topic

The disaster artist

61
piwo
KillerLaugh  @ 2018-01-11, 20:17
Nie wiemy ile ma lat, nie wiemy skąd pochodzi, jest Amerykaninem, choć nie urodził się w Stanach Zjednoczonych. Kilka dociekliwych osób na podstawie akcentu oraz typowych błędów popełnianych w języku angielskim wskazuje, że to Polak. O kim mowa? Poznajcie Tommy'ego Wiseau.

Każdy, kto interesuje się kinem, na pewno słyszał o produkcji, która przez wielu nazywana jest najgorszym filmem świata. Mowa oczywiście o „The Room” - dramacie (w tym przypadku dosłownie), który stał się... kultową komedią. Tommy Wiseau jest autorem scenariusza, producentem a także wcielił się w głównego bohatera.


„The Room” jest tak kiepskim filmem, że widzowie pokochali dzieło, jak i jego twórcę. James Franco postanowił nawet zrobić film o powstawaniu opus magnum Wiseau. „The Disaster Artist” wejdzie do polskich kin już 9 lutego 2018 roku, a Franco wcielił się w główną rolę.

spoiler

spoiler


„The Room” to kino niezależne. I chociaż wygląda, jakby był stworzony za darmo, na produkcję wydano 6 milionów dolarów! Skąd nikomu nieznany mężczyzna wziął tak ogromne pieniądze na debiut filmowy? Na ten temat krąży wiele teorii, ale sam zainteresowany twierdzi, że uzbierał... sprzedając kurtki ze sztucznej skóry. Kiedy przybył do San Francisco, zajmował się sprzedażą wielu rzeczy. Ale prawdziwe pieniądze zarobił dopiero, importując koreańskie kurtki, które później sprzedawał Amerykanom. Są jednak tacy, którzy nie wierzą w te zapewnienia. Złośliwi twierdzą, że część majątku pochodzi z prania brudnych pieniędzy. Inni uważają, że Tommy pochodzi z jednej z europejskich rodzin królewskich i dzięki swoim krewnym był w stanie stworzyć „The Room”.

spoiler


Według książki Grega Sestero, członka obsady The Room, Tommy przeniósł się do Francji, gdzie pracował myjąc naczynia, lecz po niesłusznym zatrzymaniu i poniżeniu przez francuską policję wyjechał do Ameryki i zmienił nazwisko na Wiseau, ponieważ znany był z tego, że przez pewien czas sprzedawał zabawkowe ptaki (oiseau to z francuskiego ptak, a W prawdopodobnie pochodzi od jego prawdziwego nazwiska - Wieczorkiewicz)

spoiler


Sestero twierdzi też, że jakiś czas po przeprowadzce do USA Wiseau przeżył poważny wypadek drogowy, gdy kierowca przejeżdżający na czerwonym świetle uderzył w jego samochód. To zdarzenie i późniejszy pobyt w szpitalu, podczas którego Wiseau był bliski śmierci, miały być punktem zwrotnym w jego w życiu. To wtedy miał zdecydować się spełnić swoje marzenie o zostaniu reżyserem i aktorem, które wcześniej bał się zrealizować. Nie wiemy też jaki wpływ na jakość twórczości Tommy'ego miał wspomniany wypadek.

spoiler


Tommy Wiseau nie poprzestał na laurach i idąc za ciosem nagrał kolejne produkcje. Na fali popularności założył własną stronę internetową, na której można kupić ciekawe gadżety, oczywiście z motywem przewodnim "The Room".

https://www.tommywiseau.com/

tepad.no 

1
2018-01-11, 20:46 [link]
W kwestii 'you're tearing me apart Lisa' gdy mowi 'Lisa' przypomina mi troche Maxa Kolonke.

T3RMINATOR 

2
2018-01-11, 21:06 [link]
Widziałem już tego kolesia tutaj

tazmandu 

3
2018-01-12, 00:19 [link]
Jakkolwiek dużej ch*jni by nie zrobił, to przynajmniej jest w stanie to przekuć w sukces. Gratulacje dla niego.

Abraxus 

5
2018-01-12, 08:11 [link]
James Franco jest homoseksualistą także polscy katolicy nie powinni go oglądać bo wiadomo, że w Polsce pedał w drabinie społecznej hierarchii jest w kaście kryminalistów na równi z pedofilami.

kotorminator 

10
2018-01-12, 09:14 [link]
Lubię Cię Abraxus. Tak jak Ty potrafisz dopie**olić, to mało komu to tak wychodzi. Jestem fanem takiego pie**olenia bez sensu, które tak naprawdę boli i uświadamia niektóre zakute pały.

poligon6 

2
2018-01-12, 09:22 [link]
"Lubię Cię Abraxus. Tak jak Ty potrafisz dopie**olić, to mało komu to tak wychodzi. Jestem fanem takiego pie**olenia bez sensu, które tak naprawdę boli i uświadamia niektóre zakute pały.'

Nie podpuszczaj chłopaka bo sie rozkreci i go wywala jak AleDlaczego, a jakis błazen musi byc.

freaky 

1
2018-01-12, 11:53 [link]
Chyba jednak nie był taki najgorszy, skoro za ten sam rok produkcji złotą maliną uhonorowaną film Gigli (2003), w dodatku w siedmiu najważniejszych kategoriach :amused:Swoją drogą, podobno trwają prace nad prequelem The Room.

R41NM4N 

2018-01-12, 21:15 [link]
A ten komunistyczny zjeb co taki aktywny ostatnio? Centrum monitorowania zaś sypie kasa za donosy to szuka biedak okazji do zarobku?

xxwolverinexx 

2018-01-13, 10:43 [link]
Czuję się nieswojo kiedy nie pojawia się pod takim tematem żaden komentarz w rodzaju "wypie**alaj z tym na kwejka"... :D

KillerLaugh 

2018-01-13, 11:34 [link]
xxwolverinexx napisał/a:
Czuję się nieswojo kiedy nie pojawia się pod takim tematem żaden komentarz w rodzaju "wypie**alaj z tym na kwejka"... :D

Przecież to aktorstwo, to istny sadyzm dla oczu, uszu i inteligencji.

manson__ 

2018-01-13, 14:20 [link]
DiKarpio napisał/a:

Przecież to aktorstwo, to istny sadyzm dla oczu, uszu i inteligencji.

Nie przesadzałbym aż nadto z inteligencją na sadistic..

helmutniemiec 

2018-01-13, 19:40 [link]
Z dupy nacpany marihuanemom ogladal to i komentowal pamietam.
   Popularne tagi
wyrzynarka  failsofthemonth  fundacje  warszafka po stolicy  zadzierać  ekologiczny