18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Tworzenie nowej Polski

hello_world • 2013-04-12, 20:17
Od kilku tygodni, prawie miesiąca myślałem i zebrałem kilka myśli i pomysłów co zmienić w Polsce, aby było tutaj normalnie i powrót z emigracji nie kończył się odrazą lub chorobą psychiczną.

Dodatkowo zachęcam wszystkich do dopisywania swoich pomysłów, może ktoś kiedyś tu zajrzy i zobaczy, że nam Polakom zależy na potężnej, silnej i szanowanej na arenie międzynarodowej Polsce lub ktoś zbierze te myśli i stworzy jakiś konkretny zapis, coś w stylu zbioru ustaw lub zapisów Nowej Konstytucji RP.

Oczywiście większość oparta na wiedzy zdobytej z wykładów Janusza Korwin-Mikkego i rozmów z obywatelami obecnej III RP, część to moje własne dzieło, więc zachęcam do lektury i brania czynnego udziału w tym temacie.


Cytat:

1. Wystąpienie z UE. Obecna Unia to zbiorowisko socjalistów, a socjalista to wróg wolności.
2. Odzyskanie raportu z badań Polskich badaczy o zasobach energetycznych Polski. Raport ten został wykonany w czasach PRLu, czyli głębokiego komunizmu w Polsce, więc raport ten wyjechał do Rosji i do Niemieckiej Republiki Demokratycznej.
3. Coś trzeba zrobić z obecną klitą polityczną. Nie chcę nic tutaj mówić co z nimi zrobić, ale ktoś musi coś wymyślić. Pod uwagę brany jest Trybunał Stanu i/lub egzekucja.
4. Zmiana konstytucji - wprowadzenie monarchii konstytucyjnej. Kogo wybrać na władcę? Logicznym byłoby kontynuować ostatnią linię królewską, ale obecni jej przedstawiciele to raczej prości ludzie, więc wybór pada na kogoś z grup prawicowych (nacjonalistycznych). Korwin może się załapać, ale nie mnie decydować teraz...
5. Likwidacja podatków od dochodów. Obecnie podatek dochodowy pokrywa koszty jego ściągania, bezsens. Wprowadzenie jednolitej opłaty od każdego pracownika, Janusz Korwin-Mikke (JKM) mówił u Cejrowskiego o 120zł czy 170zł. Do decyzji mądrzejszych i wyspecjalizowanych ludzi.
5.1 Po zniesieniu tych pańszczyzn z dochodów średnie zarobki skaczą do poziomu 4000zł netto (do poziomu, czyli np. 3500zł, 2800zł itp.)
5.2 Obywatele mają pieniądze, więc co robią? Kupują, a jeśli kupują to trzeba wyprodukować dobra kupowane. Powstają nowe przedsiębiorstwa, fabryki itd. produkujące dobra, więc wzrasta liczba miejsc pracy, bezrobocie spada, stopa życia wzrasta. Żyć nie umierać.
5.3 JKM mówił również o ludziach 'po pracy'. Prosiłbym o dodanie, bo nie potrafię tego rozpisać.
6. Likwidacja NFZ, ZUS i innych państwowych spółek. Służba zdrowia powinna być prywatna, bo gdy pacjent zapłaci za leczenie to ma gwarancję, że zostanie wyleczony, inaczej lekarz, nie szpital, odpowiada za zdrowie tegoż pacjenta. Powstanie narodowego banku pod nadzorem Ministra Skarbu, w banku tym obywatele odkładają pieniądze na swoją emeryturę lub na studia dla dziecka. Ile odłożysz tyle będziesz miał, żadnych prowizji, podatków, niczego. 100% odłożonego jest Twoje.
7. Prywatne szkoły, uczelnie. Szkoły powinny być profilowane, co to znaczy? To znaczy, że uczeń wybiera kim chce być, jeżeli chemikiem idzie do szkoły chemicznej a później na studia z chemią związane, jeżeli historykiem to do szkoły historycznej i dalej na studia np. paleontologiczne (potrzebna biologia w szkole), jeżeli budowlańcem do do szkoły budowlanej i później na praktyki, itd. Dzięki temu wyrastają nam armie specjalistów. Ministerstwo Nauki dopłaca do badań, ale pod rygorem pozytywnych wyników, czyli nie że przepijamy tylko robimy to co zadeklarowaliśmy MN, inaczej oddajemy kasę lub do kopalni. Co do pkt. 5, książki są tanie, skoro przemysł ruszył to popyt jest duży na towary, więc ceny spadają.
8. Regularne kontrole w przedsiębiorstwach, pilnowanie jakości żywności. Skoro dużo kupujemy w krótkim czasie to żywność jest krótko terminowa - brak sztucznych konserwantów. Populacja wzrasta, zdrowe latorośle, mądre i inteligentne.
9. Powstają przedsiębiorstwa komunikacyjne, budowane są lotniska, drogi i koleje dużych prędkości. Przelot/przejazd koleją/samochodem z Gdańska do Krakowa w czasie do 6-8h i za niską cenę.
10. Zaprzestanie eksportu dóbr zagranicę, ograniczenie eksportu i wzmożenie importu. Importując coś zwiększamy tego cenę i eksportujemy dalej, same zyski. Importujemy w razie niedoboru dóbr.
11. Po 20-25 latach Polska staje się potęgą naukową i wzorem do naśladowania. Koniec z aferami, z korupcją itp. Rząd ograniczony do minimum, wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych lub innego sposobu na wybór przedstawicieli rządu. Ograniczenie zarobków posła, poseł pracuje nad usprawnieniami a nie nad jeżdżeniem z Warszawy do Gdańska aby psa wyprowadzić, to się robi po pracy a w pracy się pracuje.
12. Obecna rola Kościoła w Polsce jest karygodna. Bałwochwalstwo kleru sięga granic. Zniesienie wszelkich ulg na Kościół, nałożenie podatku od religii, czyli każda grupa religijna aby móc mieć prawo bytu, czy to katolicyzm, judaizm, islam itp. musi zapłacić podatek.
13. Wprowadzenie wiz, skoro USA ma wizy to czemu my mamy nie mieć, tym rozwiążemy problem bezprawnych imigrantów. Nie załatwiłeś wizy wypad z Polski, nie interesuje Nas co z Tobą będzie. Jesteś u Nas gościem więc My dyktujemy zasady.



14 i dalej, liczę na Waszą pomysłowość i zdrowy rozsądek, piszcie mądrze i zrozumiale, bo My tworzymy jako naród historię Polski. Również mile widziane są sprostowania do mojej listy, poprawiajcie błędy, dokładajcie, odkładajcie, ale żeby to miało ręce i nogi.

wypizdson

2013-04-13, 15:02
Proponuję Ci żebyś przestał słuchać Korwina. Od teraz, w tym momencie, koniec, na zawsze.

Oto dlaczego:
Przeczytałem 2 pierwsze punkty - ok
3ci - ok...?
4ty - koniec, dalej nie czytam.

A, i tak na marginesie, o wystąpieniu z UE możesz pomarzyć. Trudniej ze wspólnoty wyjść niż się do niej dostać - tak mnie uczyli na studiach. Na opuszczenie musi się zgodzić ileś tam krajów, przygotować trzeba tonę papierów, spisać odpowiednie dokumenty a i tak to nie koniec, bo Cie zaszantażują ograniczonym prawem do handlu na terenie UE, więc .. :)

Ork.Fajny

2013-04-13, 18:16
Do #up dodam że ostatnia historyczna linia królewska naszego kraju to Romanowowie...

Lynx

2013-04-14, 15:54
a mi się wydaję, że to jednak Jezus byłby lepszym kandydatem na króla Polski!

hello_world

2013-04-14, 19:24
Ok, pomijamy punkt z wyborem władcy, nie chcę robić teraz galimatiasu, ale reszta to racjonalne i logiczne rzeczy ;)

Koniec Świata

2013-04-15, 21:42
Weź sobie stwórz tą "Nową Polskę" gdzieś indziej, najlepiej na bezludnej wyspie, albo na opuszczonej platwormie wiertniczej. Nazwij ją "Debilandia".

Wysypało j***nych, niespełnionych ideologów i demagogów na wiosnę. Hormony im napie**alają po jajach.

wiesiors4

2013-04-15, 21:56
Koniec Świata napisał/a:

Weź sobie stwórz tą "Nową Polskę" gdzieś indziej, najlepiej na bezludnej wyspie, albo na opuszczonej platwormie wiertniczej. Nazwij ją "Debilandia".

Wysypało j***nych, niespełnionych ideologów i demagogów na wiosnę. Hormony im napie**alają po jajach.


Przynajmniej mają jaja w odróżnieniu od lewaków, którzy dzielnie walczą z polakami sprzed monitora, pozdrawiam :-)

Koniec Świata

2013-04-15, 22:10
wiesiors4 napisał/a:


Przynajmniej mają jaja w odróżnieniu od lewaków, którzy dzielnie walczą z polakami sprzed monitora, pozdrawiam :-)



Mają tuzin jaj prosto od kury i dwa tuziny wydmuszek. pie**olić głupoty o "Wielkiej Polsce" i innych polach elizejskich to każdy potrafi. Szkoda tylko, że robić nie ma komu.