18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Synchronizacja

okar19 • 2012-09-26, 22:10
po pewnym czasie chodzą równo
mam nadzieję, że nasi eksperci wyjaśnią o co w tym chodzi

KamayPL

2012-09-26, 22:18
Zauważ że w ok 2:30 ta podstawa zaczyna się ruszać :P

major_th

2012-09-26, 22:20
Każde wahnięcie wywołuje siłę na podłoże. (z punktu widzenia kamery w lewo i prawo).
Podłoże jest ruchome, więc ta siła powoduje jego wychylenie.

Gdy postawimy 2 takie metronomy, to wychylenie spowodowane przez pierwszy przemieszcza podłoże (a zatem drugi metronom), co zmienia fazę wahadła drugiego metronomu.

W ten sposób, po jakimś czasie, fazy wszystkich się zgrywają.

ba dum tss.

Radysh

2012-09-26, 22:22
Zieww. Se poczekaj. Moim zdaniem, brzydkie te metronomy kak, sobaki.

don't_stop_me_now

2012-09-26, 22:23
a ja myślałem, że działa to na takiej zasadzie:

Zjawisko synchronii menstruacyjne odkryte zostało w Europie w XIX wieku. Już wtedy wielu badaczy zauważyło, że kobiety, które mieszkają razem w tym samym domu, przebywają w tym samym zakładzie karnym lub są współlokatorkami w akademikach zaczynają miesiączkować mniej więcej w tym samym czasie.

Zadziwiający eksperyment

Dokładne badania na ten temat przeprowadziła w drugiej połowie XX wieku dr Martha McClintock. Badaczka przeprowadziła bardzo ciekawy eksperyment wśród kobiet mieszkających w tym samym zakładzie karnym. Amerykańska biolożka zauważyła, że wszyskie więźniarki synchronicznie przechodziły cykl miesiączkowy. By wykluczyć przypadkowość tej sytuacji, wykonała ona doświadczenie na 29 kobietach, których miesiączka wypadała w rozbieżnych terminach. Badaczka poprosiła 9 z nich, by pod pachą umieściły na jakiś czas małe poduszeczki. Gdy spełniły prośbę, zespół Marthy McClintock poddał materiał działaniu określonych substancji chemicznych, eliminując nieprzyjemne zapachy. W fazie końcowej otrzymali coś w rodzaju maści. Pozostałe 20 pań miało za zadanie wcierać ją sobie pod nosem. Po niedługim czasie ich cykle miesiączkowe zsynchronizowały się z cyklem "dawczyń zapachu". Po pewnym czasie, badaczka podobne doświadczenie wykonała wśród kobiet mieszkających w tym samym akademiku. Rezultaty badań były identyczne, cykle miesiączkowe dziewczyn mieszkających ze sobą dostrajały się do siebie.

:D

An...........kh

2012-09-26, 22:31
kolega wyżej dobrze podpowiada, stół wyrównuje ruchy.

Re...........ms

2012-09-26, 22:50
bo to koreańskie sprzęty i zapieprzają jak koreańskie żołnierzyki.

Kaszysz

2012-09-26, 22:50
moim zdaniem to jest metronom, na każdym ustawiony jest taki sam takt, a przez pierwsze kilkanaście sekund reguluje się odpowiednio.

don't_stop_me_now

2012-09-26, 23:23
@up Sadistic.pl zgłosi Twoją kandydaturę do złotej rzodkiewki...

DinAlt

2012-09-27, 00:25
Zahipnotyzowało mnie, oglądam, to już 724 raz...

porGruber

2012-09-27, 06:48
Tylko sie nie zesraj

bo...........ę

2012-09-27, 08:46
Toż to Chiny! Tam nawet ptaki latają w ustalonym szyku, mrówki chodzą po kwadracie a psy gęsiego.

miszcz310

2012-09-27, 12:36
Ludzie jakie Chiny, jaka Korea? Tam jest wyraźnie napisane po japońsku.
Co do metody synchronizacji to wystarczy wiedzieć co to jest rezonans (mechaniczny) i minimalizacja energii.

lierox90

2012-09-27, 13:38
zwykły rezonans >.>

kendi27

2012-09-27, 15:07
Widziałem juz głupie wypowiedzi ale wasze są fenomenalne do szkoły panowie