukraina: Dron Kamikaze uderzył w rafinerię ropy naftowej w Nowosachtińsku w obwodzie rostowskim w Rosji; powodując duży pożar.
Chociaż dokładny typ jest niejasny, wydaje się, że jest on oparty na serii rozpoznawczych UAV UA PD-1 lub PD-2. Teren oddalony jest o około 150 km od linii frontu.


Senpai11

2022-06-22, 10:26

Niezwyciężony

2022-06-22, 13:35
Cytat:

Para ukraińskich Mi-8 zmierzająca na front
TiIg_Die_Schmach

2022-06-22, 17:51
W miejscowości Chrustalnyj i znajdującym się tam rosyjskim składzie zanotowano znaczne opady ognia i stali.


ruskaonuca1987

2022-06-22, 18:07
Attache morski ambasady USA w Moskwie, kapitan pierwszego stopnia Dale Samuel, jeżdżąc na rowerze po mieście celowo zatrzymał się przy słupie na którym wklejono literę Z i zrobił zdjęcie środkowego palca. Samuel nie powinien wchodzić w interakcje z departamentami wojskowymi Rosji i nie naruszać rosyjskiego prawa. Widzimy działania które bezpośrednio wchodzą w zakres art. 280.3 Kodeksu Karnego Federacji Rosyjskiej.


drugi dzień płonie ostatni magazyn paliw na UA


w kwietniu zniszczono skład amunicji UA, teraz znaleziono ciała


najemnik USA opowiada o pie**olniku w armii UA, że tam sami do siebie strzelają i takie tam


Oficjalnie potwierdzono (nawet przez ukraiński Sztab Generalny) doniesienia o przejęciu przez siły sojusznicze miejscowości Orechowo i Mirnaja Dolina na południe od Lisiczańska. Oznacza to nie tylko wyjście na południowe okolice ostatniego miasta ŁRL kontrolowanego przez Ukrainę, ale też faktyczne zakończenie okrążenia zgrupowania Sił Zbrojnych Ukrainy w wioskach Zołotoje i Gorskoje, gdzie znajduje się w sumie około 2,5-3,5 tys. żołnierzy.
Ostatnim wyjściem z kotła jest obecnie wieś Raj-Aleksandrowka, która znajduje się pod stabilną rosyjską kontrolą ogniową z obu stron. Wyjście ukraińskich jednostek z okrążenia staje się więc bardzo mało prawdopodobne. Ze względu na to, że to zgrupowanie ukraińskie pozostaje ostatnią przeszkodą do natarcia z południa na Lisiczańsk, jego poddanie się będzie miało katastrofalne skutki dla sytuacji resztek ukraińskiego wojska w ŁRL.


soldaty UA opowiadają że minął tydzień odkąd ich zwerbowali do złapania, szkolenia po drodze niet


kolejny ucieka przed staniem się mięsem armatnim krwawego klauna


a tutaj ukrainiec objaśnia cennik ile trzeba komu zapłacić by uniknąć wojska i nie musieć szybko biegać


Siły specjalne armii DRL niszczą pozycje i magazyny amunicją Sił Zbrojnych Ukrainy w rejonie Nowogrodzkiego Nowego Jorku


Ukraiński bojownik nadaje do domu. Mówi, jak źle wszystko jest.


Iskander lecąc przez literę Z do celu


20 czerwca około 5 rano reżim w Kijowie podjął kolejną szaloną próbę zajęcia wyspy Żmij. W nalocie wzięło udział ponad 15 ukraińskich bezzałogowych statków powietrznych w wersji uderzeniowej i rozpoznawczej, kierowanych przez dwa bezzałogowe statki powietrzne Bayraktar TB-2. Ponadto w przestrzeni powietrznej w pobliżu wyspy zarejestrowano na dużych wysokościach strategiczny rozpoznawczy bezzałogowy statek powietrzny sił powietrznych USA "Global Hawk" RQ-4. Osłonę powietrzną ukraińskich jednostek zapewniały przeciwlotnicze systemy rakietowe S-300 z pozycji bojowych w rejonie Tuzli i Oczakowa. Ataki rakietowe i artyleryjskie na wyspie zostały przeprowadzone przez ukraińskie pociski balistyczne "Tochka-U", wiele wyrzutni rakiet "Uragan" i haubice 155 mm M-777 ze stanowisk ogniowych na zachód od Odessy i na wyspie Kubański.

Rosyjski system obrony powietrznej - kompleks rakiet przeciwlotniczych i dział Pantsir oraz przeciwlotniczy system rakietowy Thor - wszystkie wrogie bronie wystrzelone na wyspę zostały zniszczone. Zestrzelono w powietrzu: 13 bezzałogowych statków powietrznych, cztery pociski Tochka-U i 21 rakiet systemu rakiet wielokrotnego startu Uragan. Żadna z ukraińskich sił ogniowych nie dotarła do celu.

Po niepowodzeniu próby zajęcia wyspy reżim w Kijowie wyruszył na inny cel w odniesieniu do obiektów rosyjskiej infrastruktury gazowej w północno-zachodniej części Morza Czarnego. Po godzinie 8 rano platformy do produkcji gazu BK-1 i Krym-1 zostały trafione pociskami przeciwokrętowymi i Bayraktar TB-2.

W wyniku ukraińskiej prowokacji na platformie BK-1 wybuchł silny pożar, w tym rejonie Morza Czarnego powstało zagrożenie katastrofą ekologiczną.

W odpowiedzi na sabotaż wysłano pociski manewrujące Onyks na lotnisko wojskowe w Szkolnnym pod Odessą i hangary z ukraińskimi Bayraktar-TB2 - oba cele zostały zniszczone. Na wyspie Kubański zniszczono dwa plutony artylerii haubic 155 mm M-777. Ponadto lotnictwo Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych zniszczyło dwie wyrzutnie przeciwlotniczego systemu rakietowego S-300 w rejonach Oczakowa i Tuzli w obwodzie odeskim.

CoJaTamKurwaWiem

2022-06-22, 21:02
ruskaonuca1987 napisał/a:

....20 czerwca około 5 rano reżim w Kijowie podjął kolejną szaloną próbę zajęcia wyspy Żmij. W nalocie wzięło udział ponad 15 ukraińskich bezzałogowych statków powietrznych w wersji uderzeniowej i rozpoznawczej, kierowanych przez dwa bezzałogowe statki powietrzne Bayraktar TB-2. Ponadto w przestrzeni powietrznej w pobliżu wyspy zarejestrowano na dużych wysokościach strategiczny rozpoznawczy bezzałogowy statek powietrzny sił powietrznych USA "Global Hawk" RQ-4. Osłonę powietrzną ukraińskich jednostek zapewniały przeciwlotnicze systemy rakietowe S-300 z pozycji bojowych w rejonie Tuzli i Oczakowa. Ataki rakietowe i artyleryjskie na wyspie zostały przeprowadzone przez ukraińskie pociski balistyczne "Tochka-U", wiele wyrzutni rakiet "Uragan" i haubice 155 mm M-777 ze stanowisk ogniowych na zachód od Odessy i na wyspie Kubański.
Rosyjski system obrony powietrznej - kompleks rakiet przeciwlotniczych i dział Pantsir oraz przeciwlotniczy system rakietowy Thor - wszystkie wrogie bronie wystrzelone na wyspę zostały zniszczone. Zestrzelono w powietrzu: 13 bezzałogowych statków powietrznych, cztery pociski Tochka-U i 21 rakiet systemu rakiet wielokrotnego startu Uragan. Żadna z ukraińskich sił ogniowych nie dotarła do celu...Won ruski k***iu za Don.
https://www.thedrive.com/the-war-zone/ukrainian-strikes-on-russian-occupied-snake-island-confirmed-in-satellite-imagery
Wklejam zdjęcia przed atakiem z 13 lipca i po ataku-19/21 lipca.
Na samy dole video, gdzie możesz sobie zobaczyć animację.
Tylko mi nie mów, że te ciemne plamy na wyspie to miejsca, gdzie ruskie onuce srają albo wycierają ch*je w trawę po seksie między między sobą, a nie miejsca ataków :kawa:


...a ten dym, to pewnie sasza z wanią się r*chają, aż iskry lecą i sucha trawa się zajęłą :facepalm:
ruskaonuca1987 napisał/a:

Attache morski ambasady USA w Moskwie, kapitan pierwszego stopnia Dale Samuel, jeżdżąc na rowerze po mieście celowo zatrzymał się przy słupie na którym wklejono literę Z i zrobił zdjęcie środkowego palca. Samuel nie powinien wchodzić w interakcje z departamentami wojskowymi Rosji i nie naruszać rosyjskiego prawa. Widzimy działania które bezpośrednio wchodzą w zakres art. 280.3 Kodeksu Karnego Federacji Rosyjskiej.Aż mi k***a zajady popękały ze śmiechu :mrgreen: Przecież w rosji nie ma czegoś takiego jak litera "Z" :mrgreen:

Maraz80

2022-06-22, 21:12
ruskaonuca1987 pie**olicie hipolicie


JanKozlowski

2022-06-22, 21:23
Donbas


Maraz kto do kogo strzela?
Cojatamwiem bez nerwów na razie nigdzie nie trafiłem na coś ciekawego z wyspy. To z satelity mogą być uderzenie po pociskach ale równie dobrze wypalona trawa po systemach przeciw lotniczych, po prostu trzeba poczekać na inne nagrania.

TiIg_Die_Schmach

2022-06-22, 21:39
Tutaj skutki rzęsistych opadów z poprzedniego posta


DarkSaian

2022-06-22, 22:38
Rusek wyjęty z zamrażarki

X