18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Tresura negatywa

tycho • 2017-05-15, 17:22
Biały Pan nadzoruje swojego murzyna przy pracy.

TB303

2017-05-15, 17:30
Ah, te wspaniałe czasy, kiedy każdy murzyn znał swoje miejsce :amused:
A teraz daję im równe prawa, przywileje i myślą, że są takimi samymi ludźmi jak my - ich panowie :amused:

krasnal_hałabała

2017-05-15, 17:38
To nawet nie jest prawdziwy murzyn... PRL był żałosny...

Konikmamy

2017-05-15, 17:48
-"Rozkazywac to mnie moze kerownik, o a ciec to jest dla mnie, o taki"
-"Miedźka trzymaj mnie bo nie wytrzymie"

~Kierowca cieżarówki do gospodarza Anioła

jackalski

2017-05-15, 18:58
krasnal_hałabała napisał/a:

To nawet nie jest prawdziwy murzyn... PRL był żałosny...



:shock:

OK, miałem nie komentować... ale skomentuje...
Drodzy młodzi czytelnicy. Przybliżę wam może sytuację, bo wydaje mi się, że nie rozumiecie przedstawionej sytuacji. Może to kwestia czasu, może rodzice nie mieli czasu z wami pogadać o tym jak to kiedyś było, może mieliście na to wyje*ane bo trzeba było grać w Tony Hawka. Nie wiem, nie oceniam.

Dlaczego Bareja zdecydował się obsadzić w roli 'murzyna' p. Ryszard Raduszewskiego? Czy w Polsce nie było wtedy murzynów? Otóż byli. Nawet występowali u pana Barei. A wybór pana Barei jest całkowicie i absolutnie nieprzypadkowy. To jest zabieg artystyczny. Tak jak cała społeczność fikcyjnego bloku Alternatywy 4 [nota bene bezczelnie granego przed dwa zupełnie inne budynki, ale to inna kwestia], postać 'białego murzyna' to alegoria pewnej części społeczeństwa.

Trochę naiwnej, prostodusznej i serdecznej części społeczeństwa, które ofiarnie chce pomagać społeczności, a jest sterowane przez polityków [postać Stanisława Anioła], za pomocą konwenansów ['taki jest zwyczaj'], polityki historycznej ['bo walczyli pod Grunwaldem za wolność naszą i waszą'], szantażu i manipulacji. To tak w skrócie.

Alternatywy 4, zwłaszcza w wersji nieocenzurowanej jest wspaniałym obrazem społeczeństwa. Trzeba tylko zrozumieć niuanse, ponieważ jak wszystko okryło się już chyba trochę patyną.

donkapusta

2017-05-15, 18:59
No, ale on był ostatni na Marszu Niepodległości.
Również pastowany, jak świnia Kargula.


BrianGriffin

2017-05-16, 00:13
jackalski wszystko napisał. Sam nie pamiętam już PRL, ale z pomocą starszych można ogarnąć jakim majstersztykiem jest ten serial.
A rasistowska gimbaza z sadola spać!

wsza104

2017-05-16, 01:24
normalnie to ja nie wierzę w to co się tu wstawia ostatnio i jakie debilne komentarze są pod materiałami... "norz kórwa nie wieżę" tekst jest celowo bez przecinków, bo tak!!!

romozomo

2017-05-16, 07:09
krasnal_hałabała napisał/a:

To nawet nie jest prawdziwy murzyn... PRL był żałosny...


Żyłeś, widziałeś, opowiedziałeś.

jessjess

2017-05-16, 08:46
jackalski napisał/a:



:shock:

OK, miałem nie komentować... ale skomentuje...
Drodzy młodzi czytelnicy. Przybliżę wam może sytuację, bo wydaje mi się, że nie rozumiecie przedstawionej sytuacji. Może to kwestia czasu, może rodzice nie mieli czasu z wami pogadać o tym jak to kiedyś było, może mieliście na to wyje*ane bo trzeba było grać w Tony Hawka. Nie wiem, nie oceniam.

Dlaczego Bareja zdecydował się obsadzić w roli 'murzyna' p. Ryszard Raduszewskiego? Czy w Polsce nie było wtedy murzynów? Otóż byli. Nawet występowali u pana Barei. A wybór pana Barei jest całkowicie i absolutnie nieprzypadkowy. To jest zabieg artystyczny. Tak jak cała społeczność fikcyjnego bloku Alternatywy 4 [nota bene bezczelnie granego przed dwa zupełnie inne budynki, ale to inna kwestia], postać 'białego murzyna' to alegoria pewnej części społeczeństwa.

Trochę naiwnej, prostodusznej i serdecznej części społeczeństwa, które ofiarnie chce pomagać społeczności, a jest sterowane przez polityków [postać Stanisława Anioła], za pomocą konwenansów ['taki jest zwyczaj'], polityki historycznej ['bo walczyli pod Grunwaldem za wolność naszą i waszą'], szantażu i manipulacji. To tak w skrócie.

Alternatywy 4, zwłaszcza w wersji nieocenzurowanej jest wspaniałym obrazem społeczeństwa. Trzeba tylko zrozumieć niuanse, ponieważ jak wszystko okryło się już chyba trochę patyną.



Mnie to bardziej zakamuflowany PRL przypominały filmy Machulskiego, takie jak "Seksmisja" albo w "Kingsajz". W tej pierwszej mówią do siebie per "siostro" (towarzyszu), albo "jej ekscelencja" ( I sekretarz). Wszystkie dziewuchy żyją sobie pod ziemią trzymane za gębę, bo tak łatwiej nimi sterować, a świat na zewnątrz niby jest niebezpieczny i silnie napromieniowany. Z kolei w kingsajzie mamy muchy na talony, oczywiście dla wierchuszki partii za darmo, natomiast rozwala tekst "ja to słyszałem, że wy w przyszłym roku mieliście swoją szufladę dostać". Siedzi człowiek w mieszkaniu wielkiego blokowiska i patrzy te film a tam te regały z szufladami wyglądają jak bloki za oknem. Oczywiście tytułowi Kingsajz jako synonim wyjazdu na zachód - każdy chciał do Kingsajzu.

Wiewór

2017-05-16, 09:17
jackalski napisał/a:


(...)


Po co Ty to debilowi tłumaczysz? Jak on sam na to nie wpadł to, że mu wytłumaczysz to niewiele zmieni. I tak ch*ja zrozumie skoro pokazał, że jego pojęcie o PRL jest zerowe.

Verbatim369

2017-05-16, 09:31
@krasnal_hałabała swoim komentarzem przebiłeś nawet mistrza Bareię... leżę i kwiczę...

Ma...........gw

2017-05-16, 09:53
Kingsajz to mam za każdym razem w spodniach jak widzę młodą Kasię Figurę :->

danilo

2017-05-16, 10:52
up Kasia za młodu to była rakieta!!!!!

EzekieI

2017-05-18, 01:14
@jackalski @jessjess Dzięki takim komentarzom mam ochotę obejrzeć znów te filmy. Kingsajz niestety zaćmił mnie sceną z Kasią i nie byłem w stanie zwrócić uwagi na inne walory filmu, pozdrawiam.