18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Ukraina 2022 TEMAT ZBIORCZY - TYLKO ZDJĘCIA I FILMY

~Angel • 2022-02-25, 12:31
EDIT: 11.09.2023

INFOTMACJA
W związku z nagminnym usuwaniem lub oznaczaniem materiałów jako +18 przez YT. o d dnia dzisiejszego tj. 11.09.2023 zostaje wprowadzony bezwzględny zakaz stawiania wszelkich materiałów z YOUTUBE do tego tematu. Proszę nie uploadować materiałów z kanału Raporty z Ukrainy na serwery - osoby zainteresowane tym kanałem zapraszamy na YT


28.06.2022


ZASADY PANUJĄCE W TYM TEMACIE:
- BEZWZGLĘDNY ZAKAZ ZWRACANIA SIĘ DO INNYCH UŻYTKOWNIKÓW ORAZ KOMENTOWANIA INNYCH POSTÓW. MASZ COŚ DO POWIEDZENIA INNEMU UŻYTKOWNIKOWI T PRZEKAŻ MU TO W WIADOMOŚCI PRYWATNEJ.
- NIE PISZEMY W POSTACH RAD, PRZEMYŚLEŃ PRÓŚB I SWOICH ŻALI
- WRZUCAMY MATERIAŁY BEZPOŚREDNIO ZWIĄZANE Z DZIAŁANIAMI MILITARNYMI NA UKRAINIE - ŻADNYCH ANALIZ, POGADANEK Z YT, ARTYKUŁÓW Z PORTALI INFORMACYJNYCH, MEMÓW, ŚMIESZNYCH OBRAZKÓW ITD.
- WRZUCANE MATERIAŁY DOBRZE ABY MIAŁY OPIS SYTUACJI - MIEJCE AKCJI ITD. ORAZ LINK ŻRÓDŁOWY (NIE JEST TO KONIECZNE ALE MILE WIDZIANE)
- POSTY ZAWIERAJĄCE W/W MATERIAŁ ORAZ ZAWIERAJĄCE KOMENTARZ DO INNEGO MATERIAŁU CZY ZWROT DO USERA RÓWNIEŻ BĘDĄ USUWANE A ICH AUTORZY ORZYMAJĄ BANA.
- WIDZISZ MATERIAŁ PROPAGANDOWY CZY TO STRONY UKRAIŃSKIEJ CZY ROSYJSKIEJ MOŻESZ GO SPROSTOWAĆ TAK JAK BYŁO TO WCZEŚNIEJ UŻYWAJĄC TAGU MOD



SPROSTOWANIE MA ZAWIERAĆ INFORMACJE ORAZ LINK ŻRÓDŁOWY - TAKI POST ZOSTANIE DODANY DO TEGO MATERIAŁU

- AUTORZY POSTÓW NIEZGODNYCH Z W/W ZASADAMI OTRZYMAJA BANA.

PROPAGANDA TO ELEMENT WOJNY INFORMACYJNEJ I KAŻDA ZE STRON WIELOKROTNIE UDOWODNIŁA ŻE ROBI TO DOSKONALE. ZAPEWNE CZĘŚC MATERIAŁÓW ZAMIESZCZANYCH PRZEZ RÓŻNYCH UŻYTKOWNIKÓW MOŻE MIEĆ CHARAKTER DEZINFORMACYJNY - MY NIE JESTEŚMY W STANIE WERYFIKOWAC KAŻDEGO MATERIAŁU KTÓRY JEST ZAMIESZCZANY W TYM TEMACIE WIEC JAK WIDZICIE TEGO TYPU MATERIAŁY TO ZAMIAST WYPISYWAC SWOJE MĄDROŚCI TO POŚWIĘĆCIE TEN CZAS NA PORZĄDNE SPROSTOWNIE.
AUTORZY WRZUCAJĄCY UDOWODNIONĄ PROPAGANDĘ ZOSTANA POZBAWIENI MOŻLIWOŚCI PISANIA KOMENTARZY


W związku z waszymi licznymi prośbami ten temat będzie tylko i wyłącznie na zdjęcia i filmy z wojny na Ukrainie. Temat jest otwarty ale proszę o dodawanie postów wyłącznie z materiałami z Ukrainy bez komentowania pozostałych materiałów.

Komentarze bez w/w materiałów będą usuwane a ich autorzy otrzymają blokadę pisania na 30 dni.

EDIT od dnia 09.05 wszelkie komentowanie bez materiałów z wydarzeń na Ukrainie =BAN

WSZELKIE EWENTUALNE SPROSTOWANIE ŻLE OPISANYCH MATERIAŁÓW LUB SPROSTOWANIA PROSZĘ WPISYWAĆ W TAGU mod



Taki komentarz zostanie dołączony do posta i usunięty.


29.04.2023


Wojna trwa od ponad roku więc nazbierało się już trochę materiału przez ten czas.
Aby nie robić bałaganu i zachować chronologię nie wrzucajcie starych zdjęć czy filmów i weryfikujcie takie materiały przed ich wrzuceniem. Dodatkowo przy dodawaniu materiałów dodawajcie opisy o miejscu akcji bo np wrzucanie zdjęć samych zwłok niczego nie wnosi do tematu a wiele tych materiałów pochodzi z początku wojny.


spoiler

Dźugaszwili

2022-05-14, 17:40
Biedne ruskie muszą używać przedpotopowych fagotów i konkursów, nie to co Ukraińcy napakowani javelinami...





Spokojnie, po wszystkim wstali i otrzepali się z kurzu. Mówię poważnie.



Ukraińscy żołnierze nic sobie nie robią z ostrzału artyleryjskiego i korzystając z ładnej pogody odpoczywają przy drodze.



Te ruskie to już naprawdę nisko upadli, żeby przebierać swoje trupy w ukraińskie mundury? To już naprawdę przesada.





W wyniku ukraińskiego ostrzału wsi Władimirowka zginęło troje dzieci

Żałosna ta cenzura, taka jednostronna :-) Może zmieńcie regulamin, bo to jest walenie w ch*ja.


ironhalik

2022-05-14, 18:16
Dźugaszwili napisał/a:

Spokojnie, pewnie po wszystkim wstali i otrzepali się z kurzu.


Haha, ruskie onuce nawet kłamać za bardzo nie potrafią :D
Dokładnie tak było - wstali i się otrzepali. Widać to na pełnym filmiku.


Nie oszukujmy się, ukraińcy tam wakacji nie mają, ale jeśli ruskie trole muszą przycinać i manipulować filmikami żeby robić propagande - to znaczy, że ruskie mają o wiele gorzej. Ja zasypiam z uśmiechem na ustach.

Marten19

2022-05-14, 18:53
From america with Love :-> dzugaszwili ch*j Ci w plecy.

Javelin w akcji i pewnie stugna




Dźugaszwili

2022-05-14, 19:00
System TOR zestrzeliwuje ukraińskiego drona.

@ironhalik Masz chłopcze urojenia? Sam sobie dopowiadasz jakieś historyjki. Przecież napisałem, że wstali i się otrzepali z kurzu.



Marten19

2022-05-14, 19:30
Tor Ci w plecy

50mln w plecy



Wyposażenie kacapów z lat 50tych :mrgreen:


ra...........er

2022-05-14, 23:44
Następny kacapski klon się uaktywnił. Mam coś dla was Iosifie Wissarionowiczu



Dzień bez smażonych kacapów dniem straconym.




CzerstWybut

2022-05-14, 23:45
Resztki orków


ra...........er

2022-05-15, 00:02
Death from the above




Pojawiło się krótkie wideo z masakrowania znanej z innych zdjęć ruskiej przeprawy.



Do piekła!


rysio89

2022-05-15, 02:16
Witam,

Kolejne mapki z tego co się dzieje na froncie. Aktualizacja od ostatniego mojego wpisu, czyli jakieś 2,3 dni.

Standardowo brak mapki = brak działań.

Rejon Charkowa:
Tutaj widzimy jak wiele wiosek / miejscowości zostało odbitych przez wojska ukraińskie. Wg moich nieoficjalnych informacji wojska ukraińskie osiągnęły granicę z Federacją Rosyjską na północ od miejscowości Bairak (1 na mapie) - niestety te informacje nie zostały oficjalnie potwierdzone. Czekam na więcej szczegółów. Armia Ukrainy podobno rozpoczęła dzisiaj ofensywę z rejonu miasta Chuhuiv w kierunku Izium. Nie wiem czy ta ofensywa może odnieść jakiś spektakularny sukces, ponieważ mimo wszystko wokół Charkowa obie strony pozostawiły stosunkowo małą ilość jednostek. Kluczowe walki odbywają się na łuku dobaskim.


Łuk donbaski:
Jakieś 2 dni temu Rosjanie niestety zdobyli dwa większe miasta w tym rejonie: Rubizhne oraz Vojevodivka (1 na mapie). Podczas tego odwrotu wojska ukraińskie wysadziły most między miastami Vojevodivka oraz Sievierodonetsk. Rosjanie przeprowadzili atak (jakieś 2 dni temu) wzdłuż drogi M-03 w kierunku miejscowości Bohorodychne ale ten atak został doparty (2). W tym samym dniu rosyjskie lotnictwo atakowało w miejscowościach Dolyna oraz Adamivka (3). W dniu dzisiejszym wojska rosyjskie zajęły południową część wioski Oleksandropillia, która leży na północ od miasta Popasna (4). Być może wojska rosyjskie będą kontynuować natarcie w tym kierunku, ponieważ w przypadku sukcesu pozwoli im to wyjść na tyły ukraińskich pozycji broniących się w miejscowości Zolote.


Rejon Zaporoża:
Wojska rosyjskie przebiły się przez pierwszą linię obrony w okolicach Awdijewki i zmusiły Ukraińców do wycofania się bliżej miasta (1). Podobne próby miały miejsce w okolicach miejscowości Marinka oraz Novomykhalivka ale nie były one udane (2).


W rejon łuku donbaskiego obie strony ściągnęły posiłki.

Dźugaszwili

2022-05-15, 10:32
Przereklamowane te pieruny. Żeby chybić z takiej odległości?



Rosjanie urządzają pokaz fajerwerków nad kompleksem Azowstal.



Po raz pierwszy zauważony na froncie ruski pojazd wsparcia czołgów - Terminator



Inspekcja pozycji ukraińskich.


Huher

2022-05-15, 13:24
Dźugaszwili napisał/a:

Przereklamowane te pieruny. Żeby chybić z takiej odległości?

Rosjanie urządzają pokaz fajerwerków nad kompleksem Azowstal.

Po raz pierwszy zauważony na froncie ruski pojazd wsparcia czołgów - Terminator

Inspekcja pozycji ukraińskich.





Ekspertem nie jestem ale na pioruna nie wygląda, prędzej na igłę. Mam nadzieję że w ramach próby sprostowania wiadomości bana nie będzie, aczkolwiek nadzieja matką głupich.



DarkSaian

2022-05-15, 13:50
Dźugaszwili napisał/a:
Cytat:

Przereklamowane te pieruny. Żeby chybić z takiej odległości?

Rosjanie urządzają pokaz fajerwerków nad kompleksem Azowstal.

Po raz pierwszy zauważony na froncie ruski pojazd wsparcia czołgów - Terminator




Huher napisał/a:

Ekspertem nie jestem ale na pioruna nie wygląda, prędzej na igłę. Mam nadzieję że w ramach próby sprostowania wiadomości bana nie będzie, aczkolwiek nadzieja matką głupich.





Już to wrzucałem ale dla przypomnienia dla tych. którzy jeszcze nie rozróżniają

Od lewej, Stinger, Igła, Piorun




Skoro poruszamy temat sprzętu to dodajmy tutaj troche Polskiego klimatu


RPG-40 na ukrainie


polskie T-72M1, a także holenderskie YPR-765 na ukrainie gdzie wojsko szlifuje swoje umiejętności.









Ciekawe zdjęcie na którym na drugim planie widać polskie BMP-1, na pierwszym planie jak widać zdobyte rus BMP


Wiadomość na flight radarze do Putina.

dadar123

2022-05-15, 14:23
Na pohybel ruskim bandytom


ra...........er

2022-05-15, 15:23
Eurowizja, wersja mateczka rosja.


CzerstWybut

2022-05-15, 17:49
Ruskie mają zabawe strzelając do wszystkiego i niszcząc wszystko... a nie czekaj... oni wyzwalają własnie

X