18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tabqa na kilka dni przed wyzwoleniem miasta.

Kamil4 • 2017-05-15, 21:00
Klip przedstawia kilka chwil z ostatniej dużej ofensywny ISIS przeciwko nam w Tabqa na kilka dni przed wyzwoleniem miasta i zabezpieczeniem Tamy. Około godziny 14 zostaliśmy zaatakowani praktycznie na całej linii frontu północnego, biegnącego równolegle do Eufratu. Ostrzał głównie snajperski i maszynowy, kilku zamachowców samobójców. Broniliśmy się jakieś 4 godziny dopóki nie przyjechał czołg + 2 dushki i nie pozamiatali. Snajperzy byli naprawdę nieźli i mieliśmy spore problemy z namierzeniem ich. Czeczeńscy weterani. Nie można w takiej sytuacji prowadzić ognia z jednego miejsca dłużej niż kilkanaście sekund, bo grozi to kulka z SWD o czym niestety przekonało się kilku kurdyjskich partyzantów...
Dziewczyny z YPJ taki ogień robiły, ze musieliśmy im swoje magazynki pożyczać pod koniec ;)
Klipy są i będą mocno okrojone, ponieważ większości materiału niestety nie mogę upubliczniać do momentu opuszczenia przez nas Syrii.

Opis pochodzi z fb "Archer - Grupa Zadaniowa "Gniew Eufratu""

Allin23

2017-05-16, 19:24
Strzelanie zza cywilnego pojazdu, zmiana magazynka w postawie wyprostowanej z potencjalnym wrogiem w okolicy i strzelanie na pałę przez dziurę w murze bez jakiegokolwiek wcześniejszego kontaktu.

I ta zmiana magazynka...

Tu coś jest grubo nie tak jak to ma być obszar działań wojskowych.

Edit: A, no tak, i w pojedynkę sprawdza i zabezpiecza dach. Powodzenia. Do tego polecam zobaczyc 1:56. Jakiś typ chodzi po dachu i teraz pytanie czy nasz bohater go ignoruje czy potem strzela mu nad głową, bo on tam dalej stoi. Lufa od karabinu oparta o nierówny otwór też dobra - gdzie widać że całkowicie ogranicza celowanie w pionie. Profeska.

Sevelis

2017-05-16, 19:45
Jeśli to nie tajemnica - jakie wynagrodzenie pobierasz? Bez hejtu, po prostu jestem ciekaw jakie obecnie są stawki za bycie misjonarzem.

kumpeltrafilnaharda

2017-05-16, 20:58
Aż wysłałem to swojemu wykładowcy :D
Świetny materiał :)
Pozdro i przeżyjcie wojownicy.

Michrou

2017-05-16, 21:31
Nie dość, że widać zupełną nieprofesjonalność, to jeszcze ostatnio podpisali zdjęcie zajumane z kurdystanu24 na twitterze i podpisali, że sami złapali ciapatych i co z nimi mają zrobić. Te ich akcje to jeden wielki fejk.

Radbug

2017-05-16, 21:45
Szczerze mówiąc coś mi tu śmierdzi. Wątpliwości które się pojawiają są spore, ale najbardziej nie przekonuje mnie fakt o którym sami mówia na facebooku. Że są dobrymi duszkami, które pojechały tam walczyć z "moralnego obowiązku" i za własną kasę. Zrozumiałbym że są ludzie tak zdesperowani/szaleni że mogą zarabiać w takich miejscach pracując jako najemnik, ale za darmo (ba, za dopłatą wręcz) pchać się do Syrii tylko po to żeby sobie postrzelać? Jestem wierzący, ale cuda rzadko się zdarzają.

ellsworth

2017-05-16, 22:03
Do kogo on wystrzelił te kilkadziesiąt naboi????

Kamil4

2017-05-16, 22:04
Michrou napisał/a:

Nie dość, że widać zupełną nieprofesjonalność, to jeszcze ostatnio podpisali zdjęcie zajumane z kurdystanu24 na twitterze i podpisali, że sami złapali ciapatych i co z nimi mają zrobić. Te ich akcje to jeden wielki fejk.



Masz jakieś dowody, że to oni ukradli to zdjęcie? "Gniew Eufratu" odpowiedział na to:
" Zdjecie jest moje, wykonane 10 maja. Wiecej zaufania macie do dziwnego profilu na twitterze podajacego bzdury i kradnacego zdjecia?"
A co do ich "nieprofesjonalności" to jaką wiedzę i doświadczenie masz ty?

SirMajkel

2017-05-16, 22:47
a gdzie mu optykę wcięło?

thehorien

2017-05-16, 22:50
Czekam/y z niecierpliwoscia na kolejne materialy :D tylko uwazaj tam na siebie i powodzenia bo nie chce ich ogladac na hardzie

PabloEskobar

2017-05-16, 23:14
Kamil4, tutaj 99,9% użytkowników normalnej broni nawet w rękach nie trzymało, nie mówiąc o przeszkoleniu i nie myśląc nawet o wyjeździe na robotę, także nie ma co spinać bo szkoda nerwów i czasu ;) ja tu zaglądam filmiki pooglądać i ponabijać się z komentujących... czasami któregoś wk***ić :szczerbaty: ale nic na poważnie. Pozdro

PS. Jak masz kontakt z którymś z chłopaków to pozdrów ;) wysłałbym im z chęcią Polskiego bimbru bo na polowanie na sucho chodzić to nie wypada.

mazga50

2017-05-17, 00:40
Thetus napisał/a:

Piwo za "Orła cień" :D



no no, tylko chyba za mocno sobie to sznurowadło zawiązał, bo tonacja za wysoka...

plmnb

2017-05-17, 22:00
"Jestesmy tutaj z poczucia moralnego obowiazku i nikt z nas nie przyjalby za to wynagrodzenia." - O jakim kurna moralnym obowiązku mówicie? Wpychacie się w nie swoje państwo i strzelacie do ludzi tam mieszkających? Żałosne. Powiedziałem i będę mówił. Jeśli w Polsce rozpoczną się zamachy terrorystyczne to oni będą mieli rację. Oni dokonają tylko zemsty na Was, tych którzy wpie**olili im się do państwa i zaczęli strzelać do ich rodzin, braci, synów.
Ciekawe na jakiej podstawie wybrali sobie "moralnego wroga", bo CNN powiedziało, że to Syryjczycy wbili się w WTC? :"V

Kamil4

2017-05-18, 00:23
plmnb napisał/a:

"Jestesmy tutaj z poczucia moralnego obowiazku i nikt z nas nie przyjalby za to wynagrodzenia." - O jakim kurna moralnym obowiązku mówicie? Wpychacie się w nie swoje państwo i strzelacie do ludzi tam mieszkających? Żałosne. Powiedziałem i będę mówił. Jeśli w Polsce rozpoczną się zamachy terrorystyczne to oni będą mieli rację. Oni dokonają tylko zemsty na Was, tych którzy wpie**olili im się do państwa i zaczęli strzelać do ich rodzin, braci, synów.
Ciekawe na jakiej podstawie wybrali sobie "moralnego wroga", bo CNN powiedziało, że to Syryjczycy wbili się w WTC? :"V



To samozwańcze "Państwo Islamskie" się wpie**oliło okupując tereny państw do których nie mają żadnych praw. Gwałcąc, dokonując ludobójstwa. Zamordowali już poprzez między innymi odcięcie głowy setki tysięcy albo i miliony cywili tylko dlatego, że byli innej wiary oraz chcą zamordować kolejne miliony... No i panoszą się w Europie. Nawet 15 letnie dziewczyny walczą z żołnierzami Państwa Islamskiego. Gniew Eufratu jedynie chce się pozbyć zbrodniarzy takich jak np. Hitler... Aby zatriumfowało zło wystarczy obojętność ludzi dobrych...