18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Tolerancja - właściwa definicja

typo • 2016-01-22, 21:03
Taka sytuacja dzisiaj się wydarzyła na spotkaniu firmowym przy browarku. Pracuje w niemieckiej firmie i zespół jest w połowie niemiecki, w połowie polski, podobnie management (ci od "e jak mozna u niemca pracować" niech scrolują dalej). I jak od wielu miesięcy na tych spotkaniach pojawił się temat uchodźców. No i jakiś tam Niemiec mówi "a wy nie macie tego problemu, bo nie jesteście tolerancyjni". Na co inny Niemiec:

- Ty, Hans, a powiedz, czułeś się zagrożony kiedyś w Gdańsku? (tutaj pracujemy).

- No nie, ale wiesz, my to spokojni jesteśmy, nie wychylamy się, ale jakbyśmy coś pofikali na rynku to by nam pewnie wpie**olili.

- No widzisz k***a. To jest właśnie tolerancja. Jesteś gościem tutaj, zachowujesz się jak należy, nie podskakujesz i nie dostaniesz wpie**olu. Jak zaczniesz się zachowywać jak świnia to ci wjebią. I dlatego u nas jest taki syf.

Nie, kierowca autobusu nie zaczął klaskać, nic z tych rzeczy. Chociaż przybiliśmy się kuflami. Nawet tamten niemiaszek przyznał rację. Ogólnie to pracuje też u nas w innym dziale trochę Angoli i Hiszpanów. Co ciekawe ... chcą tutaj sprowadzić rodziny, bo jest bezpiecznie :) Od zawsze byłem dumny z naszego kraju, ale w ostatnich miesiącach często za granicą mi mówią, że "chcielibyśmy, żeby było tak jak u was". Serce rośnie.

KrisCFC

2016-01-22, 21:08
Niech wprowadzą taki socjal jak u nas, to araby sp***olą do innych krajów. :amused:

cholonek

2016-01-22, 21:11
Hehehe, znajomy Niemiec napisał mi maila z prośbą o kilka linków do polskich portali z ofertami nieruchomości. Chce kupić mieszkanie w Polsce. Jak się go zapytałem, to powiedział, że mam trzy córki i nie chce dostać k***icy za dwadzieścia lat, jak je będą zmuszać do łażenia po Niemczech w burkach.
Jeszcze się doczekamy czasów, jak niemiaszki i inni będą w kolejkach po polskie wizy przed konsulatami czekać...

krakenwmajtach

2016-01-22, 21:23
A sprzedajecie autobusy w których klaszczą wszyscy ci kierowcy?

weezo

2016-01-22, 21:26
e jak można u niemca pracować

AgentGrzesiek

2016-01-22, 21:40
weezo napisał/a:

e jak można u niemca pracować



potem się będzie tłumaczyć że siłą wcielili :-P

Galin

2016-01-22, 22:40
Czeka nas emigrajca. Emigracja białych europejczyków. I niech przyjeżdzają. Niech wykupują wille na mazurach, zakładają firmy i budują PKB. Daj Boże.

Organista

2016-01-22, 23:44
k***a serce rośnie, serce rośnie ,serce rośnie !!!
Tylko niech ci Niemcy za bardzo się nie aklimatyzują w naszym kraju i niech czują się zawsze gośćmi :) ))))))

jajcok

2016-01-23, 00:23
Potwierdzam, poznalem włocha we Wro, co tez sie z rodzina sprowadził do Polski, bo czuje sie tutaj bezpiecznie.