18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Taka ciekawostka...

Halman • 2019-12-08, 12:36

ciekawe czy wiedziałeś o tym?

Pewnie zaraz połowa sadoli zacznie próbować i przez internet pójdzie automatyczne zgłoszenie numeru
urządzenia i po IP dojdą kto się bawi w fałszowanie (a takie zabawy kosztują art. 310 - od 5 do 25 lat)

polakwrocek

2019-12-08, 15:55
To jest zabezpieczenie dla idiotów co niewiedzą że nie powinni tego robić.
Nie aby utrudnić kopiowanie.
Np aby dziecko nie mogło skopiować zbyt łatwo banknotów i rodzic nie trafił do pierdla.
A jak ktoś będzie chciał drukować, to sobie poradzi -.-

Je...........ik

2019-12-08, 16:11
Inteligenci powiatowi wystarczy druknac dobry skan dostepny w sieci.... Poza tym jest kilka stron. Gdzie za. 30 % wartosci możesz kupic podróbke

silwerbalk

2019-12-08, 16:17
Raz za małolata drukowałem hajsy z eurobiznesu bo banknoty się już lekko złużyły z czasem..... :-> i jakoś nigdy nie trafiłem na taki miękki papier jaki był używany na banknotach do monopoly....

Fałszerstwo piniędzy jest tak stary jak sama moneta..... Już za imperium rzymskiego ludzie fałszowali monety z wizerunkiem cesarza..... :-D

muflonpl napisał/a:

Inteligenci powiatowi wystarczy druknac dobry skan dostepny w sieci.... Poza tym jest kilka stron. Gdzie za. 30 % wartosci możesz kupic podróbke



Z dolarem mogę się tak bawić ale nie z złotówką czy euro bo ma hologram i znak wodny a tego nie podrobisz tak łatwo i przyjemnie.... No i papier bawełnianny jest lekko niedostępny dla śmiertenika....

:-D

herrlanos

2019-12-08, 16:20
ale wy bzdury gadacie, to jeden ze sposobow zabezpieczania banknotow przed niskobudzetowym kopiowaniem, raster liniowy ustawiony na ksero nie kopiuje katowych tekstur. ot powod

Je...........ik

2019-12-08, 16:22
silwerbalk napisał/a:

Raz za małolata drukowałem hajsy z eurobiznesu bo banknoty się już lekko złużyły z czasem..... i jakoś nigdy nie trafiłem na taki miękki papier jaki był używany na banknotach do monopoly....
Fałszerstwo piniędzy jest tak stary jak sama moneta..... Już za imperium rzymskiego ludzie fałszowali monety z wizerunkiem cesarza.....
Z dolarem mogę się tak bawić ale nie z złotówką czy euro bo ma hologram i znak wodny a tego nie podrobisz tak łatwo i przyjemnie.... No i papier bawełnianny jest lekko niedostępny dla śmiertenika....



50 zl nie ma hologramu, no co tam bede ci tlumaczyl swoje wiem i na tym zakonczmy

Halman

2019-12-08, 16:28
herrlanos napisał/a:

ale wy bzdury gadacie, to jeden ze sposobow zabezpieczania banknotow przed niskobudzetowym kopiowaniem, raster liniowy ustawiony na ksero nie kopiuje katowych tekstur. ot powod



ty, ekspert od skanowania, obejrzałeś chociaż do połowy?

edmund

2019-12-08, 16:34
jak już zajebią mikro i makro przedsiębiorców te gnidy z budżetu,
to sami będą szukać drukarek z obejściem, aby dodrukować trochę, dla górników, nauczycieli, urzędników i wszelakiej maści urzędasów,
aby wystarczyło na trzynastki, czternaskki, premie motywcyjne, lata pracy, premie kwartalne I W ch*j INNYCH śwadczeń,
nadanych , smemu ,,sobie,,

TheExitest

2019-12-08, 16:49
Do póki nie otworzylem komentarzy nie wiedzialem że istnieje tylu eskpertów debilów w internecie którzy nawet nie wiedzą o czym pisza....

edmund

2019-12-08, 16:58
TheExitest napisał/a:

Do póki nie otworzylem komentarzy nie wiedzialem że istnieje tylu eskpertów debilów w internecie którzy nawet nie wiedzą o czym pisza....



a co ty...udajesz Lema w kolejnym wcieleniu

jbone

2019-12-08, 17:23
k***a j***ne polaki buty.

zanim zaczniesz kopiować banknoty najpierw dzowiedz się jakie mają zabezpieczenia.



ps monety są w ciul łatwiejsze.

Tr...........ty

2019-12-08, 17:38
SupremeLeader napisał/a:

też mają takie zabezpieczenia w oprogramowaniu.



Większość drukarek wysokiej jakości nanosi na wydruk swój numer identyfikacyjny, który widać w dużym powiększeniu.

Je...........ik

2019-12-08, 17:59
TranzystorWyklęty napisał/a:

Większość drukarek wysokiej jakości nanosi na wydruk swój numer identyfikacyjny, który widać w dużym powiększeniu.



Lista niebezpiecznych drukarek do 2015 ktore zostawiaja "slad"
https://www.eff.org/pages/list-printers-which-do-or-do-not-display-tracking-dots

jbone napisał/a:

k***a j***ne polaki buty.
zanim zaczniesz kopiować banknoty najpierw dzowiedz się jakie mają zabezpieczenia.
ps monety są w ciul łatwiejsze.



Przyjrzyj sie kiedyś na ilosc Twoich płatności gotowka gdzie ktos sprawdza banknoty :) trzeba myśleć caly czas

krasnal_hałabała

2019-12-08, 19:28
Po co miałbym robić z Cebulandii, w której żyję, Wenezuelę?

conrado01

2019-12-08, 20:42
Połowa sadoli takiego banknotu nawet w rękach nie miała. W tym i ja. Bo po h*j jak jedyna słuszna waluta to nasze PLNy

Hrabia Drapula

2019-12-08, 21:00




razak napisał/a:

kolega kiedyś opowiadał jak z drugim kolegą drukowali polskie banknoty i jeździli na czechy kupować podjebki od wietnamców którzy tam po piwnicach nimi handlowali. Kolega ma sie dobrze i Was pozdrawia.



i to się nazywa uczciwość, płacenie gównem za gówno