18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Typowe polsko-ukraińskie przejście graniczne

Adolf • 2019-07-02, 05:25
Ot, dzień jak co dzień na jednym z polsko-ukraińskich przejść granicznych. Ukraińcy w typowy dla siebie sposób okazują radość z przedostania się na terytorium jewrosojuza.


Dzisiaj

2019-07-02, 07:47
5 min wczesniej dostali smsa, ze dostana w polsce 500+ na kazde jeszcze nienarodzone dziecko i 300+na kanarka/rybke lub chomika.


a tak na sero to fajna akcja :)

pyotreck

2019-07-02, 08:12
Ciekawe gdzie widły schowali.

Sadic

2019-07-02, 09:11
A kiedy przywitanie z Ruską katjuszą?

mianas

2019-07-02, 09:21
Dzisiaj napisał/a:

5 min wczesniej dostali smsa, ze dostana w polsce 500+ na kazde jeszcze nienarodzone dziecko i 300+na kanarka/rybke lub chomika.
a tak na sero to fajna akcja



w domu wszyscy zdrowi ?

NyanWarrior

2019-07-02, 09:29
Śpiew śpiewem chociaż to raczej było tatarsko-ruskie wycie ja się pytam dlaczego nikt do tej swołoczy nie strzelał i kto im pozwolił przejść przez granice tego kraju ?

~Velture

2019-07-02, 09:48
Mnie to w temacie Ukraińców bawi jedna rzecz a raczej jest w ch*j smutna.
Ukraińcy zarabiają lepiej od Polaków w wielu zawodach (prostych bo prostych ale jednak zasadniczo tylko tam pracują).
Ukraińcy potrafią walczyć o swoje u pracodawców, nie chcą pracować za stawki jakie zarabiają Polacy bo za mało.
Wiecie dlaczego? Bo oni są jak koczownicy. Oni mają w dupie czy będą pracować dalej tam gdzie pracują czy gdzieś indziej nawet na drugim krańcu naszego kraju.
Wynajmuje łóżko gdzieś dzisiaj a jutro może wynajmować gdzie indziej. Ma całkowicie wyj***ne gdzie mieszka bo i tak odkłada pieniądze sobie na ukarinę a tutaj to kupuje najtańsze produkty aby tylko przeżyć.

A Polak? No a Polak k***a mać ma dom/mieszkanie/rodzinę i k***a ciężej takiemu powiedzieć "sorry szefie ale w szczecinie znalazłem pracę 300zł lepiej płatną więc albo zapłacisz więcej albo spasiba".

htp

2019-07-02, 12:05
NyanWarrior napisał/a:

Śpiew śpiewem chociaż to raczej było tatarsko-ruskie wycie ja się pytam dlaczego nikt do tej swołoczy nie strzelał i kto im pozwolił przejść przez granice tego kraju ?



Dla jednych wycie, dla innych niezły chór. Pewnie jadą do Polski na jakiś festiwal.

krasnal_hałabała

2019-07-02, 12:53
~Velture napisał/a:

Mnie to w temacie Ukraińców bawi jedna rzecz a raczej jest w ch*j smutna.
Ukraińcy zarabiają lepiej od Polaków w wielu zawodach (prostych bo prostych ale jednak zasadniczo tylko tam pracują).
Ukraińcy potrafią walczyć o swoje u pracodawców, nie chcą pracować za stawki jakie zarabiają Polacy bo za mało.
Wiecie dlaczego? Bo oni są jak koczownicy. Oni mają w dupie czy będą pracować dalej tam gdzie pracują czy gdzieś indziej nawet na drugim krańcu naszego kraju.
Wynajmuje łóżko gdzieś dzisiaj a jutro może wynajmować gdzie indziej. Ma całkowicie wyj***ne gdzie mieszka bo i tak odkłada pieniądze sobie na ukarinę a tutaj to kupuje najtańsze produkty aby tylko przeżyć.
A Polak? No a Polak k***a mać ma dom/mieszkanie/rodzinę i k***a ciężej takiemu powiedzieć "sorry szefie ale w szczecinie znalazłem pracę 300zł lepiej płatną więc albo zapłacisz więcej albo spasiba".



Nikt ci nie broni kupić jurty, taboru, konia i dwóch wielbłądów, w Kazachstanie czy w Mongolii tak żyją i jeżdżą gdzie chcą i sobie chwalą.

Antek01

2019-07-02, 13:24
~Velture napisał/a:

Mnie to w temacie Ukraińców bawi jedna rzecz a raczej jest w ch*j smutna.
Ukraińcy zarabiają lepiej od Polaków w wielu zawodach (prostych bo prostych ale jednak zasadniczo tylko tam pracują).
Ukraińcy potrafią walczyć o swoje u pracodawców, nie chcą pracować za stawki jakie zarabiają Polacy bo za mało.
Wiecie dlaczego? Bo oni są jak koczownicy. Oni mają w dupie czy będą pracować dalej tam gdzie pracują czy gdzieś indziej nawet na drugim krańcu naszego kraju.
Wynajmuje łóżko gdzieś dzisiaj a jutro może wynajmować gdzie indziej. Ma całkowicie wyj***ne gdzie mieszka bo i tak odkłada pieniądze sobie na ukarinę a tutaj to kupuje najtańsze produkty aby tylko przeżyć.
A Polak? No a Polak k***a mać ma dom/mieszkanie/rodzinę i k***a ciężej takiemu powiedzieć "sorry szefie ale w szczecinie znalazłem pracę 300zł lepiej płatną więc albo zapłacisz więcej albo spasiba".



Ostatnio miałem okazję widzieć pasek z wypłaty jednego z ukraińców, którzy pracują w mojej firmie. ROR ukraińca to niespełna 1400zł (po odtrąceniu noclegu i całej reszty, którą pobiera APT). Natomiast polaka w granicach 2400-2600. pie**olenie, że ukraińcy zarabiają więcej od polaków bierze się z zazdrości i obawy przed tym, że ukrainiec w robocie wygryzie polaka, bo ukrainiec za tą samą robotę dostaje tak na prawdę 1/3 mniej kasy, a polaczki potem wymyślają bzdurne historie.

The_Generat

2019-07-02, 13:53
i tak codziennie, żeby tylko parę litrów spirytusu przemycić...

Adolf

2019-07-02, 14:30
Antek01 napisał/a:

Ostatnio miałem okazję widzieć pasek z wypłaty jednego z ukraińców, którzy pracują w mojej firmie. ROR ukraińca to niespełna 1400zł (po odtrąceniu noclegu i całej reszty, którą pobiera APT). Natomiast polaka w granicach 2400-2600. pie**olenie, że ukraińcy zarabiają więcej od polaków bierze się z zazdrości i obawy przed tym, że ukrainiec w robocie wygryzie polaka, bo ukrainiec za tą samą robotę dostaje tak na prawdę 1/3 mniej kasy, a polaczki potem wymyślają bzdurne historie.



To! Dodam jeszcze, że Ukraińcy, abstrach*jąc od umiejętności, etyki pracy i tym podobnych bzdetów, pracują w ch*j , w ch*j, wchuuuuj więcej od Polaków na tych samych stanowiskach. U mnie w robocie przykładowo, Polacy pracują 8 h dziennie i robią przeciętnie 8-16 h nadliczbowych płatnych +50% i 16 płatnych +100% stawki podstawowej, podczas gdy Ukraińcy robią to samo na umowie agencyjnej na dwunastogodzinnych zmianach 5 dni w tygodniu za stałą stawkę godzinową. Zakłądając że stawki są identyczne niezależnie od narodowości, Ukrainiec zarobi więcej od Polaka, ale jakim kosztem?

Smoku

2019-07-02, 14:37
@up JPRDL porównujecie Ukraińca na wyjeździe do Polaka który jest u siebie. A nie przyszło wam do głowy, że Polacy którzy wyjechali na zachód do roboty, też zapie**alają wszystkie nadgodziny żeby jak największy hajs przywieść do kraju? Może z tym porównujcie tego Ukraińca?

DzidaZawodnik

2019-07-02, 15:04
krasnal_hałabała napisał/a:

Nikt ci nie broni kupić jurty, taboru, konia i dwóch wielbłądów, w Kazachstanie czy w Mongolii tak żyją i jeżdżą gdzie chcą i sobie chwalą.



JesteS debilem? Czy debilem ukrem?

Adolf

2019-07-02, 15:55
Smoku napisał/a:

@up JPRDL porównujecie Ukraińca na wyjeździe do Polaka który jest u siebie. A nie przyszło wam do głowy, że Polacy którzy wyjechali na zachód do roboty, też zapie**alają wszystkie nadgodziny żeby jak największy hajs przywieść do kraju? Może z tym porównujcie tego Ukraińca?



Nie porównujemy. Obalamy bzdurną tezę jakoby Ukraińcy w PL żyli sobie jak pączki z maśle, podczas gdy uczciwemu Polakowi-patriocie-katolikowi zawsze wieje wiater w oczy i cudzy ch*j go w dupe uwiera.