topic

Taki aneks do umowy

freaky • 2020-09-07, 11:12
Prezydent Serbii udał się do Stanów Zjednoczonych w celu podjęcia rokowań. W piątek prezydent USA poinformował, że po trwających dwa dni negocjacjach Serbia i Kosowo zdecydowały się na normalizację wzajemnych stosunków gospodarczych. Urządzono konferencję i oficjalnie poinformowano świat o ustalonych porozumieniach. Wygląda jednak na to, że dokument, który za chwilę mieli podpisać, zawiera pewien kruczek, po ujawnieniu którego gościowi ciężko było ukryć zaskoczenie.Trump pogratulował Vuczićowi i nazwał ogłoszenie przeniesienia ambasady Serbii do Jerozolimy odważnym i historycznym posunięciem. Dodał, że Izrael już jest zainteresowany nawiązaniem stosunków dyplomatycznych z Kosowem.
:idzwch*j:

Tu lepsza jakość ;-)
spoiler

Umiem_modować

2020-09-07, 11:36
My też mamy takiego kelnera, co nie ma o niczym zielonego pojęcia, ale za to nie wygląda groźnie.

Eknen

2020-09-07, 11:39
Ściąga dla nieogarniętych : Jerozolima jest miastem spornym. Nikt nie otwiera placówek dyplomatycznych w tym mieście, aby nie zaostrzać konfliktu pomiędzy Izraelem a Palestyną. Izrael uważa, że miasto należy wyłącznie do Żydów. Aneksja Jerozolimy przez Izrael nigdy nie została zaakceptowana przez wspólnotę międzynarodową . Stany Zjednoczone przeniosły swoją ambasadę do Jerozolimy w 2017 r uznając tym samym prawo Izraela do miasta. Serbia będzie pierwszym krajem europejskim z ambasadą w Jerozolimie i pierwszym krajem europejskim potwierdzającym prawo Żydów do wyłącznego sprawowania władzy w mieście..
Wygląda na to , że Serbowie dali się wych*jać i mają słabych tłumaczy.

Halman

2020-09-07, 12:42
jebem ti duszu, da piczku materi

Niezwyciężony

2020-09-07, 12:57
Ciekawe co naszemu jełopowi wcisnęli na drugiej stronie, drobnym druczkiem :kawa:

bercisko

2020-09-07, 13:02
Niezwyciężony napisał/a:

Ciekawe co naszemu jełopowi wcisnęli na drugiej stronie, drobnym druczkiemSerb przynajmniej przeczytał drobny druczek i jest szczerze zaskoczony. A Andrzej Długopis tylko macha parafki na wszystko co mu Jarek podsunie.

freaky

2020-09-07, 13:03
@Eknen,

A tak, dzięki
Dodam, że dotychczasową stolicą Izraela był Tel Awiw, a Trump podjął bezprecedensową decyzję, która wywołała powszechne oburzenie, nie tylko w świecie muzułmańskim. Podobne kroki poczyniły nieliczne państwa, takie jak Gwatemala, Brazylia czy Rumunia. "Gest" prezydenta Serbii może zaskakiwać tym bardziej, że USA było jednym z krajów które w 2008 roku poparły rozbiór Serbii, a ich żołnierze w ramach NATO administrowały terytorium nowopowstałego Kosowa oraz pewnym podobieństwie sytuacji, w jakiej znaleźli się zarówno Serbowie jak i Palestyńczycy.

pazuzu

2020-09-07, 13:24
oj za mało brał korepetycji od Adriana :) nasz długopis nawet by sie nie zorientował o czym mowa bo i tak nie rozumie angielskiego :)

Pralpunkt

2020-09-07, 14:03
Bravo, służby dyplomatyczne Serbi rodem z państw 3 świata


A nie Serbia to taki 3 świat

karwan17

2020-09-07, 14:18
bercisko napisał/a:

Serb przynajmniej przeczytał drobny druczek i jest szczerze zaskoczony. A Andrzej Długopis tylko macha parafki na wszystko co mu Jarek podsunie.Jasne że przeczytał, ale trochę za późno. Jest debilem i powinni go usunąć z rządu. A podaj jeden przykład kiedy nasz długopis podpisał tak poniżający dokument. Ale podaj konkret, a nie napiszesz że podpisuje wszystko

freaky

2020-09-07, 15:06
karwan17 napisał/a:

Jasne że przeczytał, ale trochę za późno. Jest debilem i powinni go usunąć z rządu. A podaj jeden przykład kiedy nasz długopis podpisał tak poniżający dokument. Ale podaj konkret, a nie napiszesz że podpisuje wszystkoPrzypomniało mi się, jak z inicjatywy Izraela zorganizowano w Polsce antyirański szczyt, pomimo deklaracji Dudy, że ma on charakter neutralny i jedynie będzie omawiana sytuacja na Bliskim Wschodzie. Przemówienia przedstawicieli Izraela i USA szybko zweryfikowały wrogie intencje. Nasi politycy zostali tak wydymani jak ci serbscy, bo po tej akcji być może straciliśmy jedynego sojusznika w walce z bezpodstawnymi żydowskimi roszczeniami. Pamiętam też paradne zdjęcie Dudy w Waszyngtonie, gdy jak debil stał obok siedzącego prezydenta Trumpa. Ostatnio Andrzej podpisał umowę z USA, w której zrzekł się jurysdykcji karnej na rzecz Amerykanów, którzy będą stacjonować w Polsce. Natomiast jego rozmowa z rosyjskimi pranksterami podającymi się za sekretarza ONZ pozwala domniemać, że Andrzej podpisze każdy dokument, nie tylko ten podsuwany przez naczelnika państwa.

~tip.top

2020-09-07, 15:41
freaky napisał/a:

Przypomniało mi się, jak z inicjatywy Izraela zorganizowano w Polsce antyirański szczyt


Klasyka bantustanu :) Jankesi z Żydkami za nasze pieniądze i na naszym terenie zorganizowali sobie "pokojową" konferencję bliskowschodnią, na której zostaliśmy koncertowo zaorani.
Bibi Netanjahu otwarcie powiedział, że przyjechał do Polski budować koalicję na wojnę z Iranem. Mike Pompeo po przylocie do nas, jeszcze nie zdążył powiesić płaszcza na wieszaku, a już zapytał: jak tam u was z żydowską kasiorą towarzysze? Pospieszcie się z robotą bo się koledzy w NY niecierpliwią :D
No i na koniec jeszcze jakaś dziennikarka w stanach stwierdziła, że w czasie powstania w getcie warszawskim, żydzi walczyli z polskim i nazistowskim reżimem (o Niemcach ani słowa) :mrgreen:
Oczywiście zdaniem naszych władz i TVP konferencja zakończyła się wielkim sukcesem.

freaky napisał/a:

Ostatnio Andrzej podpisał umowę z USA, w której zrzekł się jurysdykcji karnej na rzecz Amerykanów, którzy będą stacjonować w Polsce.


Polecam przeczytać cały dokument. https://www.gov.pl/attachment/5622a680-7b17-4898-a8eb-77290eaa0b56
Tak się własnie załatwia sprawy z białymi murzynami 8-)

Parafrazując klasyka... Czy jest ktoś niżej od nas na tym bożym świecie?