18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

TVN, manipulacja, taka sytuacja [zbiorczy]

pieto90 • 2012-03-20, 08:44
Film pokazuje, jak media przekręcają wypowiedź jednego z polityków i podają fałsz do wiadomości.



Dla tych, którzy co jakiś czas w postach piszą, że w TVN, GW itd. nie ma czegoś takiego jak manipulacja, a ludzie którzy tak uważają to schizofrenicy.

dwakilo

2012-03-20, 17:43
Oczywiście, że to manipulacja. Nie zmienia to jednak faktu, że żoliborski karzeł jest jebnięty.

pa...........66

2012-03-20, 17:45
Cirion napisał/a:

Miałem sie nie wypowiadać, bo wydawało mi się że dla każdego myślącego człowieka nie ma czegoś takiego jak obiektywne media i jasne jest że mniej lub bardziej zagina sie rzeczywistość do lansowanego przez siebie światopoglądu, ale widzę ze gromy niesłusznie padają tylko na TVN24 i GW. Przykład manipulacji mamy np tutaj:


Otóż Czechy od Polski są bogatsze teraz (w sensie dochodu na mieszkańca), były bogatsze 10 lat temu, było bogatsze (jako Czechosłowacja) w czasach realnego socjalizmu i zaraz na początku "transformacji ustrojowej", były bogatsze w okresie dwudziestolecia międzywojennego ,ziemie czeskie były bogatsze od polskich w okresie gdy nie istniała państwowość Czeska i Polska a i jeszcze wcześniej :lol: No ale prościej zrzucić na UFO niż wyciągać wydawało by sie logiczne wnioski...



dokladnie tak bylo i nawet ciagnie sie to od sredniowiecza tam kolega uzywa argumentow macierewicza czy niesiolowskiego z wiekszych napadow slinotoku

DeSpeRaDo_CS

2012-03-20, 17:47
@ccrossfire
Największą winą TRAM czy PIS jest to, że zwycięstwo PO w wyborach jest osiągnięte właśnie przez nich, nie wiem czy to przez ich własną głupotę czy naiwność, ale taka jest PRAWDA. Jakie są powody wyborcy PO? Czy jest to spowodowane ich genialną polityką gospodarczą czy między zagraniczną (jest to sarkazm dla niekumatych)?? NIE, większość głosowała na PO po to żeby PIS nie doszło do władzy. I nie mów, że to tylko manipulacja mass mediów, bo owszem może jakieś 10%, ale jeżeli kampania do wyborów parlamentarna J. Kaczyńskiego dotyczyła w większym stopniu katastrofy w Smoleńsku to takie są tego rezultaty.

aha i jeszcze, żeby potem mnie zjechano od POpie**olców, czy coś w tym stylu, NIE JESTEM ZA ŻADNĄ PARTIĄ, ANI GAZETĄ, CZY TELEWIZJĄ...

ccrossfire

2012-03-20, 17:48
@Cirion, nie znam sie, nie widzialem, wiec moja opinia jest sluszna. Otoz mieszkam na granicy Polsko - Czeskiej. W skodzie i mniejszych firmach Polacy stanowia ponad 30-40% osob zatrudnionych, stoimy tam na poziomie wietnamcow i koreanczykow (ktorych jest wyjatkowo duzo w tym kraju). Sam tam pracowalem, ale 2.5 godzinny dojazd w 2 strony potrafi zdemotywowac. Otoz dochod na mieszkanca nie swiadczy o poziomie kraju. Osoba ktora pracuje na pelny etat jest w stanie wyciagnac 2200zl miesiecznie (prawda, jak Boga kocham), bez znajomosci jezyka. To jest k***a groteska. Co do poziomu Czech, otoz wiekszosc z nas (tez kresowiakow, jakby nie patrzec) jezdzi leczyc sie do Czech, tamtejszy poziom sluzby zdrowia i podejscie do pacjenta dyskwalifikuja nasza sZ juz na polmetku. Leczenie nie jest drogie a roznica standardow niebo - ziemia. Zywnosc fakt, jest drozsza niz w Polsce, ale ogolny poziom kraju jest duzo wyzszy. Firme tez zalozysz bez problemow i z tego co slyszalem, tamtejszy rzad wspiera male przedsiebiorstwa ( niestety nie dam sobie za to reki upie**olic, informacja niepotwierdzona).

@DeSpeRaDo_CS
Takie zabiegi sa stosowane od lat, wasza opinia o PiS bierze sie wlasnie z tych zrodel. Kazda partia majaca tak rozbudowana potege medialna przeciwko sobie, jest skazana na osmieszenie i porazke, i vice versa. Ci ludzie potrafia zrobic z chlopa od gnoju "porzadnego" lidera partii (Napieralski, Komorowski).

pa...........66

2012-03-20, 17:49
masz racje desperado ja dopiero niedawno powiedzialem sobie ze leje na to kto bedzie rzadzil dlugo pis skutecznie swoim oszolomstwem zachecal do glosowania na po

ccrossfire

2012-03-20, 17:56
Co do stwierdzenia ze KNP czy UPR to dla RM diably wcielone, otoz nie. Michalkiewicz, jeden ze wspolzalozycieli UPR i bliski przyjaciel JKM, bez przerwy publikuje na lamach RM/Trwam. JKM otrzymal niejedno zaproszenie do studia i pomimo bardzo kontrowersyjnego podejscia do pewnych tematow nie jest nazywany faszysta czy oszolomem przez katolskie media. W TT/RM kazdy moze sie wypowiadac, ateista Wolniewicz, oszolom Niesiolowski, czy Michalkiewicz ktory zada oddzielenia kosciola od panstwa ( ostatnio byl nawet Nigel Farage)

@pavel
- brak polityki zagranicznej
- upadek Polski do statusu ledwie gminy UE
- przykrycie wszystkich afer korupcyjnych / brak walki z korupcja
- rozdawanie stolkow ludziom totalnie niekompetentnym bez odpowiedzniego wyksztalcenia lub chociazby wyksztalcenia pokrewnego do resortu ktorym zarzadza
- calkowite lekcewazenie woli ludu w panstwie DEMOKRATYCZNYM
- brak jakichkolwiek planow na naprawe poglebiajacego sie kryzysu gospodarczego
- rozdanie prawie calego 4letniego budzetu w 1 roku, po to by stworzyc otoczke dobrego wujka donalda w ostatnich wyborach.
- zapozyczanie Polski do tak poteznego stopnia ze nie wyplacimy sie nigdy, nikt z poprzednikow sie nie odwazyl (Kaczor dlug splacal, zamiast sie zapozyczac, sprawdzcie w statystykach)
- sprowadzenie Wojska Polskiego do roli statystow
- likwidacja GROM'u / zmniejszenie kompetencji pulku komandosow
- obnizanie poziomu edukacji (niestety to samo Giertych zrobil z maturami)
- olewanie buntowniczych koncepcji Slaska
- dawanie dupy wszystkim kraja europy i JEDNOSTRONNE wspieranie Niemiec
- rozpie**alanie funduszy UE na rzeczy bezsensowne ( zobaczcie ile milionow dostala agora[myslicie ze gazety rozdawane w wiekszych miastach sa za darmo?] i portale internetowe [setki tysiecy na wspierani "walki z nietolerancja"])
- podsycanie wojny Polsko - Polskiej, nikt w historii ostatniego 20lecia nie zjednoczyl przeciwko sobie tylu grup spolecznych.
- brak skutecznej reformy emerytalnej, ktora bylaby w stanie naprawic lub zlikwidowac ZuS (albo chociazby pozwolic mu egzystowac bez tak ogromnego szarpania budzetu panstwa na najblizsze lata)
- brak skutecznej reformy sluzby zdrowia lub sprywatyzowania jej
- zwiekszanie wieku emerytalnego, zmniejszanie liczby lekow refundowanych, czyli ciecia ktore krotkoterminowo (bardzo krotkoterminowo) dadza ulge kulejacym instytucja.

Mam wymieniac dalej? Moge
-

DeSpeRaDo_CS

2012-03-20, 18:03
@ccrossfire
Czyli wg Ciebie internet jednym z narzędzi władz? Od kilku lat gdy włączę TV to tylko po to żeby obejrzeć sobie film na HBO, albo jakiś reportaż na Discovery, dlatego wiadomości mam z internetu w tym wypowiedzi prezesa np. strona pis.org.pl, czy ona też jest rządzona przez TVN??

PS.
Cytat:

nie znam sie, nie widzialem, wiec moja opinia jest sluszna.


Argumenty nie do przebicia.

ccrossfire

2012-03-20, 18:11
@DeSpeRaDo_CS
A o czym mam dyskutowac z kolega, ktory najprawdopodobniej nigdy w Czechach nie byl?

fdM

2012-03-20, 18:19
Jako że jestem kibicem, to już dawno zorientowałem się jak manipuluje TVN i GW.
TVN - nie oglądam,
GW - nie czytam.

PaczekDNA

2012-03-20, 18:31
pie**olicie Hipolicie i robisz z igły widły, zasadniczo sens wypowiedzi się nie zmienił, cały bajer polega na tym, że jego aluzje (choć całego materiału nie widziałem a tylko powyższy zaprezentowany w filmie) wzięto za bardzo do siebie. Pewnym osobą pewnych rzeczy mówić nie wypada! Koniec i kropka! A robienie z tego wielkiego tematu jest po prostu żałosne!

ccrossfire

2012-03-20, 18:36
@PaczekDNA
Masz problemy ze sluchaniem ze zrozumieniem i nie widzisz powagi sytuacji.

lapps

2012-03-20, 18:37
@ccrossfire

pis to takie samo scierwo jak po. i media nie maja nic do rzeczy. wystarczy wejsc sobie na strone sejmu, popatrzec na glosowania i zweryfikowac to z tym co pie**ola publicznie. zreszta kaczynski zawsze bedzie blaznem pie**olonym za to, ze podpisal traktat lizbonski, a na kazdym kroku zarzuca po, ze sprzedaja polske.
po/pis/psl/pjn/palikot (czy jakie tam teraz roszady porobili) to jest to samo gowno tylko sie odpowiedzialnoscia wymieniaja. jak jedna grupa zmiesza z blotem zaufanie spoleczne to wybierana jest inna, a druga ma czas sie przegrupowac. od 20 lat ten system dziala bez zarzutu. juz w pierwszych 2 latach rzadzenia im sie udalo calkowicie opozycje z sejmu wyelminowac i do teraz nie wrocila:P
chcesz dowody?
chocby sprawa z acta ze swiezszych. wszyscy glosowali za jak nikt nie patrzyl (lacznie z pisem) ale jak spoleczenstwo wyciagnelo sprawe na wierzch, to zaraz dzielna opozycja sie pojawila

ccrossfire

2012-03-20, 18:46
Poczytaj wiecej o traktacie lizbonskim, bo wk***ia mnie juz pie**olenie jacy z nich "zdrajcy". W Polsce zrobiono to samo co w Irlandii i UK, wytresowano spoleczenstwo. Pamietasz kampanie pro UE z tamtych lat? Czy chcial czy nie chcial postapil "demokratycznie" i poprzez nakaz wiekszosci glosow podpisal TL. Dalo to kaczorowi niezla pozycje do negocjacji w PE, ktora wykorzystywal (okrutnie drenowalismy kielnie UE, tzn zabieralismy wiecej niz dawalismy, ostatnio jest odwrotnie, pomimo zalosnego statusu gospodarczo-finansowego Polski).

Nie twierdze ze Kaczor jest remedium ma czarna dziure w Polsce, ale z pewnoscia jest duzo lepszy od opozycji. Nie ma co porownywac kwalifikacji PiSu z pozerstwem PO. Co do mojego wlasnego zdania, od ponad 10 lat stoje murem za panem JKM, pomimo ze wk***iaja mnie jego "ekstrawaganckie" wybryki. Niestety nie ma on wystarczajacych srodkow finansowych, nie umie "grac" dobrego wujka, ma slabe poparcie w srodowisku naukowym i jest zbyt bezwzgledny zeby przejac wladze w Polsce. Jegy koncepcja przywrocila by swietnosc w naszym malym kraju, jednak wez przekonaj bydlo (przepraszam, zacny elektorat) ze osoba wykreowana na oszoloma i faszyste jest prawdopodobnie najuczciwsza i najbardziej honorowa w kraju.


PS, z acta jest taka sprawa, ze glosowanie ustawa miala specjalnie bardzo niski priorytet, zeby nikt sie nia nie zainteresowal, opracowywana byla tajnie(dostep mialy tylko najbardziej wplywowe osoby, dam sobie reke upie**olic ze Merkel i Barosso byly wsrod nich). Nawet Nigel Farage, najwiekszy wrzod dla zlodzieji z UE podpisal sie nieswiadomie pod ACTA.


PS2, nawet JKM kiedys powiedzial ze jezeli ludzie ze srodowiska UW, czyli PO skonfrontowac z PiS'em, to zamknac oczy, zatkac uszy i glosowac na PiS. Linku nie podam ( ;/ ), tekst z 2006/2007 roku

DeSpeRaDo_CS

2012-03-20, 19:00
Z JKM jest tak samo jak z Kaczyńskim, im chyba bardziej odpowiada rola ofiary systemu niż faktyczna chęć rządzenia. JKM gdyby nie napie**alał co chwila tekstami typu " za GB podatki były niższe niż dzisiaj" itp to media miałyby mniej okazji by go zjechać, a jego przeciwnicy argumentów. Kaczor prawie wygrał wybory prezydenckie gdy stulił dziób i nie gadał tyle o "zamachu" na jego bracie, bo przecież nikogo innego tam nie było, w tym np. Karpiniuka z PO. Ale jednak przegrał i teraz obrażony na cały świat nie widzi, że tylko szkodzi Polsce.

pieto90

2012-03-20, 19:06
PaczekDNA napisał/a:

pie**olicie Hipolicie i robisz z igły widły, zasadniczo sens wypowiedzi się nie zmienił, cały bajer polega na tym, że jego aluzje (choć całego materiału nie widziałem a tylko powyższy zaprezentowany w filmie) wzięto za bardzo do siebie. Pewnym osobą pewnych rzeczy mówić nie wypada! Koniec i kropka! A robienie z tego wielkiego tematu jest po prostu żałosne!



Widać masz problem w tym przypadku z interpretacją :roll:
X