18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Terrorysta w Łodzi

Nizaryta1 • 2016-07-25, 14:04
Witam, chciałem przekazać Sadolom temat, w Łodzi zatrzymano Irakijczyka który planował zamach, z tego co mówili celem był jakiś supermarket albo centrum handlowe, nie wiem, nie dosłyszałem. Grupa może być większa, ja osobiście myślę że to jakiś dywersant i grupa jest większa i działa wciąż na wolności więc na miejscu ABW i innych służb porządnie bym go przesłuchał, po PRL- owsku i szukał reszty muslimów.



Irakijczyka podejrzanego o przygotowywanie zamachu w Polsce zatrzymała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Niedoszły zamachowiec wpadł w Łodzi, mieszkał w jednym z hosteli. Sąd zdecydował już o jego aresztowaniu. Podejrzany to 48-letni mężczyzna, który przyjechał do Łodzi kilka dni temu. Według nieoficjalnych informacji Irakijczyk jest członkiem większej grupy planującej zamach w Polsce.

Sprawę prowadzi Prokuratura Krajowa. Podejrzany o terroryzm wpadł w wyniku śledztwa ABW. Funkcjonariusze agencji są pewni, że mężczyzna stanowił bezpośrednie zagrożenie. Znaleziono przy nim zapiski świadczące o planowanym zamachu.

Mężczyzna przyjechał do Polski kilka dni temu. Zna język polski, ma 48-lat, umie obchodzić się z ładunkami wybuchowymi - podaje Polsat News. Został zatrzymany w czwartek, jednak służby ujawniły to dopiero w poniedziałek. Wcześniej podejrzany przebywał w Szwajcarii i w Szwecji. Z tego ostatniego kraju został wydalony.

– Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieście w Łodzi zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres dwóch miesięcy wobec obcokrajowca, prawdopodobnie Irakijczyka - przynajmniej tak wskazywały dokumenty, które posiadał. – mówi rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Łodzi sędzia Paweł Urbanik. – Z zarzutu, który postawiono mężczyźnie nie wynika, że miał wspólników – dodaje rzecznik.

Według nieoficjalnych informacji "Dziennika Łódzkiego" na odzieży zatrzymanego znaleziono ślady materiałów wybuchowych. prawdopodobnie jest to C4. To może świadczyć o tym, że mężczyzna przygotował już bombę. Według "Polsatu" zatrzymany miał przy sobie listę centrów handlowych i supermarketów w Łodzi.

Co zamierzał z nią zrobić? Czy planował zamach podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie? A może chciał przeprowadzić zamach w innym mieście? Odpowiedzi na te pytania poszukują funkcjonariusze ABW. Irakijczyk jest przesłuchiwany, śledczy sprawdzają też mieszkanie, które wynajmował w Łodzi oraz drugi wynajęty przez niego lokal w hostelu, w którym został zatrzymany.

W Polsce służby zwracają szczególną uwagę na podejrzanych obcokrajowców w związku z serią zamachów w Unii Europejskiej oraz trwającymi w kraju Światowymi Dniami Młodzieży.

Mariusz Błaszczak, szef MSWiA, poinformował, że od przywrócenia kontroli na naszych granicach zatrzymano już 200 osób, których nie wpuszczono do Polski.

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&ved=0ahUKEwiEvOb-xY7OAhUmS5oKHXZ6CaAQFggiMAI&url=http%3A%2F%2Fwww.fakt.pl%2Fwydarzenia%2Fpolska%2Flodz%2Fzatrzymanie-irakijczyka-w-lodzi-planowal-zamach-terrorystyczny-w-polsce%2Frd46c8f&usg=AFQjCNH6XNCHI_rTkxWtlpxCeJho71Sppg&sig2=_3PNxalf6dbZf39jFSgjgQ&bvm=bv.127984354,d.bGg&cad=rja

Po tagach nie znalazłem więc raczej jeszcze nie było, zwłaszcza że wiadomość jako tako świeża.

MK...........84

2016-07-25, 22:26
To jakieś grubymi nićmi szyte jest. Według mnie sprawa jest nadmuchana przez nasze wspaniałe służby (będą medale, dodatkowe uprawnienia i środki) i media.

en...........ea

2016-07-25, 22:32
ch*ja wielkiego zrobicie bo jesteśmy najbardziej rozbrojonym państwem w Europie, za jakąkolwiek czynną napaść zaraz was wyłapie policja i dostaniecie wyroki. Niestety taka jest prawda, oprócz śmiertelnych wrogów w postaci tych całych uchodźców kolejnym wrogiem jest też popie**olone prawo, które zabrania jakiejkolwiek formy obrony życia swojego lub rodziny. Czym chcecie k***a odwet robić w razie czego? Sztućcami czy sprzętem ogrodniczym?

biorgul

2016-07-25, 22:51
@up, w/g prawa nie mozesz uzyc broni o wiekszym razeniu niz twoj przeciwnik, wiek trzeba czekac ile kg c4 uzywaja do zamachow i poprostu uzyc mniej

sir_Alex

2016-07-25, 23:49
dać mu tych strażników, co pilnowali morderców olewnika

Liberetto

2016-07-26, 04:00
Info z pierwszej ręki to w łodzi miał 2 miejsca wynajęte mieszkanie, oraz hostel. Co do dalszej sprawy to znaleziono jedynie na ubraniach pozostałości po c4 a co ciekawsze na niego były wynajęte również mieszkania w krakowie co śmieszniejsze wszystkie rozmieszczone na trasie przejazdu Papieża Franciszka i póki co tyle w temacie

postpost

2016-07-26, 07:52
ja to bym taki kocioł zrobił z tym pierwszym capniętym, że guantanamo przy tym to przebieżka. jeżeli ktoś mi teraz powie, że w tej sytuacji jaką mamy, pie**olenie się z potencjalnym podejrzanym (kto k***a mać z was ma ślady po c4 na ciuchach?!) w dobrego i złego policjanta to słuszne postępowanie - to życzę mu k***a, przenajserdeczniej, żeby któryś z jego kumpli się wypie**olił w powietrze przy kimś z jego rodziny. oby przy nikim z mojej bo 5 osób będzie w Krakowie. tyle w temacie. krótko - wpie**ol w dyby i do lochu.

Wkuwiony

2016-07-26, 08:50
Ach co Wy byście z nim i z nimi nie zrobili :D gość wychodzi za 2 miesiące, jego gromadka nadal ma gdzieś c4 bo ładunków nie odnaleziono, rozumiem że pod koniec września na sadola ktoś wrzuci zdjęcia jak mu dopie**oliliście ? No to czekam

dualisten

2016-07-26, 14:24
W Lidzbarku Warmińskim (Warmia), zatrudniono 80 syryjczykow w fabryce mlekopol. Mojej koleżanki siostra boi się już puszczać dzieci na plac zabaw. Doganiamy zachód. W Polsce też będzie p*zda, zobaczycie

amha

2016-07-26, 14:46
Koleś wyj***łby megabombę , rozk***ił pół miasta. Straty sięgnęłyby 20.000 zł.

VanAhamoth

2016-07-26, 17:27
Mieszkam w Uć i mam sąsiada irakijczyka.....dzisiaj znowu wykrzykiwał te swoje allahy...ktoś chętny żeby z nim pogadać razem ze mną?