18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sztuczna inteligencja szukająca rasizmu

~Velture • 2019-08-26, 10:45
Uczelnie stworzyły Sztuczną Inteligencję do identyfikowania mowy nienawiści i odkryły, że Murzyni w USA są najgorszymi przestępcami.

(w skrócie, więcej info w źródle na dole)

Najnowsze badania wykazały, że sztuczna inteligencja stworzona do oznakowywania obraźliwych treści może "dyskryminować grupy które najczęściej padają celem ataków, które chcemy wykryć". (hehehe lol)

"Rezultaty pokazują, że tweety napisane w języku afrykańsko-amerykańskim są o wiele częściej obraźliwe. Jeśli te anty-obraźliwe systemy zostaną użyte, będą miały nieproporcjonalnie większy negatywny impakt na afro-amerykanów w mediach społecznościowych"

źródło: https://brasspills.com/colleges-creates-ai-to-identify-hate-speech-and-finds-black-americans-are-the-worst-offenders/

No jestem w kurewskim szoku :shock:
Nie wierzę, że czarni są bardziej rasistowscy od białych. :cry:

Halman

2019-08-26, 11:00

poligon6

2019-08-26, 11:05
Maszyne cieżko oszukać, jedna miała sprawdzac podania do pracy i preferowała białych męzczyzn po studiach posiadających rodzine. Lewaki dostały sraczki.

~Velture

2019-08-26, 11:13
poligon6 napisał/a:

Maszyne cieżko oszukać, jedna miała sprawdzac podania do pracy i preferowała białych męzczyzn po studiach posiadających rodzine. Lewaki dostały sraczki.



W amazonie w usa maszyna była użyta aby sprawdzić dysproporcje zarobkowe kobiet względem mężczyzn i okazało się, że to mężczyznom w większości płacono za mało. :amused:

mirkselv2

2019-08-26, 11:28
Czyli maszyny odkryły coś, co wiadomo już od bardzo dawna? Ciekawe...

traf

2019-08-26, 11:41
projekt natychmiast zostanie wstrzymany za rasistowskie odkrycie :)

Wiewór

2019-08-26, 11:49
Po prostu AI jest rasistowskie i tyle.
Trzeba stworzyć drugie AI, które będzie uczyć to pierwsze szacunku do czarnych i nie dyskryminowania.

p47

2019-08-26, 12:23
Smoluch, brudas, bambus murzyn to jest obrazliwe?

Cryo

2019-08-26, 14:35
k***a Amerykę odkryli :D

Mors_Nigra

2019-08-26, 15:11
Ja tam nic nie mam przeciwko samemu istnieniu gdzieś multi-kulturowości/rasowości (ale nie w Polsce i nie przy dzisiejszym modelu tego zjawiska), w usa mogli tego dokonać, ale jak ze wszystkim w życiu, skorumpowani politycy wolą zbijać kapitał polityczny, a za ich plecami Ci chcący osiągnąć konkretne cele, robią wszystko, żeby ludzie zamiast się dogadać, mieli ze sobą kosę.

Apoka123

2019-08-26, 16:34
Czy to niie dziwne przeciez to czarni maja do białych problem o to co było . przyszły zmiany i z dowc**ow o kolorowych zrobił sie rasizm a oni jada na patecie ktory sami sobie zaczeli kreowac, jak żydzi xd

petru23

2019-08-26, 16:58
W języku afro-amerykańskim? Tzn jakim?

PieronJasnySzlag

2019-08-26, 17:03
traf napisał/a:

projekt natychmiast zostanie wstrzymany za rasistowskie odkrycie


Prawie. Tak naprawde bekło się naukowcom którzy stworzyli ten program. Środowiska lewicowe oskarżyły ich o umyślne zaprogramowanie żeby AI szkalowało afroamerykanów.

Mors_Nigra

2019-08-26, 17:59
Apoka123 napisał/a:

Czy to niie dziwne przeciez to czarni maja do białych problem o to co było . przyszły zmiany i z dowc**ow o kolorowych zrobił sie rasizm a oni jada na patecie ktory sami sobie zaczeli kreowac, jak żydzi xd



Akurat ten koncept to im sprzedano. By potem móc nimi manipulować i pod swoim skrzydłem trzymać jako stały elektorat. Dzisiaj się ten koncept ze wszystkich sił próbuje utrzymać.

Zurcio50

2019-08-26, 18:07
Nie jestem rasistą, bo rasizm to przestępstwo, a przestępstwa są dla czarnych.