18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Tom, Jerry i Konstytucja RP

Kominek1993 • 2015-12-09, 13:14
Tja... :D


Hereticus

2015-12-09, 14:03
Sprawiedliwość społeczna to jest niesprawiedliwość :)

cholonek

2015-12-09, 14:43
@up

Dokładnie... między sprawiedliwością a sprawiedliwością społeczną jest taka różnica jak między krzesłem, a krzesłem elektrycznym...

Państwo w obecnej formie jest niczym innym, jak organizacją przestępczą zgarniającą haracz za "ochronę". Mafia po prostu. Tyle tylko, że camorra zdziera mniej, a jak się już człowiek opłaci to może spać spokojnie...

Black-Sheep

2015-12-09, 17:23
Zaraz przylezie sadolowa mniejszość pisowska w obronie swojego dyktatora i cię zjedzą. ;) To ostatnio modne.

parolpl

2015-12-09, 20:11
Bo którąś partie obchodziła Konstytucja....

EdmundKemper

2015-12-09, 20:16
@Black-Sheep Od razu dla Twojej świadomości, i żebyś nie miał wątpliwości, napiszę że nie jestem wyborcą PIS-u. Ale ostatnio też modne jest plucie na działania obecnego rządu i banie się ich. Skądś się to bierze :)

wroblesmod

2015-12-09, 20:25
to 2 to przecież prawda, cały czas nami niemcy pomiatają xd

Black-Sheep

2015-12-09, 20:58
EdmundKemper napisał/a:

@Black-Sheep Od razu dla Twojej świadomości, i żebyś nie miał wątpliwości, napiszę że nie jestem wyborcą PIS-u. Ale ostatnio też modne jest plucie na działania obecnego rządu i banie się ich. Skądś się to bierze :)



Plucie na działania każdego z rządów jest modne. ;) Ale karakany z pisu mają wyjątkowo mały dystans do siebie.

p0lybius

2015-12-09, 21:03
Nie ma czegoś takiego jak "demokratyczne państwo prawa". Albo państwo jest państwem prawa, albo jest państwem demokratycznym. Różnicę widać w obecnej sytuacji Polski tj. sporem o TK.

W państwie prawa rządzi prawo, władza ustawodawcza jest oddzielona od wykonawczej. Rząd ma rządzić na zasadach jakie są z góry ustalone. Prawo jest jasne, za jego złamanie są kary.

W państwie demokratycznym prawo jest mało ważne, ot tak, PiS czy PO zmienia sobie zasady gry, robi co chce, jawnie łamie prawo, bo demokratycznie tak sobie ustalili.

W państwie prawa masz prawo do własności. Jest to święta zasada. Jak coś jest twoje, to jest twoje - i jak to powiedział chorąży- żaden ch*j nie ma prawa tego ruszać bez twojej zgody.

W państwie demokratycznym, demokratycznie ustalamy sobie, że nagle, z dupy, bez ostrzeżenia nie obchodzi nas twoje prawo własności, bo tak. Bo chcemy przykładowo postawić oczyszczalnie ścieków na twoim podwórku. Zgodnie z konstytucją masz prawo do własności, no chyba, że za jego pogwałceniem przemawia interes społeczny. A czy składowanie gówna na twoim dotychczasowym miejscu zamieszkania nie jest ważne z punktu widzenia interesu społecznego? No jest. Więc japa.

Takich kwiatków jest więcej. Podobnie jest z różnicą pomiędzy "sprawiedliwością" a "sprawiedliwością społeczną" albo "gospodarką rynkową" i "społeczną gospodarką rynkową".

Jab7kO

2015-12-09, 21:36
Czy tylko mnie filmiki z sadolowego serwera tak ch*jOWO się ladują?

kokos_123

2015-12-09, 21:51
Tu przychodzi krótka refleksja, na temat ignorancji ludzi. Jako że ten portal zbiera samą śmietankę, warto zadać pytanie. Ile procent z sadoli, choć raz w życiu, wzięła konstytucje RP do ręki i przeczytała choć kilka stron ?
(Przypominam że każdy powinien takową mieć w domu, lub przynajmniej miał )

p0lybius

2015-12-09, 22:02
@up

Mam dwa egzemplarze, przeczytałem/czytam całą co jakiś czas.
Czy już jestem śmietanką sadola?

Jab7kO

2015-12-09, 22:05
@up
Tak. Na jaki adres przesłać certyfikat?

15243

2015-12-09, 22:34
Black-Sheep napisał/a:

Zaraz przylezie sadolowa mniejszość pisowska w obronie swojego dyktatora i cię zjedzą. ;) To ostatnio modne.


na sadolu pojawiła się fala uchodźców z tonącej łodzi rudego, wracajcie trzepać sobie nawzajem na fanpejdżu komitetu obrony demokracji :idzwch*j:

HalfGod

2015-12-09, 23:30
h*j z Konstytucją i bez niej żyliśmy prawie 20 lat.