18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

To nie fotomontaż...

Halman • 2020-03-07, 09:01

Płacisz tylko kartą? nie ma juz wymówki:
Cytat:

To pierwszy kościół w Łodzi, który zdecydował się na takie rozwiązanie. Jak mówi Nadia Zawi z parafii oo. Jezuitów - to odpowiedź na potrzeby współczesnych wiernych. - Ludzie coraz częściej korzystają tylko z transakcji bezgotówkowych. W taki nowoczesny sposób operują pieniędzmi, a Kościół ma być powszechny, w związku z czym ,nasz kościół wyszedł w ten sposób naprzeciw współczesnemu człowiekowi, który posługuje się kartą i właśnie w ten sposób może złożyć ofiarę - mówi Nadia Zawi.

A sami wierni choć nieco zaskoczeni, pomysł oceniają bardzo pozytywnie. - Wszędzie się kartą płaci, to dlaczego nie w kościele. - Jeżeli księdzu to nie przeszkadza i wiernym, to mnie tym bardziej. - Nowoczesność jest wszędzie i nawet w kościele - mówią wierni.

Niewykluczone też, że niebawem w parafii oo. Jezuitów w Łodzi - kartą zapłacimy w kancelarii, zamawiając na przykład mszę w określonej intencji.



Nowoczesność w świątyni - niechybny znak od Boga ...

Iquito

2020-03-08, 02:48
Szkoda, że nie są tak postępowi również w innych kwestiach.

Smokw

2020-03-08, 07:37
FanatiCS napisał/a:

No ale po co się tak dziwić. Ludzie którzy chcą się w to bawić i/lub tego potrzebują powinni się zrzucać. Przecież to są wielkie obiekty do utrzymania. Ksiądz też poświęca swój czas i wykonuje pracę na rzecz wiernych a więc należy mu się wynagrodzenie bo najzwyczajniej w świecie oferuje tym ludziom usługę która ich interesuje. Nikt nikogo do niczego nie zmusza.
Przecież wiadomo że żaden ksiądz nie naśladuje Jezusa. Religie są potrzebne bo bez wpajania tych wszystkich zasad moralnych 80% ludzi by się pozabijało. Oni to muszą mieć narzucone, tak jest lepiej do utrzymania tego k***idołka.
Jak ktoś jest już na tyle ogarnięty że widzi hipokryzję kościoła to dobrze ale nie ma się co dziwić temu że gruby procent społeczeństwa tego potrzebuje i nie ma co wyzywać samej organizacji za to że ogarnia te biedne baranki.



Nie widzisz całości i strasznie upraszczasz przez co nie różnisz się od fanatyka religijnego. Oni tez potrzebują uproszczeń, schematów i generalizowania, tyle że oni dostają je w postaci religii, a Ty W postaci lewackiego bełkotu. Przede wszystkim już w swoim poście złamałeś jedno z przykazań z dekalogu, więc podejrzewam że byłbyś w tych swoich 80% procentach.
P.S. Żebyś nie tracił czasu na domysłu chodzi mi o ósme przykazanie.

Machol

2020-03-08, 09:44
W dobrą stronę to idzie. Łatwiej opodatkować, a nie ofiara w kopertę i ch*ja wiadomo za co, kiedy i dlaczego. A potem tłumaczenia że księżulek nie zarobił, tylko wszystko było ofiarą i cołaską od wiernych.

AtomicDragonfly

2020-03-08, 11:28
w Wiedniu też jest taki ołtarzyk z terminalem do płacenia ofiary, w Katedrze św. Szczepana ;p

konował

2020-03-08, 17:07
FanatiCS napisał/a:

No ale po co się tak dziwić. Ludzie którzy chcą się w to bawić i/lub tego potrzebują powinni się zrzucać. Przecież to są wielkie obiekty do utrzymania. Ksiądz też poświęca swój czas i wykonuje pracę na rzecz wiernych a więc należy mu się wynagrodzenie bo najzwyczajniej w świecie oferuje tym ludziom usługę która ich interesuje. Nikt nikogo do niczego nie zmusza.
Przecież wiadomo że żaden ksiądz nie naśladuje Jezusa. Religie są potrzebne bo bez wpajania tych wszystkich zasad moralnych 80% ludzi by się pozabijało. Oni to muszą mieć narzucone, tak jest lepiej do utrzymania tego k***idołka.
Jak ktoś jest już na tyle ogarnięty że widzi hipokryzję kościoła to dobrze ale nie ma się co dziwić temu że gruby procent społeczeństwa tego potrzebuje i nie ma co wyzywać samej organizacji za to że ogarnia te biedne baranki.




Tak tak od razu 100% no bo przecież każdy jest psychopatą i gdyby nie bozia która macha paluszkiem mielobyśmy codziennie noc oczyszczenia.

To jest takie pie**olenie że głowa mała. To że ty potrzebujesz jasnych zasad bo nie wiesz co jest dobre a co złe nie znaczy że każdy jest takim tłukiem.

Hrabia Drapula

2020-03-08, 23:28
czy w związku z tym że koronawirus zaczyna czuć się co raz lepiej w naszym kraju, odwoływane są wszystkie imprezy gdzie zbierają się ludzie, to kościoły, a szczególnie w niedzielę będą zamknięte?

Putikonto

2020-03-09, 01:53
synu1997 napisał/a:

Sk***ysyny j***ne



Ale co ci twoje dzieci zawiniły

MrFalken

2020-03-09, 08:39
Idealnie - wbrew założeniom wpływy spadną, bo przechodząc obok automatu mówisz, ja mam monety, a jak pedokoszyk leci w twoją stronę, to mówisz, że ty kartą zapłaciłeś.
Mogli to w ławkach zamontować, żeby każdemu 50 zeta ściągało bezwiednie...

diabel1801

2020-03-09, 17:01
To ja proponuję znaleźć teraz kogoś kto ukradnie księdzu kartę i zbliżeniowo do oporu wyj***ć mu konto :P

dibo1488

2020-03-09, 22:38
no i h*j no i fajnie :) W islamie to jest obowiazkowe a tu jest dobrowolne czyli co łaska plus vat :D

krasnal_hałabała

2020-03-10, 21:58
Gruby Brzuch napisał/a:

No i co? Nikt Ci tam nie każe chodzić.



Toteż nie chodzę co nie znaczy że nie mam prawa krytykować chciwości klechów.

\m/