18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tresowany słoń

CrazyEdek • 2015-07-13, 06:39
No i wyszło.


bosslolkowy

2015-07-13, 17:43
@up - wszyscy.

Do tych "ekspertów" od cyrków. Tak się składa, że mój ojciec pracuje jako muzyk, ma własną orkiestrę cyrkową. W branży pracuje już dobre 30 lat. Praktycznie każde wakacje mojego dzieciństwa spędziłem w cyrkach w Szwecji, Holandii i Francji - u ojca. Później jeździłem tam dorabiać jak byłem trochę starszy.

Zawsze w dużych miastach przed programem przychodzą obrońcy praw zwierząt i protestują z wielkimi banerami i zdjęciami zwierząt niemal zagłodzonych itp. Ja osobiście nigdy w cyrku nie widziałem chorego zwierzaka. Wręcz przeciwnie. Ludzie w stajniach cyrkowych, treserzy czy dyrektorzy (bo cyrki często mają swoje zwierzęta) bardzo dbają o zwierzęta - bo przecież one dla nich zarabiają, a taki słoń to nie jest kosz 200$ tylko ciut więcej. Zwierzęta w cyrkach, które ja widziałem, były zawsze zadbane, wypoczęte i dobrze traktowane. Mało razy widziałem tak zadbane zwierzęta typu słonie czy wielbłądy w ZOO jak w cyrku.

Oczywiście pewnie są cyrki jak i ZOO, gdzie bida piszczy i nie ma na nic pieniędzy i dlatego to wygląda jak wygląda, ale w porządnych dużych cyrkach zwierzęta wyglądają lepiej niż w ZOO i mają zapewnioną zajebistą opiekę.

Dziękuję, jestem ekspertem :D

beeveer

2015-07-13, 18:15
czegoś tu nie kumam. jak biedroń kazał takim wyp***lalać ze słupska, to ile tu krzyku było. a teraz k***a sami obrońcy zwierząt się znaleźli.

defcon1

2015-07-13, 18:57
@bosslolkowy
a te wszystkie filmiki gdzie napie**alają bezlitośnie psy czy inne zwierzęta żeby robiły te ich zaj***ne sztuczki to wszystkie fejki?

waloos

2015-07-13, 18:58
Ostatnio przy temacie o tygrysku ktoś pisał o Jacku Mikulskim, polskim trenerze dzikich kotów. Poszukałem wywiadu z nim, trochę opowiada jak te zwierzęta są traktowane.
Kwestia czy można mu wierzyć czy nie, bo przecież nikt srać do swojego gniazda nie będzie. No i też inna sprawa, że on ma już renomę i kasę. Ciekawe jak to wygląda w tych biedniejszych cyrkach.

Tutaj link do wywiadu.
http://www.wykop.pl/ramka/1440111/jacek-mikulski-treser-dzikich-kotow/

czubek13131

2015-07-13, 22:32
bosslolkowy napisał/a:

@up - wszyscy.

Do tych "ekspertów" od cyrków. Tak się składa, że mój ojciec pracuje jako muzyk, ma własną orkiestrę cyrkową. W branży pracuje już dobre 30 lat. Praktycznie każde wakacje mojego dzieciństwa spędziłem w cyrkach w Szwecji, Holandii i Francji - u ojca. Później jeździłem tam dorabiać jak byłem trochę starszy.

Zawsze w dużych miastach przed programem przychodzą obrońcy praw zwierząt i protestują z wielkimi banerami i zdjęciami zwierząt niemal zagłodzonych itp. Ja osobiście nigdy w cyrku nie widziałem chorego zwierzaka. Wręcz przeciwnie. Ludzie w stajniach cyrkowych, treserzy czy dyrektorzy (bo cyrki często mają swoje zwierzęta) bardzo dbają o zwierzęta - bo przecież one dla nich zarabiają, a taki słoń to nie jest kosz 200$ tylko ciut więcej. Zwierzęta w cyrkach, które ja widziałem, były zawsze zadbane, wypoczęte i dobrze traktowane. Mało razy widziałem tak zadbane zwierzęta typu słonie czy wielbłądy w ZOO jak w cyrku.

Oczywiście pewnie są cyrki jak i ZOO, gdzie bida piszczy i nie ma na nic pieniędzy i dlatego to wygląda jak wygląda, ale w porządnych dużych cyrkach zwierzęta wyglądają lepiej niż w ZOO i mają zapewnioną zajebistą opiekę.

Dziękuję, jestem ekspertem :D



No rzeczywiście lepiej być tresowana małpą aniżeli żyć na wolności. Te zwierzęta mają lepiej itp itd. Taki ch*j jak słonia nos. Te zwierzęta powinny być na wolności, a nie k***a tańczyć w błazeńskich strojach na łańcuchach, bo właściciel musi zarobić. Nie chodzę do cyrków, nie tylko dla tego, że nie popieram form tresury tych istot, lecz nie toleruję ich posiadania.

Nutzz

2015-07-14, 02:56
Czubek, wolałbyś zapie**alać na dzikości z dzidą polując na mamuty czy być taką tresowaną małpą, pracować 8 godzin dziennie i mieć zapewniony w zasadzie bezstresowy byt?
Hę?
Więc zamknij mordę.

bosslolkowy

2015-07-14, 10:18
czubek13131 napisał/a:



No rzeczywiście lepiej być tresowana małpą aniżeli żyć na wolności. Te zwierzęta mają lepiej itp itd. Taki ch*j jak słonia nos. Te zwierzęta powinny być na wolności, a nie k***a tańczyć w błazeńskich strojach na łańcuchach, bo właściciel musi zarobić. Nie chodzę do cyrków, nie tylko dla tego, że nie popieram form tresury tych istot, lecz nie toleruję ich posiadania.



Nie powiedziałem, że lepiej być w niewoli. Napisałem tylko, że nie jest prawdą to co mówią przedmówcy. Też jestem zdania, że dzikie zwierzęta powinny żyć na wolności.
Czytaj ze zrozumieniem ;)

Wulf

2015-07-14, 11:58
Sadolom wyrosły c*pki czy ich tak Biedroń wyczulił na podobno krzywdę tych zwierząt? :D