18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sypialnia

mygyry • 2020-07-11, 09:55
Budzisz się rano a domu nie ma :D


Korcipała

2020-07-11, 10:01
Chociaż mają gdzie spać :-/

A tak na serio wołać mi tu jakiegoś strażaka podpalacza on na pewno wie jak to się stało.

Halman

2020-07-11, 10:14
kiedyś tak rozkminiałem (z nudów) co miało by sie uratować z pożaru (z pomieszczeń) to mi wyszło ze łazienka i kibel :)

edmund

2020-07-11, 10:36
pożary się zdarzają, wtedy pozostaje lekka trauma, bo się okazuje ze tyle pamiątek , dokumentów, wartościowych rzeczy po prostu zniknęło

zwierzak30

2020-07-11, 10:51
~Halman napisał/a:

kiedyś tak rozkminiałem (z nudów) co miało by sie uratować z pożaru (z pomieszczeń) to mi wyszło ze łazienka i kibel



Moim skromnym zdaniem,wszystko zależało by to,od Mocy tegoż pożaru.
Teoria.
W stanach zjednoczonych usa,w alei tornad. Powszechne jest mieć tz. bezpieczne pomieszczenie (najczęściej murowane ) w ich kartonowych domkach.
Ale to raczej że względu na tłistery. :)
Mały domek,mało materiału palnego,bezpieczne pomieszczenie-pewnie dasz radę ,jak starczy ci tlenu. :)
DUUży dom,dużo materiału palnego,większa temperatura ,dłuższy pożar,bezpieczne miejsce- :)

Jest tu gdzieś filmik,jak jacyś Azjaci piekli kuraka w ognisku,przykrytego puszką metalową.
Efekt byłby chyba podobny. :)


mygyry

2020-07-11, 11:04
zwierzak30 napisał/a:

Moim skromnym zdaniem,wszystko zależało by to,od Mocy tegoż pożaru.
Teoria.
W stanach zjednoczonych usa,w alei tornad. Powszechne jest mieć tz. bezpieczne pomieszczenie (najczęściej murowane ) w ich kartonowych domkach.
Ale to raczej że względu na tłistery.
Mały domek,mało materiału palnego,bezpieczne pomieszczenie-pewnie dasz radę ,jak starczy ci tlenu.
DUUży dom,dużo materiału palnego,większa temperatura ,dłuższy pożar,bezpieczne miejsce-
Jest tu gdzieś filmik,jak jacyś Azjaci piekli kuraka w ognisku,przykrytego puszką metalową.
Efekt byłby chyba podobny.



Chyba jednak największy problem to toksyczne spaliny

Halman

2020-07-11, 11:05
zwierzak30 napisał/a:

Moim skromnym zdaniem,wszystko zależało by to,od Mocy tegoż pożaru.


zaczne od tego ze rozkminiam to z swojego punktu widzenia; domek jednorodzinny, murowany od piwnic po dach.

ja podeszłem do tego w taki sposób;
na czas pożaru jako ewentualne schronienie gdy nie mogę sie jakimś cudem wydostać to łazienka ( kratka pod sufitem czyli wyciąg powietrza /ja mam dodatkowo z wentylatorem ) i prysznic z woda do polewania siebie by wytrzymać żar.

po pożarze; zjeść można przed spalonym domem, spać w wannie ale wysrać sie i wykąpać w spokoju cenie sobie ponad wszystko.

Dlatego nie chciał bym by mi się zjarała toaleta i łazienka ;)

Imperator_Jan

2020-07-11, 11:06
Przez moment myślałem, że to jakiś fejk z tiktoka.. Ten film powoduje bardzo mieszane uczucia.

zwierzak30

2020-07-11, 11:37
~Halman napisał/a:

zaczne od tego ze rozkminiam to z swojego punktu widzenia; domek jednorodzinny, murowany od piwnic po dach.
ja podeszłem do tego w taki sposób;
na czas pożaru jako ewentualne schronienie gdy nie mogę sie jakimś cudem wydostać to łazienka ( kratka pod sufitem czyli wyciąg powietrza /ja mam dodatkowo z wentylatorem ) i prysznic z woda do polewania siebie by wytrzymać żar.
po pożarze; zjeść można przed spalonym domem, spać w wannie ale wysrać sie i wykąpać w spokoju cenie sobie ponad wszystko.
Dlatego nie chciał bym by mi się zjarała toaleta i łazienka





ale wysrać sie i wykąpać w spokoju cenie sobie ponad wszystko.

Jest to argumentacja do zaakceptowania. :)

Kratka wentylacyjna?
Ogień uwielbia tlen.Wysysa go zewsząd.
Ja bym ją raczej zatkał mokrymi ręcznikami na głucho.
nieszczelności pod drzwiami,wysoka temperatura na zewnątrz (łazienki,ubikacji).
A jak to bywa z fizyka.Gorące powietrze zapie**ala do góry.pobiera je z dołu a kratka w tym momencie to jak rura odkurzacza .

Teoretycznie. :)

Halman

2020-07-11, 12:29
zwierzak30 napisał/a:


Ja bym ją raczej zatkał mokrymi ręcznikami na głucho.
.


mokre ręczniki też brałem pod uwagę ale juz o nich nie pisałem ale miałem je za uszczelniacze pomieszczenia by właśnie nie było ciągu powietrza.

zreszta pewnie zaraz przyjdzie jakiś ekspert z OSP i zrobi wykład

:-D

LesioO

2020-07-11, 14:53
Bardzo dobrze przedstawione aby zamykać drzwi zanim zaśniesz. Więcej na YT:


Artixxxx

2020-07-11, 15:09
k***a dobra ta farba na ścianie. Nie czernieje. ch*j z taką sypialnią jak pewnie kabel od anteny upoluny

suchysongoful

2020-07-11, 15:35
Pewnie do budowy sypialni użyto cegieł i betonu a w reszcie budynki tektury i pianki

illuminati220

2020-07-12, 00:47
Koleś ma pewnie tyle kasy że kupi nową chawirkę albo wyremontuje obecną.Mi tam go nie żal :D