18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Teleturniej

krajsik • 2020-01-04, 08:32
Troll level Master


Halman

2020-01-04, 12:21
makotewe napisał/a:

Idź przeczytaj/obejrzyj Potop raz jeszcze i zastanów się, dlaczego użyłeś cytatu (a właściwie parafrazy) w złym kontekście


i tak i nie... owszem zgodnie z fabułą: „- Kończ… waść!… wstydu… oszczędź!…
— Dobrze! — rzekł Wołodyjowski.
Dał się słyszeć świst krótki, straszny, potem stłumiony krzyk… jednocześnie Kmicic rozłożył ręce, szabla wypadła mu z nich na ziemię… i runął twarzą do nóg pułkownika…”
ale powiedzenie zakorzeniło się w powszechnej obiegowej opinii z wydźwiękiem tak jak zapodałem. Tak ze jest to błąd w kontekście źródła ale już nie taki błąd w współczesnym przyjęciu pojęcia sensu tego powiedzonka

dyhayne

2020-01-04, 12:25
makotewe napisał/a:

Idź przeczytaj/obejrzyj Potop raz jeszcze i zastanów się, dlaczego użyłeś cytatu (a właściwie parafrazy) w złym kontekście



Ryzykowne stwierdzenie "raz jeszcze"

:-P

Halman

2020-01-04, 12:34
dyhayne napisał/a:

Ryzykowne stwierdzenie "raz jeszcze"



Normalnie juz sie nię podniosę po tym ciosie.. pewnie całą trylogię przeczytałeś, 100% szacun wśród dresiarni, jak na ciebie mówią; profesor?

Je...........ik

2020-01-04, 12:52
HAL9000/2 napisał/a:

i tak i nie... owszem zgodnie z fabułą: „- Kończ… waść!… wstydu… oszczędź!…
— Dobrze! — rzekł Wołodyjowski.
Dał się słyszeć świst krótki, straszny, potem stłumiony krzyk… jednocześnie Kmicic rozłożył ręce, szabla wypadła mu z nich na ziemię… i runął twarzą do nóg pułkownika…”
ale powiedzenie zakorzeniło się w powszechnej obiegowej opinii z wydźwiękiem tak jak zapodałem. Tak ze jest to błąd w kontekście źródła ale już nie taki błąd w współczesnym przyjęciu pojęcia sensu tego powiedzonka



No kto tutaj sie wciagnal to ja nie będę pisal ale niedlugo zaczniesz sam odpisywac na swoje posty

Halman

2020-01-04, 12:55
:
muflonpl napisał/a:

No kto tutaj sie wciagnal to ja nie będę pisal ale niedlugo zaczniesz sam odpisywac na swoje posty



fajnie ze zaczynasz kumać; wszyscy odpuszczą ale nie ja .. taka ze mnie postowa menda amused:

Putikonto

2020-01-04, 12:59
HAL9000/2 napisał/a:

chyba tylko tak ci się wydaje...
a wiesz dlaczego... ?
takich prowokatorków z bożej łaski przez te dziesięć lat tutaj to wielu zjadłem, strawiłem i wysrałem...



Nie zesraj sie

bakus1233

2020-01-04, 12:59
muflonpl napisał/a:

Niewyobrażalnie gorszym? Wiec strzelam : katolikiem



Bycie to coś niezmiennego. Nie możesz być katolikiem, ateistą, lekarzem, mechanikiem,swoim imieniem itd. To wszystko to tylko etykietki. Najbliżej tego kim jesteśmy jest moim zdaniem słowo świadomość. Możemy dostrzegać, że np jesteśmy katolikiem, ale to nie oznacza, że tym w rzeczywistości jesteśmy. Czy oko może patrzeć samo na siebie?

Je...........ik

2020-01-04, 13:21
bakus1233 napisał/a:

Bycie to coś niezmiennego. Nie możesz być katolikiem, ateistą, lekarzem, mechanikiem,swoim imieniem itd. To wszystko to tylko etykietki. Najbliżej tego kim jesteśmy jest moim zdaniem słowo świadomość. Możemy dostrzegać, że np jesteśmy katolikiem, ale to nie oznacza, że tym w rzeczywistości jesteśmy. Czy oko może patrzeć samo na siebie?



Tak moze : w lustrze

Tomsza

2020-01-04, 13:23
A możecie tak obaj wypie**alać i przepychać się małymi ch*jkami na privie?

fun88

2020-01-04, 13:32
HAL9000/2 napisał/a:

chyba tylko tak ci się wydaje...
a wiesz dlaczego... ?
takich prowokatorków z bożej łaski przez te dziesięć lat tutaj to wielu zjadłem, strawiłem i wysrałem...



zj***les sie :amused:

bakus1233

2020-01-04, 13:40
muflonpl napisał/a:

Tak moze : w lustrze



Ale samo z siebie bez żadnej pomocy.

kolosasz

2020-01-04, 15:17
Wyr*chał go jak Banaś Prezesa Kaczyńskiego

ma...........we

2020-01-04, 17:16
HAL9000/2 napisał/a:

jest to błąd w kontekście źródła ale już nie taki błąd w współczesnym przyjęciu pojęcia sensu tego powiedzonka



idąc tą drogą, niedługo będziemy używali "bynajmniej" zamiennie z "przynajmniej" bo ta wymienność też już jest mocno zakorzeniona w współczesnym przyjęciu...


Kończę offtop. Wasze zdrowie.

ZaSwojePiję

2020-01-04, 22:16
kovallo napisał/a:

Ja nieómieć muwic po amerykaniskiemó



Slusznie, bo to brytyjski.