18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Szybsze ładowanie filmów na youtube

pkh • 2013-03-27, 17:51
Filmiki na sadolu ładują się wolno, na youtube o wiele szybciej, ale można to jeszcze bardziej przyśpieszyć, blokując pewne zakresy adresów IP, z którymi youtube łączy się w pierwszej kolejności.
Jednak po zablokowaniu aby zaczął ładować się filmik trzeba odczkeać 1-2 sekundy (spowodowane własnie zablokowaniem przez nas IP) ale warto!
U mnie filmiki przyśpieszyły niemiłosiernie!

Teraz co i jak zrobić:
1. Wchodzimy w start -> uruchom -> wpisujemy cmd
2. w oknie które sie otworzy wklejamy skopiowany niżej kod (żeby wkleić trzeba kliknac prawym przyciskiem myszki -> wklej)

Kod:
netsh advfirewall firewall add rule name="BLOKADAYT" dir=in action=block remoteip=173.194.55.0/24,206.111.0.0/16 enable=yes


I cieszymy się szybszym ładowaniem filmów.
Gdyby ktoś chciał to usunąć to też można.

Kod:
netsh advfirewall firewall delete rule name="BLOKADAYT"



źródło: http://mitchribar.com/2013/02/how-to-stop-youtube-sucking-windows-guide/

PS. to nie jest trolling

SadystycznyRoman napisał/a:

Działa, komputera nie zeżarło ani nie wyskoczyła baba z ku*asem. :D



Erdo napisał/a:

Działa :D


Given

2013-03-28, 18:40
Dick
Dysk C > Windows > System32 (komenda ctrl + F) wpisujesz CMD, klikasz ppm na ikonke cmd i uruchom jako administrator

Moby_Dick

2013-03-28, 18:47
@up, robiłem tak i po wklejeniu i tak wypie**alał ten komunikat :D Za 6 razem załapało.

Z.G.O.N

2013-03-28, 18:54
ch*j na xp home edition nie działa :( ale może na professional by załapało.

szarykot

2013-03-28, 20:17
JESTĘ EKSPERTĘ I POWIEM ŻE TO NIE MA PRAWA DZIAŁAĆ!

Krótkie dlaczego:

Youtube ma serwery CACHE, czyli komputery WSPOMAGAJĄCE i PRZYŚPIESZAJĄCE dostęp do filmików. Akurat tym sposobem je blokujecie... ale to w sumie jeszcze nic, bo załóżmy że te serwery cache są przeciążone i faktycznie jeśli je ominiemy takim sposobem jak tutaj podany to możemy trafić na serwery główne, które są mniej obciążone. Jest tylko jedno ALE, serwery które blokujecie znajdują się USA i są dostępne tylko dla użytkowników TWC czyli amerykańskiego dostawcy internetu Time Warner Cable(!). Jeśli ktoś tam mieszka to faktycznie, jest szansa że ten trick zadziała.
Póki co ciągniemy internet z TP, Netii czy Plusa, więc nasz ruch idzie całkowicie inną drogą i "ten sposób" nie jest w stanie nic zdziałać.

To tak jakbyście lecieli nowym DRIMLAJNEREM z Krakowa do Gdańska, ale tłumaczyli pilotowi, żeby omijał Nowy Jork.
Bez sensu.

lasyk

2013-03-28, 21:49
Gówno prawda ten skrypt możecie mi uwierzyć na słowo. Film 8:35min w 720p ze skryptem ładuje mi się 1:20min a bez skryptu 1:17min. Czyli nawet jakby bez troszkę szybciej. Może u mnie to po prostu nie działa ale ogólnie nie polecam.

maniak

2013-03-29, 01:47
kiedy chce zmienic na administratora wyskakuje mi blad ze nieprawidlowy login lub hasło, nie mam hasla na systemie, co jest nie tak ?

czerwonacegla

2013-03-29, 02:22
też możecie teraz otwierać filmiki w 144p ! :D