18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Taka tam "tradycja"

Kaśka • 2011-07-08, 13:37
Jedzenie psów jest powszechne w całych Chinach. Władze miasta Yulin chciałyby jednak, aby jedzenie tych zwierząt kojarzyło się przede wszystkim z ich aglomeracją. Swoje aspiracje zaprezentowali podczas festynu, na którym spróbować można było mięsa z czworonogów przyrządzonego na rozmaite sposoby.
Na degustację psów przyjechały do Yulin tysiące turystów. Zjawili się nie tylko Chińczycy, którzy znają to miasto z opowieści głoszących, że podawane jest tam najbardziej smakowite mięso z „psiny”. Kontrowersyjna dla wielu impreza przyciągnęła też turystów z zagranicy. O dużym jej zainteresowaniu ma świadczyć zdaniem organizatorów liczba psów, jakie ubito w ciągu tygodniowego festiwalu. Wg wstępnych szacunków, na talerze trafiło 15 tysięcy osobników – poinformował dziennik „Daily Mail”






Cytat:

W okolicach Yulin (choć nie tylko) mieszkają rolnicy, którzy wyspecjalizowali się w hodowli psów na ubój – na ich farmach można znaleźć zwierzęta różnych ras i różnej wielkości. Niektórzy z nich, w rozmowach z dziennikarzami, przyznają, że chów czworonogów, których mięso ma potem łechtać podniebienia wybrednych smakoszy, przypomina proces przygotowania innych rodzajów żywca rzeźnego." Jest tak samo jak z innym mięsem. To pochodzące od małych zwierząt jest bardziej delikatne i słodsze, podczas gdy duże psy mają silny, mięsisty smak” – opowiada Lu Hin, który zajmuje się tuczem psów w rejonie Yulin. „Pies jest popularnym daniem w Chinach, ale to właśnie nasze miasto jest kolebką tej tradycji. Udowodniliśmy to już kilka lat temu, kiedy zaczęliśmy organizować festiwal i wszyscy przyznają rację, że najlepsze potrawy z psa pochodzą z Yulin”.


A teraz przyznać się który tam był ? :amused:
Źródło wp.pl

Nie pierdziel głupot

2011-07-09, 19:05
Cytat:

Źródło wp.pl


I wszystko k***a jasne. Wierzycie temu durnemu wp?! Tam takie pierdoły sadzą że pożal się Boże. Aż się zarejestrowałem aby to napisać. k***a, jak nie jesteście pewni źródła (jakim zdecydowanie jest wp.pl) to sprawdźcie w wikipedii czy to prawda. Akurat psy wpierdzielają tylko w południowych Chinach, a w reszcie kraju to albo mają na to wyj***ne albo to ich wk***ia że tacy debile wpie**alają psy a potem to ich jacyś Polacy wyzywają od wpie**alaczy psów.

Kaśka

2011-07-09, 19:23
To może to Cię przekona.
Cytat:

W Chinach, psie mięso postrzegane jest jako smakołyk – je się je głównie w ziemie, ma ono charakterystyczny smak, podobny do koziny i, tradycyjnie, wierzy się, że rozgrzewa w ziemie. Suszone psie penisy uważane są za afrodyzjak i dostępne są na rynku (w tysiącach sztuk).
Inaczej jest w Korei Południowej, gdzie psie mięso jedzone jest głównie latem, w celu schłodzenia organizmu – dwie sprzeczne tradycje na jednym kontynencie!
Zgodnie z tradycją, pies jest bity na śmierć, w celu uczynienia mięsa bardziej delikatnym: im więcej adrenaliny krąży po ciele, tym lepszy smak mięsa. Regularnie widzimy psy umierające powoli, na oczach innych psów: pies zostaje ogłuszony, ale nie na tyle, by tracił przytomność – budzi się, całkowicie zdezorientowany i próbuje wstać, ślizga się na krwi rzeźni, gdzie chwiejąc się stoją inne psy, dostaje kolejny cios w nos, siada i zaczyna skomleć żałośnie, zastanawiając się, co się dzieje, z nosa i pyska płynie mu krew i śluz – powiedziano nam, że chodzi o to, aby w chwili śmierci, serce psa biło bardzo szybko, aby szybko się wykrwawił. To potworne.
Niestety, psie mięso dostępne jest w wielu chińskich supermarketach, zapakowane próżniowo oraz na stoisku ze świeżym mięsem. Niektóre sklepy mają “psi” dział, gdzie wiszą całe zwierzęta, można poprosić o konkretny kawałek, a pracownik go odcina. Widzieliśmy również wiele różnych ziół i przypraw do przygotowania „dog hot pot” – gulaszu z psa.
W niemal każdej chińskiej księgarni, w dziale „hodowla”, dostępne są pozycje o tym, jak „hodować psy”. Poza tym, w Chinach nie istnieją absolutnie żadne prawa zwierząt, zatem wszelkie traktowanie zwierząt jest dozwolone.



Nie powołuję się na wp tym razem a na stronę Animalfreedom.Jest tam cały artykuł poświęcony właśnie konsumowaniem psów na terenie Chin, Korei,Wietnamu.Jeśli dalej czujesz parcie z dupy proszę masz linka zarejestruj się tam i zrób coś dobrego dla "biednych , konsumowanych piesków"
http://www.animalfreedom.org/polska/informacje/uboj-psow-i-kotow-dla-miesa.html
A jeśli Wikipedia dla Ciebie jest głównym źródłem informacji i wiedzy o świecie to cóż gratuluję :roll:

Nie pierdziel głupot

2011-07-09, 19:32
Masz rację. Ale chodziło mi o to, że nie wszystkim w Chinach podoba się ten zwyczaj. I osobiście też mi się to wydaje... nienaturalne(?).

Kaśka

2011-07-09, 19:48
Nie pierdziel głupot napisał/a:

Ale chodziło mi o to, że nie wszystkim w Chinach podoba się ten zwyczaj.


I może właśnie tak należało by napisać swój pierwszy post? Tobie może się to wydawać nienaturalne,złe masz prawo do swojej opinii,lecz proszę Cię nie napinaj się tak , nie wal "k***ami na lewo i prawo. Usiądź wygodnie i zapraszam do działu Hard może emocje Ci opadną :>

marcinsud

2011-07-09, 21:07
Nie widzę różnicy między świnią, psem, kurą czy innym bydłem. Smakuje to się je nie smakuje to się nie je. W czym niby świnia gorsza od psa jest, że świnię zjeść można? Rasiści j***ni :D

kamil66

2011-07-10, 00:31
marcinsud napisał/a:

Nie widzę różnicy między świnią, psem, kurą czy innym bydłem. Smakuje to się je nie smakuje to się nie je. W czym niby świnia gorsza od psa jest, że świnię zjeść można? Rasiści j***ni :D



Choćby w tym, że świnia jest głupsza od psa.

A pies to dzikie zwierze udomowione przez człowieka.
Możesz nie wiedzieć, ale wiele zachowań psów pochodzi od ludzi...

Możesz nie wiedzieć, bo pochodzisz od świni.

_R...........s_

2011-07-10, 02:24
@up świnia jest bardzo inteligentnym zwierzęciem. nawet są prowadzone badania na temat jej inteligencji. jednak świnia jest hodowana z uwagi na łatwość w utuczeniu i duże możliwości w tej dziedzinie. w końcu dużo łatwiej utuczyć świnie czy krowę, niż takiego pieska. zarówno pies jak i świnia jest dzikim zwierzęciem udomowionym i "przekształconym" przez człowieka.

hodowanie psa wywodzi się bardziej z kultury. kiedyś on pilnował domostwo, pomagał w polowaniach, po prostu był użyteczni. dlatego psów się nie je, tylko trzyma w domach. jako ciekawostkę mogę dodać iż hodowla psa przez ludzi, nie jest zbyt korzystna dla intelektu czworonoga. w końcu wilki od których psy się wywodzą, mają średnio 3 razy większe mózgi od psów.

161ZT650

2011-07-10, 03:30
Kasiu ja chce Ci powiedzieć ze

Jest policja i są psy

z tym że pies to charakter a policjant zawód

i gdyby nie ich ciężka praca to wiekszość nie wyszła by z domu bo bała by się tych którzy w popełnieniu przestepstwa widzą łatwą drogę do waszej kasy a jak ktoś mysli inaczej to jeszcze dorośnie i zacznie ich szanować. Jednostki nie mogą być reprezentantami grupy

i co do tych psów z tematu to każdy je co lubi i na co ma ochotę, płody poaborcyjne w porównaniu z tymi kundelkami mogą wywołać oburzenie ale psy ? Skośnoocy jedzą już chyba wszystko co się da, nawet z gówna potrafią zrobić "mieso". Nie popieram tylko jedzenia płodów a tak to niech żrą co chcą

kamil66

2011-07-10, 09:58
kudlaty1125 napisał/a:

świnia jest bardzo inteligentnym zwierzęciem.



:roll:

Sama teoria, to ch*j.

Kaśka

2011-07-10, 10:42
161ZT650 napisał/a:

Kasiu ja chce Ci powiedzieć ze
Jest policja i są psy
z tym że pies to charakter a policjant zawód


Bardzo ładnie to napisałeś , wyznaję ten sam pogląd na sprawę Panów Policjantów. Tylko że ostatnio to trafiam raczej na "psy" niż policjanta z prawdziwego zdarzenia. :>

zakopuje_ludzi

2011-07-10, 19:48
ponoc najlepsz psinina do bita przed smiercia psina ;o

Keepo

2011-07-10, 20:55
Że taka zj***na kultura istnieje noż k***a mać :/

Dziimix

2019-10-01, 16:14
Trochę szacunku do tych wszystkich zwierząt sami byście swoje gówno zjedli

mastersmk3

2019-10-01, 20:07
Angel napisał/a:

Niestety nie byłem ale przyznam, że pewne "smakołyki" z ich kuchni chętnie bym spróbował.



Masz na mysli młode azjatki :-)

:-P