18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Terrorysta w Łodzi

Nizaryta1 • 2016-07-25, 14:04
Witam, chciałem przekazać Sadolom temat, w Łodzi zatrzymano Irakijczyka który planował zamach, z tego co mówili celem był jakiś supermarket albo centrum handlowe, nie wiem, nie dosłyszałem. Grupa może być większa, ja osobiście myślę że to jakiś dywersant i grupa jest większa i działa wciąż na wolności więc na miejscu ABW i innych służb porządnie bym go przesłuchał, po PRL- owsku i szukał reszty muslimów.



Irakijczyka podejrzanego o przygotowywanie zamachu w Polsce zatrzymała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Niedoszły zamachowiec wpadł w Łodzi, mieszkał w jednym z hosteli. Sąd zdecydował już o jego aresztowaniu. Podejrzany to 48-letni mężczyzna, który przyjechał do Łodzi kilka dni temu. Według nieoficjalnych informacji Irakijczyk jest członkiem większej grupy planującej zamach w Polsce.

Sprawę prowadzi Prokuratura Krajowa. Podejrzany o terroryzm wpadł w wyniku śledztwa ABW. Funkcjonariusze agencji są pewni, że mężczyzna stanowił bezpośrednie zagrożenie. Znaleziono przy nim zapiski świadczące o planowanym zamachu.

Mężczyzna przyjechał do Polski kilka dni temu. Zna język polski, ma 48-lat, umie obchodzić się z ładunkami wybuchowymi - podaje Polsat News. Został zatrzymany w czwartek, jednak służby ujawniły to dopiero w poniedziałek. Wcześniej podejrzany przebywał w Szwajcarii i w Szwecji. Z tego ostatniego kraju został wydalony.

– Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieście w Łodzi zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres dwóch miesięcy wobec obcokrajowca, prawdopodobnie Irakijczyka - przynajmniej tak wskazywały dokumenty, które posiadał. – mówi rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Łodzi sędzia Paweł Urbanik. – Z zarzutu, który postawiono mężczyźnie nie wynika, że miał wspólników – dodaje rzecznik.

Według nieoficjalnych informacji "Dziennika Łódzkiego" na odzieży zatrzymanego znaleziono ślady materiałów wybuchowych. prawdopodobnie jest to C4. To może świadczyć o tym, że mężczyzna przygotował już bombę. Według "Polsatu" zatrzymany miał przy sobie listę centrów handlowych i supermarketów w Łodzi.

Co zamierzał z nią zrobić? Czy planował zamach podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie? A może chciał przeprowadzić zamach w innym mieście? Odpowiedzi na te pytania poszukują funkcjonariusze ABW. Irakijczyk jest przesłuchiwany, śledczy sprawdzają też mieszkanie, które wynajmował w Łodzi oraz drugi wynajęty przez niego lokal w hostelu, w którym został zatrzymany.

W Polsce służby zwracają szczególną uwagę na podejrzanych obcokrajowców w związku z serią zamachów w Unii Europejskiej oraz trwającymi w kraju Światowymi Dniami Młodzieży.

Mariusz Błaszczak, szef MSWiA, poinformował, że od przywrócenia kontroli na naszych granicach zatrzymano już 200 osób, których nie wpuszczono do Polski.

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&ved=0ahUKEwiEvOb-xY7OAhUmS5oKHXZ6CaAQFggiMAI&url=http%3A%2F%2Fwww.fakt.pl%2Fwydarzenia%2Fpolska%2Flodz%2Fzatrzymanie-irakijczyka-w-lodzi-planowal-zamach-terrorystyczny-w-polsce%2Frd46c8f&usg=AFQjCNH6XNCHI_rTkxWtlpxCeJho71Sppg&sig2=_3PNxalf6dbZf39jFSgjgQ&bvm=bv.127984354,d.bGg&cad=rja

Po tagach nie znalazłem więc raczej jeszcze nie było, zwłaszcza że wiadomość jako tako świeża.

Ni...........ny

2016-07-25, 14:20
Co za miasto, tam nawet zamach się nie uda :kawa:

nowynick

2016-07-25, 14:27
za zburzenie któregoś z 99% budynków w Łodzi powinno się go odznaczyć za wkład w wizerunek "miasta"

janlew

2016-07-25, 14:30
Jesteśmy (teoretycznie) w Wolnej Polsce, więc jak już coś to po Inkwizytorsku, a nie po PRLowsku, panie kolego. Tradycja rzecz Święta ;)
PS. A w ogóle to każdy Polak powinien mieć broń przy pasie niczym szlachcic, i prawo użycia jej Pro publico bono!

cys23

2016-07-25, 14:36
oho, jacy k***a anarchiści. Łódź ch*jowa to i zamach ch*jowy, tak? Albo za rozj***nie budynków w łodzi nagrody dawać, tak?
To teraz z innej strony: Łódź zajebista, bo na zachodzie napie**alają bombami i nożami a u nas przed wszystkim typa zgaszono. I niech się nam ciapaci do infrastruktury naszego podwórka nie wpie**alają. Mam nadzieję, że to nie jakas ustawka, tylko poważnie wyłapali zagrożenie i uratowali życia Polaków. Ale niektórym to nie na rękę, bo po peirwsze to świadczyło by o skuteczności naszych służb a po drugie to takie nietolerancyjne.

Gruby Brzuch

2016-07-25, 14:38
To ABWiaki mają czas na takie akcje pomiędzy kręceniem lodów, a politykowaniem?
:amused:

Nizaryta1

2016-07-25, 15:10
@2up, I co z tego że złapali jednego jak pewnie nie działał w pojedynkę? mówię dlatego przesłuchać go z użyciem przemocy żeby wsypał kolegów i zaraz po tym jak wsypie to niech dopadnie go seryjny samobójca i po kłopocie, brudy się zastanowiłyby pięćdziesiąt razy zanim u nas coś by próbowały ale trzeba pokazać siłę i okrucieństwo dla przykładu.

"Ponieważ miłość i strach nie mogą iść ze sobą w parze, znacznie bezpieczniej i korzystniej jest budzić lęk niż być kochanym".- Niccolo Machiavelli.

KrisCFC

2016-07-25, 16:52
Zamachowcy już w Polsce, gdzie teraz są Ci, którzy tu krzyczeli, że będą ich z miejsca rozjebywać jak się tylko pojawią? ;)

spoiler

nowynick

2016-07-25, 16:58
Cys nie zesraj sie wiadomo ze bezpieczeństwo najważniejsze, a ze łódź wygląda jak z fallouta to inna kwestia ;)

Ko...........ki

2016-07-25, 17:41
A w Niemieckich 'niusach' podadzą, że udaremniono wyciek gazu.. :kawa:
[nawiązując do któregoś z ostatnich postów o podobnej tematyce]

k***a mać.. Co się z tym podłym światem dzieje? :shock:

micran

2016-07-25, 18:15
Gość z pewnością planował atak w Warszawie, bo jest wstanie dojechać do Warszawy z Łodzi w ciągu kilku godzin.

Ale kurna polskie media mnie rozj***ły, chwilę po zatrzymaniu dali info że prawdopodobnie miał wspólnika - i k***a z każdej strony że zamach, że wspólnik - kurna przecież taki wspólnik już wie że ma sp***alać zanim Policja zdąży sobie przesłać potrzebne dokumenty.

Jeśli go wypuszczą to go zapie**olą "patrioci", co i byłoby z jednej strony spoko.

U nas chociaż się nie pie**olą, jak w niemczech - gość zachowywał się podejrzanie, był pijany, wymachiwał nożem groził że zapie**oli kogoś - co robi niemiecka policja? Wysłała gośćia do domu, wrócił z maczetą (k***a skąd oni biorą te maczety, no przecież na granicy nie mówią, że to pamiątka i celnik mówi, spoko wjeżdżaj ) i zaj***ł Polkę

Nizaryta1

2016-07-25, 18:52
@up, Miał na pewno wspólników a nie wspólnika i ma wciąż, będą go próbowali odbić albo zostawią ale robić będą swoje, ja mieszkałem wśród muzułmanów kilka lat i wiem jak myślą, oni nie martwią się że pójdą do więzienia, że zginą, że im policja pogrozi paluszkiem, nie martwią się kiedy złapano jednego z nich, oni myślą trochę jak skinheadzi "jeśli nie my to inni", z tym że oni wprowadzają to w życie a skini nie mają na to jaj, muslimy to fanatycy i to nie jest tak że tylko niektórzy są radykałami, wszyscy są radykałami ale tylko ci "radykałowie" mają jaja żeby rozpocząć proces ale reszta tych mniej radykalnych (czyli wszyscy muzułmanie), pójdą za nimi jako za przywódcami, oni nie boją się śmierci i więzienia, oni chcą zabijać, mają mord, gwałt, przemoc i chaos we krwi, w genach i są sprytni, jeśli jest ich niewielu to są grzeczni, jeśli dostają pieniądze za nalewanie drinka to są grzeczni ale kiedy jest ich więcej niż nas to zaczynają się mordy, zamachy, śmierć i chaos.

Nie, oni nie sp***olą ani z kraju ani z miasta tylko dlatego że złapali ich kolegę, mają to w dupie, chcą zabijać to będą, nawet za cenę własnego życia, poświęcą swoje dzieci, siebie samych, własne kraje poświęcą tylko po to żeby zabijać, to nie są ludzie, to nawet nie są zwierzęta bo to uwłacza stworzeniom, to są potwory, demony w ludzkiej skórze dlatego mają tę skórę ciemną. (Tak, wiem że od melaniny ale ch*j z tym).

hadesposen

2016-07-25, 18:54
tak sobie spojrzałem na aukcje maczet na alledrogo i bardzo dużo osób je kupuje.
Tylko pytanie czy kupują je prawilniaki czy kozodymacze ?

Nizaryta1

2016-07-25, 18:55
I jeszcze jedno, nigdy nie widziałem większych sadystów niż muzułmanie, oni są sadystami, im sprawianie innym bólu, krzywdzenie innych sprawia radość a wręcz orgazm.