18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Tak polacy osłabiają Polskę

JaE • 2013-11-05, 22:17
O tym że nasze siły zbrojne wiele sobą nie reprezentują nawet na papierze wie każda bardziej ogarnięta w temacie osoba. Już nie dziwią takie sytuacje:

Cytat:

Przetarg dopiero ma się odbyć a MON już przyznaje, że zamierza popełnić przestępstwo, ustawiając całą procedurę zakupu okrętu podwodnego. Nie bulwersuje mnie już tak sam fakt faworyzowania takiego, czy innego rozwiązania, natomiast to, że faworyzowany jest projekt, który nie spełnia żadnego z wymagań taktyczno-technicznych stawianych przez Marynarkę Wojenną RP. My takiego okrętu nie chcemy, a jednak MON na siłę chce go kupić - pisze na blogu Instytut Jagiellońskiego dr Łukasz Kister – Koordynator projektu „Dostęp do morza zobowiązuje!”


Cytat:

Francuzi informując, że „polskie ministerstwo obrony jest w trakcie zmieniania opracowanych przez marynarkę wymagań obligatoryjnych, by okręt proponowany przez niemiecki koncern TKMS (ThyssenKrupp Marine Systems) mógł konkurować w przetargu” bez ogródek już twierdzą, że jest to kolejny dowód na faworyzowanie okrętu podwodnego typu 212 w przetargu organizowanym przez Warszawę.

Stawiany jest bardzo mocny zarzut, że pomimo wysiłków koncernu DCNS jest on zawsze na drugim miejscu w postępowaniu dotyczącym okrętu podwodnego za ponad 1,5 miliarda euro i nie dlatego, że propozycja francuska jest gorsza, ale bardziej z powodu jego wyraźnego ignorowania przez MON i Marynarkę Wojenną, „…którzy preferują niemiecki okręt podwodny typu 212…”
(...)
- Sekretarz Stanu John Kerry nie poruszy tematu przetargu, bo Amerykanie nie chcieli w nim brać udziału. USA to jednak kluczowy gracz Sojuszu więc mogą się pojawić w przyszłości sygnały z Waszyngtonu, abyśmy zakupy dostosowali do międzynarodowych standardów. Niedawny wyrok ETS w sprawie niejawnych przetargów w polskich siłach zbrojnych bez uwzględnienia ustawy o zamówieniach publicznych pokazuje skalę problemu. Argument o ochronie bezpieczeństwa państwa nie ma tu zastosowania, jeśli widzimy jak to wygląda od kuchni.


Cytat:

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że niemiecki okręt podwodny typu 212A nie spełnia obligatoryjnych wymagań taktyczno-technicznych i w związku z tym … te wymagania zostaną zweryfikowane.


[źródło: http://www.defence24.pl/ ]
Zakup nie spełnia wymagań? To je obniżymy :idzwch*j: Ciekawe że mało o tym w polskich mediach...

Szron

2013-11-05, 22:36
Na TFEN powiedzą!

ex32

2013-11-05, 22:42
Bardzo dobre okręty swoją drogą. Pierwszy raz nie mam żalu za taki przekręt. Szkoda tylko że planujemy kupić jednostke z silnikami diesla a nie z ogniwami paliwowymi.

vass

2013-11-05, 23:56
Kupują źle, nie kupują też źle. Tym z PISu nigdy się nie dogodzi ;)

606

2013-11-06, 02:43
Po co nam sprzęt jak żołnierzy nie mamy?

quartz75

2013-11-06, 09:19
Afery, k***a wszędzie afery. Nawet jak ich nie ma to je stworzymy, przecież musimy o czymś pisać, coś knuć, węszyć spisek. Dobra, mało ważne. Tylko jedno pytanie: kim jest do ch*ja jakiś dr Kister i co mu do zamówień MON'u. Ja pie**olę, może jeszcze byś Dodę i Ferdka Kiepskiego zacytował w tej sprawie.

Fa...........um

2013-11-06, 11:33
Polacy to osłabiają Polskę pod czas wyborów.

Ti...........ch

2013-11-09, 13:47
k***a spojrzałem na plan modernizacji armii naszej bitnej i jak przeczytałem że do 2022 mamy kupić 2 a do 2030 aż jeszcze 1 to spadłem z krzesła. Nie dość że mamy tych k***a okrętów aż k***a 5 to 4 z nich projektu Kobben mają w tym momencie prawie 50 lat! Paradoksalnie najnowszy okręt jaki mamy to radziecki okręt projektu 877 z zwodowany w 1986 roku. Somalijscy piraci by naszą wspaniałą Marynarke Wojenną rozniesli na 3 motorówkach...