18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Tymczasem na lekcji chemii

~Sunday • 2022-06-04, 09:19

Akcja reakcja :mrgreen:

htp

2022-06-04, 09:30
Chyba wrzuciła sód (albo potas) do roztworu fenoloftaleiny. Z tym, że za duży kawałek na raz :)
Też robiłem takie błędy, ale mając 12 lat :)

CrookerS

2022-06-04, 09:36
Facetka nie podumala :roll:

Ogladajac sadzilem ze ja poparzy, bo czesto w reakcjach chemicznych wydzielane jest cieplo, ale wybuch mnie zaskoczyl :ok:

lokal.szczecin

2022-06-04, 10:02
Niech ktos wrzuci golego cyca czy kuciape by ratowac ten temat!

Lu...........sy

2022-06-04, 10:30
lokal.szczecin napisał/a:

Niech ktos wrzuci golego cyca czy kuciape by ratowac ten temat!



Przecież masz tępą cipę.

baronturbina

2022-06-04, 11:16
lokal.szczecin napisał/a:

Niech ktos wrzuci golego cyca czy kuciape by ratowac ten temat!


Brzuszek masz w gratisie.


ProVVe

2022-06-04, 11:19
Taki kawał sodu do zlewki (nazwa tego szkła) to koze uczeń zrobić, ale nie magister...

__Tux__

2022-06-04, 20:25
Internet zszedł na r*chane psy. Kolejny film nagrany pionowo i urwany w najlepszym momencie.

Ogórek

2022-06-04, 21:24
Co z jej ręką urwało dwa trzy palce a moze amputacja !!! Dajcie dalszą cześć tej lekcji zapamietamy ja na zawsze.

Jackofspam

2022-06-04, 23:20
htp napisał/a:

Chyba wrzuciła sód (albo potas) do roztworu fenoloftaleiny. Z tym, że za duży kawałek na raz
Też robiłem takie błędy, ale mając 12 lat



Zawsze mnie zastanawiało czemu "nauczyciele" chemii popełniają takie błędy u mnie w szkole koleś strzelił próbówką w oczy pierwszej ławce, nawet jak na oko nie umieją ocenić dawki to użyli by wagi i obliczyli czy można tyle zmieszać na raz 30 lat żyje i jeszcze nic mi w ręce nie wybuchło a nie takie rzeczy sie nie mieszało :D No ale takich to nauczycieli mamy...

Cipczan

2022-06-05, 07:39
Jackofspam napisał/a:

Zawsze mnie zastanawiało czemu "nauczyciele" chemii popełniają takie błędy u mnie w szkole koleś strzelił próbówką w oczy pierwszej ławce, nawet jak na oko nie umieją ocenić dawki to użyli by wagi i obliczyli czy można tyle zmieszać na raz 30 lat żyje i jeszcze nic mi w ręce nie wybuchło a nie takie rzeczy sie nie mieszało No ale takich to nauczycieli mamy...



U ciebie to wszystko zawiodło w szkole. Nie tylko chemia.

Noct

2022-06-05, 23:54
Jackofspam napisał/a:

Zawsze mnie zastanawiało czemu "nauczyciele" chemii popełniają takie błędy u mnie w szkole koleś strzelił próbówką w oczy pierwszej ławce, nawet jak na oko nie umieją ocenić dawki to użyli by wagi i obliczyli czy można tyle zmieszać na raz 30 lat żyje i jeszcze nic mi w ręce nie wybuchło a nie takie rzeczy sie nie mieszało :D No ale takich to nauczycieli mamy...



Bo często są to nauczyciele, którym nie wystarcza Państwowy Program Nauczania i szkolenie przez 2h z tego Jak Spala Się Zapałka. Część substancji jest też zwyczajnie niestabilna, a i szkło laboratoryjne czasami okazuje się wadliwe.
No i to jest lit albo potas, sód daje żółty kolor. Na moje oko lit (potas jest bardziej fioletowy niż różowy), ale to każdy sobie może sprawdzić otwierając odpowiednią baterię. Tylko dajcie te folię w środku na kilka części, bo może uj***ć łapy, a szrapnel ze szkła też nie jest jakiś super