18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Trzymaj to i jakoś dojedziemy...

Halman • 2022-05-24, 17:19

determinacja godna podziwu... :amused:

piorun343

2022-05-24, 17:33
Chciał trochę sobie odlać do wiaderka . Ale już się zakręcić nie udało.

Vinyl

2022-05-24, 17:53
No to młody na trzy

Quassar

2022-05-24, 18:21
No ja bym za tym nie jechał jeszcze chwyci sie ogień i będzie jak na starym filmiku niczym ghost rider

Tobiahus96

2022-05-24, 18:56
Może i jest to głupie, ale też jest głupie.

baronturbina

2022-05-24, 20:32
Quassar napisał/a:

No ja bym za tym nie jechał jeszcze chwyci sie ogień i będzie jak na starym filmiku niczym ghost rider



Miał to jest On to raczej sraki nie będzie. Zapalenie oleju napędowego w klasycznej formie jest praktycznie niemożliwe :-) . Lecz plama na jezdni rozlana swoje zrobi :-)

CoJaTamKurwaWiem

2022-05-24, 21:33
baronturbina napisał/a:

Miał to jest On to raczej sraki nie będzie. Zapalenie oleju napędowego w klasycznej formie jest praktycznie niemożliwe . Lecz plama na jezdni rozlana swoje zrobi



Ty widziałeś kiedyś olej napędowy... :facepalm:

zwierzak30

2022-05-24, 21:54
CoJaTamk***aWiem napisał/a:

Ty widziałeś kiedyś olej napędowy...







Mazut – definicja, pozyskiwanie
Mazut to ciężki olej napędowy o niskiej jakości, będący efektem destylacji niskogatunkowej ropy naftowej i powstający w rafineriach naftowych. Przybiera postać ciemnobrunatnej, oleistej cieczy. Proces produkcji mazutu odbywa się w normalnych warunkach atmosferycznych i w temperaturze od 250 °C do 350 °C. Mazut składa się z węglowodorów wysokocząsteczkowych. Ma gęstość równą 890–960 kg/m³ oraz wartość opałową ok. 41 500–45 000 kJ/kg (9900–10 700 kcal/kg). Zawartość wody w mazucie nie powinna przekraczać 1%.

W Stanach Zjednoczonych USA i na terenie Zachodniej Europy wykorzystuje się mazut w celu uzyskania oleju napędowego – tzw. diesla (dzieje się to poprzez intensywne mieszanie mazutu lub jego rozpad). Odbywa się to za pomocą dwóch metod: FCC (z ang. Fluid catalytic cracking) lub RFCC (z ang. Residue Fluid Catalytic Cracking Process).

Sam mazut z kolei produkuje się niemal wyłącznie na terenie Rosji, Kazachstanu, Azerbejdżanu oraz Turkmenistanu. ( CCCP- rosja)

Zastosowanie mazutu
Paliwo mazutowe może być wykorzystywane do ogrzewania domów, co miało miejsce w dawnym Związku Radzieckim i nadal znajduje miejsce na Dalekim Wschodzie. Ponadto wykorzystywany jest w piecach przemysłowych (np. podczas produkcji gipsu) oraz jako surowiec do destylacji próżniowej w celu pozyskania smarów ciekłych (olejów smarnych) i smarów stałych (np. wazeliny). Najczęściej jednak mazut stosowany jest jako paliwo do silników lokomotyw, okrętowych wolnoobrotowych silników tłokowych, parowych kotłów okrętowych oraz do rozruchu energetycznych kotłów parowych w elektrowniach.


To tak pokrótce. :)
rzeczka;
https://joblife.pl/produkcja/mazut/

boguslaw1234

2022-05-24, 22:43
baronturbina napisał/a:

Nie chce mi się rozpisywać. Poniżej masz ściągawkę



Koledze nie chodzi o to, że ON się nie pali normalnie tylko, że na tym filmiku nie ma ON tak jak pisałeś...

CoJaTamKurwaWiem

2022-05-25, 00:35
zwierzak30 napisał/a:

Mazut – definicja, pozyskiwanie
Mazut to ciężki olej napędowy o niskiej jakości, będący efektem destylacji niskogatunkowej ropy naftowej i powstający w rafineriach naftowych. Przybiera postać ciemnobrunatnej, oleistej cieczy. Proces produkcji mazutu odbywa się w normalnych warunkach atmosferycznych i w temperaturze od 250 °C do 350 °C. Mazut składa się z węglowodorów wysokocząsteczkowych. Ma gęstość równą 890–960 kg/m³ oraz wartość opałową ok. 41 500–45 000 kJ/kg (9900–10 700 kcal/kg). Zawartość wody w mazucie nie powinna przekraczać 1%.
W Stanach Zjednoczonych USA i na terenie Zachodniej Europy wykorzystuje się mazut w celu uzyskania oleju napędowego – tzw. diesla (dzieje się to poprzez intensywne mieszanie mazutu lub jego rozpad). Odbywa się to za pomocą dwóch metod: FCC (z ang. Fluid catalytic cracking) lub RFCC (z ang. Residue Fluid Catalytic Cracking Process).
( CCCP- rosja)
Zastosowanie mazutu
Paliwo mazutowe może być wykorzystywane do ogrzewania domów, co miało miejsce w dawnym Związku Radzieckim i nadal znajduje miejsce na Dalekim Wschodzie. Ponadto wykorzystywany jest w piecach przemysłowych (np. podczas produkcji gipsu) oraz jako surowiec do destylacji próżniowej w celu pozyskania smarów ciekłych (olejów smarnych) i smarów stałych (np. wazeliny).
To tak pokrótce.
rzeczka;



A tu masz jeszcze krócej-wg mnie to jest olej opałowy- stąd moja reakcja:

Cytat:

Mazut, ciężki olej opałowy


https://pl.wikipedia.org/wiki/Mazut

baronturbina napisał/a:

Nie chce mi się rozpisywać. Poniżej masz ściągawkę





A dla ciebie, to już nie ma ratunku :mrgreen:

baronturbina

2022-05-25, 10:22
[quote="CoJaTamk***aWiem"
A dla ciebie, to już nie ma ratunku[/quote]
Przynajmniej się starałeś. Ale przeczytałeś o Oleju Napędowm? Nie jestem mgr. wydobycia i rafinacji ropy jak ty, więc mogłem nie zauważyć że to olej opałowy.
Nie mam samochodu i w życiu paliwa nie tankowałem. więc się nie znam.