18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Terroryzm po Polsku

HO...........OR • 2016-07-12, 11:18
Siedem instytucji z powiatu krasnostawskiego otrzymało informację o podłożeniu ładunków wybuchowych. Wiadomości z zapowiedzią eksplozji przesłano za pośrednictwem poczty elektronicznej do kilkudziesięciu instytucji z całego województwa Lubelskiego. W Fajsławicach nie ogłoszono alarmu, bo wiadomość o podłożeniu bomby przeczytano dopiero następnego dnia.

E-mailową informację o podłożeniu bomby dostała również Gmina Fajsławice, tu jednak nie wywołała ona najmniejszych zmian w organizacji pracy Urzędu, gdyż urzędnicy gminni odczytali wiadomość o podłożeniu bomby dopiero w czwartek, wiele godzin po zapowiadanej eksplozji :amused: . Dobrze, że alarm okazał się fałszywy, bo skutki takiej nieuwagi mogły by być tragiczne.

http://fajslawice24.pl/?p=20681
http://lublin.eska.pl/newsy/urzednicy-z-opoznionym-zaplonem-dostali-maila-o-podlozonej-bombie-ale/197764

jbone

2016-07-12, 11:25
przez takie głupie żarty teraz trzeba rejestrować j***ne karty sim.za chwilę trzeba będzie maila i karty bankowe

cys23

2016-07-12, 12:14
Jak już o teroryzmie mowa, to naszła mnie taka myśl:
Jest to całe isis, tak? Działają na całym świecie, wygrażają się, sieją panikę i tak dalej i temu podobne. Podejrzane mi się wydaje, że skoro taka wielka grupa, tacy terroryści źli i wogóle zamiast zorganizować atak na mistrzostwa w kopaną, jebli bombe na lotnisku w turcji. Przecież im chodzi o to, żeby świat się ich bał, szukają poklasku i rozpoznania. Jak by jebli bombe na finał to by przez dekady o tym mówili, a o tych lotniskach to już zapomniano. I nie musieli na stadionie, mogli przed/po, przecież tam tyle ludzi się kręciło...Na pewno nie byłoby to trudniejsze niż eksplozja na lotnisku stolicy turcji...

Tak sobie rozkminiam, że jak by to byli naprawdę teroryści i chcieli teog o czym wykrzykują to by tak zrobili, a nie strzelali do młodzieży w klubach i detonowali się na lotniskach...A tak to całe te afery zaczynają coraz bardziej śmierdzieć politycznymi ustawkami.

C.Z.E.S.I.E.K

2016-07-12, 12:43
Ciekawe co tym razem przez granice przerzucali, że musieli czymś mundurówkę zająć.

Lysack

2016-07-12, 13:38
cys23 napisał/a:

Jak już o teroryzmie mowa, to naszła mnie taka myśl:
Jest to całe isis, tak? Działają na całym świecie, wygrażają się, sieją panikę i tak dalej i temu podobne. Podejrzane mi się wydaje, że skoro taka wielka grupa, tacy terroryści źli i wogóle zamiast zorganizować atak na mistrzostwa w kopaną, jebli bombe na lotnisku w turcji. Przecież im chodzi o to, żeby świat się ich bał, szukają poklasku i rozpoznania. Jak by jebli bombe na finał to by przez dekady o tym mówili, a o tych lotniskach to już zapomniano. I nie musieli na stadionie, mogli przed/po, przecież tam tyle ludzi się kręciło...Na pewno nie byłoby to trudniejsze niż eksplozja na lotnisku stolicy turcji...

Tak sobie rozkminiam, że jak by to byli naprawdę teroryści i chcieli teog o czym wykrzykują to by tak zrobili, a nie strzelali do młodzieży w klubach i detonowali się na lotniskach...A tak to całe te afery zaczynają coraz bardziej śmierdzieć politycznymi ustawkami.



Mam podobne spostrzeżenia. Gdyby terroryści tacy, jakich się opisuje w mediach, istnieli naprawdę, to ofiar zamachów nie liczylibyśmy w dziesiątkach, a w tysiącach lub dziesiątkach tysięcy.

Tu chodzi o sianie paniki i tworzenie poczucia zagrożenia wśród obywateli. Pozwala to na wprowadzanie ustaw mających na celu inwigilację WSZYSTKICH osób, ponadto daje to możliwość zatrzymania wszelkich aktów rewolucyjnych jeszcze zanim dotrą do kogokolwiek innego. Kiedyś nie było internetu, ale dość łatwo było rozpowszechnić prasę podziemną, a teraz? Nie czyta się druków, a w kontakcie z innymi liczy tylko na telefon i internet, czyli media, które bardzo łatwo ocenzurować.

Do tego wszystkiego media są chętne na współpracę, bo jest o czym pisać i mówić przez tydzień po zamachu, a potem przez kolejne miesiące są podsycone nastroje, gdzie Janusze wykłócają się czy zamach był bardziej winą Kaczyńskiego czy Tuska... ch*j tam, że w Bagdadzie czy Bostonie.

Reasumując w zamachu ginie tyle osób, co w pierwszej z brzegu czołówce gdzieś za miastem, a jest o czym pisać, ludzie się boją, a do tego można jakąś kolejną niewygodną ustawę po cichu przepchnąć.

Gdyby ISIS rzeczywiście chciało mordować niewiernych to okazje mieliby niemal codziennie. Choćby taki Woodstock czy inny festiwal muzyczny. Jaki problem byłby, żeby wjechać na skraj pola namiotowego od strony sceny furgonetką wyładowaną po brzegi materiałem wybuchowym? Albo podczas wizyty papieża wlecieć awionetką załadowaną trotylem czy czymś w ten deseń w tłum wiernych?

Scenariusze można mnożyć, a z drugiej strony przypomnijmy sobie historię Brunona K. Gdyby planował atak na sejm, to:
1) czy przyznałby się komukolwiek?
2) jeśli się przyznał, to nie sądzę, żeby ktoś zaufany go sprzedał, bo wszyscy wiemy jaki Polacy mają stosunek do rządu.
3) jeśli nikt ze znajomych go nie sprzedał, to takie info musiało być wychwycone z jego prywatnych rozmów - telefonicznych lub przez internet, a zatem inwigilacja już działa skutecznie.
4) czy nie potrafiłby stworzyć odpowiedniej mieszanki wybuchowej bez zwracania na siebie uwagi? To przecież pierwszy z brzegu rolnik regularnie kupuje "materiały wybuchowe i łatwopalne" w hurtowych ilościach, bo jak inaczej nazwać wiele nawozów czy choćby ropę do ciągnika?

PS. Nie planuję popełnić samobójstwa, to co napisałem to tylko moje spostrzeżenia i nie muszą być zgodne z prawdą. Nie jestem zaznajomiony z tajemnicą państwową i tym samym niemożliwa jest zdrada tej tajemnicy :P

A skoro już wspomniałem o samobójstwie... nie zastanawiało Was nigdy to, że skoro osoby popełniające samobójstwa mają zazwyczaj problemy psychiczne, nikt z nich w Polsce nie wpadł na pomysł, żeby zabić się w jakiś spektakularny sposób? Na przykład wysadzając się podczas spotkania z jakimś znanym politykiem, czy na przykład ustawiając się ze snajperką w jakimś ciekawym miejscu dopóki go nikt nie zdejmie. Nawet za granicą, gdy ktoś zdecyduje się urządzić na koniec swojego żywota strzelaninę czy się wysadzić, to i tak zawsze giną tylko jakieś płotki.

IOI

2016-07-12, 14:32
ladnie pracuja urzednicy w tych fajfusowicach...

cuurniprime

2016-07-12, 19:15
Lysack daje piwo pod temat tylko po to by na głównej ktoś przeczytał twój komentarz. Może się komuś oczy otworzą zanim tobie się zamkną :P

qwerty1234567890

2016-07-12, 19:22
z tym Brunonem to wydaje mi się śliskie i uważam, że pewne służby w tym maczały swoje dłonie, a to z tego względu, iż za łatwo im poszło. Takich ataków nie planuje się z dnia na dzień tylko trzeba się przygotowywać, tak nakazuje logika, a tu rach ciach i media miały pożywkę na jakiś czas.
Też mnie zaciekawiło, że na meczach ani jedna bombka nie walnęła; tylu niewiernych, może jak piszecie i jak mówiono, że Belgia się układała z terrorystami, tak było i tym razem, a może śdm będą lepszą okazją do walki z niewiernymi, może papież, przecież zaciukanie głowy kościoła to był by wyczyn, choć ryzykowny, bo zapewne zaczęła by się wojna; choć też nie, bo strach przed wojną, która tasuje stołki jest ogromny. Kiedyś czytałem o masonach jacy to oni są otwarci i tolerancyjni, teraz zapewne wk*** sięga zenitu.
W każdym razie nie dawno przez sadistica trafiłem na zwrot 'fałszywej flagi' kiedy czytałem o tym, to mózg mi wywinęło na lewo, jak choćby z planem zestrzelenia samolotu z studentami i zrzucenia winy na kubę. Kraj chciał zabić własnych obywateli; kraj, k***a, grupka ludzi, która ma jakąś władzę, własnych obywateli w imię polityki czy też kasy i ch*j strata nie wielka, ludzi jest dość. Jak wtedy takie numery odwalano, to co dopiero dziś może się dziać. A ten gościu jak to jemu kulczyk kluczyk, który niby wykitował przy prostym zabiegu i jeszcze w Szwajcarii, a potem jego żona sprzedaje za 250 milionów E jakąś nieruchomość w imię nie wiadomo czego i odsuwa się w cień dla sztuki czy coś tam, Niemcom na dodatek jakby mało mieli wykupione w kraju. Ostatnio trafiłem na kanał Witka Gadowskiego oglądnąłem kilka filmików i taka k***ica mnie chwyciła, że musiałem zapalić, a na koniec oglądnąć jakieś poj***ne niby śmieszne kompilacje. Chyba większość słyszała o kartach nwo i jednej karcie z wieżami, jestem w stanie uwierzyć iż jest to prawdą; w latach 50, no ja pie**olę. A tak swoją drogą to co, kryzys się skończył bo jeszcze nie dawno media straszyły nim swoich odbiorców ku uciesze przedsiębiorców i nagle cisza, terroryzm. Choć nie powiem widziałem film, gdzie wypowiadał się muzułmanin, który faktycznie pałał nienawiścią do niewiernych, no k***a mać, a najlepsze z tego wszystkiego jest to, że społeczeństwa nie mają nic do powiedzenia, bo jak w Polsce można dodać głosów do wyborów i ch*j :)

lapps

2016-07-12, 19:25
Lysack napisał/a:


A skoro już wspomniałem o samobójstwie... nie zastanawiało Was nigdy to, że skoro osoby popełniające samobójstwa mają zazwyczaj problemy psychiczne, nikt z nich w Polsce nie wpadł na pomysł, żeby zabić się w jakiś spektakularny sposób? Na przykład wysadzając się podczas spotkania z jakimś znanym politykiem, czy na przykład ustawiając się ze snajperką w jakimś ciekawym miejscu dopóki go nikt nie zdejmie. Nawet za granicą, gdy ktoś zdecyduje się urządzić na koniec swojego żywota strzelaninę czy się wysadzić, to i tak zawsze giną tylko jakieś płotki.



Magik z kolezkami na to wpadli jak przechodzili mutacje...


Nizaryta1

2016-07-12, 19:35
k***a, za takie durne żarty powinna być kara jak za prawdziwy terroryzm i jeszcze do celi z pederastami żeby cwe*ili takiego gnoja, a najlepiej to żeby klawisz go cwe*ili w dupę tak żeby mu ch*je pępkiem wychodziły.

Kaczorowy

2016-07-12, 23:07
Państwo Antka Policmajstra się robi - ostatnio miałem wizytację smutnych panów bo mnie jeden "nadgorliwy" podj***ł że sprzedałem starego dostawczaka arabusom z Holandii (oni i tak z niezłym zyskiem od razu powieźli to do kontenera z miejscem docelowym w gdzieś Afryce) - ale poszła opowieść że zapakują mebel trotylem i papieżu wyślą na ŚoDoM. Teraz boję się opowiedzieć w knajpie dowcip bo rano mogę nie zdążyć szczoteczki zabrać z łazienki.

wubepe

2016-07-13, 00:55
nikt nie wpadł na to, że to właśnie służby robią takie akcje? Przecież to jest najłatwiejszy sposób sprawdzenia gotowości.

oroboros

2016-07-13, 01:12
Co do panów teoretyzujących powyżej na temat, że to nie isis robi bum bum tylko illuminati, to można zastosować ten sam kontrargument. Skoro illuminati chcieliby wszczynać panike wsrod ludzi i wprowadzac szersza inwigilacje to czemu nie wysadzili stadionu w finale? Myślicie, że reptylian obchodzą ludzie życia? LoL

Może ktoś tam ma głowe i wie, że jakby zrobili bum bum na euro, to ktoś też bym zrobił bum bum u kozojebców tak aż z piachu by sie szkło zrobiło ;x