18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Tylko jaj sobie nie odstrzel...

aaaaaaaaaaaaaa • 2020-06-21, 13:26
Gościu postrzelił się w pachwinę. Facet doświadczony w posługiwaniu się bronią, ponoć właściciel sklepu z bronią... Nevada.





Kabura typu appendix carry





Sprzed 2 lat więc może było, nie znalazłem.

Ca...........on

2020-06-21, 14:17


Nieuchronne skojarzenie :)

maksymilian45

2020-06-21, 14:24
Jak trzyma niezabezpieczoną broń, naładowaną to tak jest.

żmij

2020-06-21, 15:16
Ni ch*ja, jak powiedział pewien rolnik wyjmując z kosiarki same jaja.

maksymilian45 napisał/a:

Jak trzyma niezabezpieczoną broń, naładowaną to tak jest.



Nie każda broń ma nastawny bezpiecznik.

T3RMINATOR

2020-06-21, 15:30
Teraz pytanie, czy uj***ł sobie pindola czy tylko oparzył się gazami wylotowymi z lufy?

paczekmaster

2020-06-21, 15:57
żmij napisał/a:

Nie każda broń ma nastawny bezpiecznik.



Glock ma jedynie zabezpieczenie w spuście, ale i tak głupotą jest nosić przeładowaną broń.

Grymson

2020-06-21, 16:07
paczekmaster napisał/a:

Glock ma jedynie zabezpieczenie w spuście, ale i tak głupotą jest nosić przeładowaną broń.



Nie glupota jest nosic przeladowana bron tylko nosic ja w takim miejscu... Mialby z tylu to nic by mu sie nie stalo. Zachcialo sie gosciowi udawac cowboya to ma.

MS7

2020-06-21, 16:30
Nie postrzelił się w pachwinę, tylko broń wystrzeliła przypadkiem. Może i przez jego błąd, ale na pewno to nie jest postrzelenie :D

Mrrm

2020-06-21, 17:15
Przeładował, nikt tak nie robi jak nie chce użyć broni. Jakieś zwarcie na stykach chyba gościu miał.

Kurzy18

2020-06-21, 17:51
Macie pojęcie o broni jak k***y o poezji. Najpierw poczytać trzeba lub może trochę praktyki nabrac a potem ewentualnie próbujcie wypowiadania się. Po pierwsze primo noszenie broni z wprowadzonym nabojem do komory to dość powszechna praktyka w USA ze względu na fakt, iż skraca to moment jej użycia czyli żyć albo nie. Po drugie to Glock ma 3 zabezpieczenia i tylko jeden z nich znajduje się na języku spustowym a dwa kolejne na iglicy. A po trzecie sposób noszenia w ten sposób nie jest niczym nowym i innowacyjnym czy też szpanerskim jest po prostu jednym z elementów taktyki UTS Urban Tactical Shoting. Ta sytuacja mogła mieć wiele przyczyn jak np uszkodzenie mechanizmu napinacza iglicy, zespołu spustowego itp.
Pozdrawiam i zachęcam do lektury oraz chociaż raz w życiu na strzelnicę ;-)

Ziber94

2020-06-21, 18:37
A już myślałem że będzie laureat nagrody Darwina :lol:

aaaaaaaaaaaaaa

2020-06-21, 18:54
Kurzy18 napisał/a:

Macie pojęcie o broni jak k***y o poezji.



Moja ulubiona k***a tomiki poezji Szymborskiej zna na pamięć...
A tak serio, czasem może brakować drugiej ręki do przeładowania. Lub ten stracony czas może decydować o życiu...

Tutaj jest film polskiego policjanta z Nevady. Wyjaśnia trochę sprawę, stamtąd podłapałem film.


krzysztof3011

2020-06-21, 18:55
Potwierdzam słowa Kurzego. Gówno się znacie. Jest wysoce zalecane noszenie broni z nabojem wprowadzonym do komory nabojowej. Pistolety bojowe z reguły nie mają bezpieczników nastawnych. Noszenie broni sposobem appendix carry (na brzuchu) jest bardzo popularne, ale ja wolę na godz. 4. Jednak boję się odstrzelenia sobie pindola.

dr.goebbels

2020-06-21, 19:11

Statystyka mówi, że najwięcej wypadków mają ludzie dość dobrze obyci z bronią (rutyniarze) co jest całkiem logiczne bo mają częsty kontakt z bronią i czasem o samopostrzale decyduje... inna kabura, inny mechanizm blokujący broń w kaburze, inna geometria kabury która powoduje inny chwyt broni.
W ub roku co najmniej dwóch ludzi ze służb postrzeliło się bo "zamknęli" palec na spuście kaburą co przy konstrukcjach bezkurkowych powoduje zadziałanie mechanizmu i strzał. Ot rutyna.
Jaki jest sens w ogóle nosić żelazo jak nabój jest nie wprowadzony? Dla osoby nieco obytej z bronią (mającej opanowany manual) dobycie przeładownie i strzał to czas w jakim napastnik może pokonać ok 10-15m.
w polszy policjant nie może mieć naboju w komorze, w usa mają nabój wprowadzony do komory, gdzie przy ilości broni na ulicy czas potrzebny na dobycie i przeładowanie może kosztować życie a co najmniej zdrowie.
A dzięki tym nabojom w komorze mamy czasem fajne materiały :)

Isstred95

2020-06-21, 21:32
Tylko idiota tak nosi broń