18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

System rozpoznawania znaków w Volvo XC90

Sombrero360 • 2016-02-09, 17:52
Czy można oszukać system rozpoznający znaki?
Zachar z autocentrum postanowił to sprawdzić ;)


id...........an

2016-02-11, 00:41
@kwiatu12 Zachar robi dużo dla polskiego dziennikarstwa motoryzacyjnego, jest założycielem autocentrum gdzie pewnie wchodzisz sprawdzić ile twoje ch*jowe bmw sprzed 30 lat ma zardzewiałych koni, więc stój pysk. Pomijam, że nie odróżniasz redaktora od pomysłodawców systemu i na niego kierujesz swoją agresję prostaku.

sobotamartyn

2016-02-11, 00:53
super samochod mialem okazje taki pouzywac przez 1,5tyg, chodz na dluzszych trasach bolaly mnie lędzwie

solltys

2016-02-11, 00:54
Przecież ten system można wyłączyć co nawet widać na filmiku,a Zachar jest w porządku mimo ze za obcokrajowcami nie przepadam chociaż on i tak jest bardziej polski niż nie jeden z ch*jków tu siedzących.

kiedro85

2016-02-11, 01:30
Ale ch*jowe

nokia324

2016-02-11, 07:09
swoja drogą system ma pewną wadę, bo na polskich drogach bywają ograniczenia dla samochodów ciężarowych wtedy choć wątpie że volvo potrafi to odczytać , zwolni do prędkości przeznaczonej dla ciężarówek

Towdi

2016-02-11, 07:49
Na naszych drogach miejscami jest naj***ne tyle ograniczeń, że ten system w volvo będzie się zawieszał jak win10

marekqat

2016-02-11, 09:51
@nokia324

Nie tylko w Polsce są te ograniczenia, tak samo we Francji przy stromych zjazdach masz ograniczenia dla ciężarówek i aut z przyczepami np. kempingowymi. Też jestem ciekaw jak to wyłapuje w tym wypadku.

glider33

2016-02-11, 10:49
A jak system rozpoznaje koniec ograniczenia prędkości ? Przecież na polskich drogach ograniczenie prędkości często odwołuje skrzyżowanie.

pisage

2016-02-11, 11:06
Kilka uwag:
@ glider33 - system rozpoznaje znak końca ograniczenia, skrzyżowanie ignoruje. Rozpoznaje też znak końca autostrady.
@ nokia324 - jest opcja rozpoznawania opisów pod znakami, czyli teoretycznie powinien zignorować znak dotyczący ciężarówek lub poinformować o jego zarejestrowaniu.

Ponadto nigdzie nie jest powiedziane, że samochód ma zwolnić. Wg informacji na stronie Volvo jest to system ostrzegający o znakach. Moim zdaniem całkiem przydatne, bo nietrudno się zagapić na polskich drogach.

Sonal

2016-02-11, 11:14
eunstachy napisał/a:



Powiedz mi jeszcze tylko po co w ogóle miał bym jeździć z tym systemem włączonym?!



Jeżeli do korzystania z samochodu używasz dokumentu: prawo jazdy - to po to by go nie stracić.

nokia324 napisał/a:

swoja drogą system ma pewną wadę, bo na polskich drogach bywają ograniczenia dla samochodów ciężarowych wtedy choć wątpie że volvo potrafi to odczytać , zwolni do prędkości przeznaczonej dla ciężarówek



Mam o dużo tańszy samochód z systemem TYLKO rozpoznawania znaków i oprócz samego znaku rozpoznaje także dodatkowe tabliczki informujące, np. ciężarówki (że dotyczy tylko ciężarowych i wtedy go nie bierze pod uwagę), śnieżynki (że dotyczy w trakcie opadów_ itd. Więc w samochodzie za te pieniądze na pewno jest to lepiej rozwiązane - choć i ja nie narzekam.
Ale już wskażę wadę - system ten na pewno nie będzie rozpoznawał naszych polskich tablic "teren zabudowany". Jednak tutaj posiłkuje się GPSem.

glider33 napisał/a:

A jak system rozpoznaje koniec ograniczenia prędkości ? Przecież na polskich drogach ograniczenie prędkości często odwołuje skrzyżowanie.



Tak jak pisałem wyżej - system wspomaga się danymi z GPS.

Takafura

2016-02-11, 11:24
Fajnie, jak drogowcy zapomną znaku 30 na esce i to mundre auto wyhamue ze 120 do 30 km/h.

Sonal

2016-02-11, 12:21
@Takafura - jak drogowcy "zapomną" - to nadal to ograniczenie obowiązuje.
I to nie hamulec awaryjny - by w takiej sytuacji nacisnąć hamulec do końca. Zapewne hamuje jedynie silnikiem - co jako kierowcy wychwycisz i jak mimo znaku chcesz łamać przepisy - wystarczy wcisnąć gaz i jechac dalej 120 mimo znaku 30.