18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Testy fizyczne do policji dyskryminują kobiety

Medivh31 • 2014-09-09, 00:17
"RPO: Egzaminy fizyczne do policji dyskryminują kobiety. Chcą łatwiejszych

Rzeczniczka Praw Obywatelskiej Irena Lipowicz utrzymuje, iż testy sprawnościowe, które przeprowadza się podczas rekrutacji do policji dyskryminują kobiety. Nie uwzględniają bowiem różnic biologicznych między kobietą a mężczyzną.

W Polsce już ponad 15 procent funkcjonariuszy policji to kobiety. Aż 2 tysiące pań służy w Warszawie. Dla przykładu w Austrii postawiono sobie za cel, by w służbach mundurowych kobiety stanowiły aż połowę. Podobnie jest w Holandii, gdzie prowadzi się szeroką kampanię zachęcającą panie do wstępowania w szeregi policji. Testy w tych krajach są inne dla mężczyzn i inne dla kobiet.

Policjantki skarżą się do Rzeczniczki Praw Obywatelskiej. Egzaminy w Polsce nie uwzględniają bowiem różnic biologicznych między płciami. Lipowicz zwróciła się w tej sprawie do ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza. Testy mają naruszać konstytucję, ponieważ ograniczają one kobietom możliwość dostania się do służby publicznej. Trzeba nadmienić, że wiele policjantek jest przeciwne nowym rozwiązaniom. Obawiają się, że będą traktowane jako „gorsi pracownicy”.

W rozmowie z natemat.pl jedna z policjantek przyznaje, iż testy są nawet za łatwe, a do policji dostają się przeciętniacy."

Źródło:

http://pikio.pl/rpo-egzam...a-latwiejszych/

Kolejny przejaw "oświeconej" polityki wzorowanej na tym co ma miejsce na zachodzie. Obawiam się że wprowadzenie zmian proponowanych przez RPO doprowadzi tylko do dalszego obniżenia standardów jakie ma spełniać policja; bo w gruncie rzeczy co za problem obić policjantkę która zdawała testy na poziomie easy i wziąć jej broń? Jak w ogóle można przy tworzeniu testów do służb mundurowych stosować podwójne standardy; przecież w takiej pracy powinno chodzić tylko i wyłącznie o prawidłowe, skuteczne i bezpieczne wykonywanie czynności. I tutaj nie chodzi tylko o dobro społeczeństwa ale również o samą policjantkę/policjanta który dokonuje jakiejkolwiek czynności.
Najbardziej współczuję tym paniom które zdały trudne testy a teraz jak znam życie będą traktowane gorzej tylko i wyłącznie ze względu na całkowicie bezsensowne decyzje.

Kapitan Cena

2014-09-09, 00:22
Rozumiem, że w parze z odpowiednim rozporządzeniem na temat testów sprawnościowych dla kobiet należy wprowadzić rozporządzenie nakazujące agresywnym przetępcom dawanie forów kobietom ze względu na różnice biologiczne?

BongMan

2014-09-09, 00:30
Przyglądałem się policjantkom w Anglii i w Polsce. Te w Anglii budzą respekt zarówno wyglądem (normalna fryzura, brak makijażu albo lekki makijaż) jak i w pełni profesjonalnym zachowaniem, a nawet tym w jaki sposób do ciebie mówią - spokojny, opanowany, ale pewny siebie ton. No i kultura osobista. Z kolei polskie policjantki (nie wszystkie, ale zdecydowana większość tych z prewencji), wymizdrzone, wycackane, wymalowane, bardziej przypominają dz**ki przebrane dla fantazji klienta w mundury niż prawdziwe policjantki. Jak mam czuć respekt wobec skrzeczącego, zacinającego się (yyy, ee, aa, noo tego, hmm, taaaak) lub podnoszącego głos i cwaniakującego plastika, który nawet nie wie o czym mówi? Do tego zero profesjonalizmu. Nie znają prawa, przepisów, nie wiedzą jak zachować się na interwencjach. Nawet policjanci narzekają na swoje koleżanki po fachu i żaden nie chce iść na patrol z policjantką, bo nie dość że musi robić za dwóch to jeszcze się nią opiekować. Do tego prowadzi źle pojmowane równouprawnienie.

Konczerito

2014-09-09, 00:31
Kapitan Cena z ust mi to wyjąłeś. Jaka k***a dyskryminacja,biologia dz**ki oświecone!

CoJaTamKurwaWiem

2014-09-09, 00:32
No to k***a ma byc rownouprawnienie, czy tez nie?!?!?!
Juz k***a, sie pogubilem.....

biedronx

2014-09-09, 00:42
Medivh31 napisał/a:

"
Najbardziej współczuję tym panią które zdały trudne testy.



tym panią, tym kobietą... Ja pie**ole...
Tu językowe gestapo: pisze się: "tym paniom"

Insaner

2014-09-09, 01:07
Mam nadzieję ,że każdy przestępca uwzględni różnice biologiczne w przypadku konfrontacji z policją :(

Okata

2014-09-09, 01:24
glupota jak ch*j, bandyta nie patrzy, kobieta facet? Jedno i drugie go moze zapuszkowac, i temu i temu przypie**oli z calej sily, jesli ktos sie nie nadaje na policjanta ( czy to z powodów fizycznych czy też intelektualnych) to niech sie nie pcha. Moim zdaniem powinno byc wieksze gnojenie, i tak maja za łatwo, moja siostra bedac na egzaminach na policjanta, bila reszte kandydatek na glowe, spokojnie stwierdzila ze dala by zrobi tor dwu krotnie w wyznaczonym czasie, choc stwierdzila, ze jednak posiada za mala tezyzne fizyczna, bo przeniesienie manekina sprawilo jej maly problem, po tym zaczela pakowac :D Teraz sie jej boje xD

andrewerty

2014-09-09, 01:33
niech zrobią testy iq
wtedy 99% bab się nie dostanie :amused:

krycheuszos

2014-09-09, 01:37
Gdy ja zdawałem testy to na sali było łącznie ok 40 osób i z 15 kobiet, a zdało ile? maksymalnie 3. Dla nich problemem było rzucenie piłką bodajże 3 kg na 5m. To jak ona ma obezwładnić 80kg gościa? Albo płotki o tym już nie wspomnę bo żenada i jeszcze raz żenada. Na ulicy nie będzie taryfy ulgowej, a one na głupich testach sprawnościowych chcą takiej ulgi. Ale niech zdają idą do policji, a potem zobaczą, że to nie przedszkole i nie raz będą płakać po służbie jak to ciężko i jak psychika im siada. Oczywiście kobiety w policji też są potrzebne, mają lepszy kontakt z dziećmi itp, ale już nie przesadzajmy bo próg testów i tak jest bardzo niski. Pozdrawiam wszystkich, a dla pani rzecznik 24h na kwadracie.

Karenz88

2014-09-09, 02:11
Ja popieram .
mnie nigdy taka parka nie rozpoczynała nawet gonić bo koleś zazwyczaj wątpił w swoją partnerkę .
Druga strona medalu jest taka że baby w policji to straszne k***y i nigdy z nimi się nie dogadasz a z kolesiami i owszem .

wytrzeszcz5

2014-09-09, 02:15
@up ale jakie ma szerokie pole widzenia 270` jak nic