18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Syn w Jerozolimie

Magnus • 2015-10-31, 12:35
Pewnego razu Mordechaj Goldstein postanowił wysłać swojego jedynego syna na studia do Jerozolimy, aby poznał tradycję i korzenie swojej religii. Syn powrócił po pięciu latach i opowiada szczęśliwy:
- Tate, to było najlepsze pięć lat w moim życiu, ale mam jedną wiadomość, przeszedłem na chrześcijaństwo.

Mordechaj, z ciężkim sercem, pogodził się z decyzją syna, ale postanowił zwierzyć się przyjacielowi - Izaakowi Blumsztajnowi.
Mordechaj opowiedział swoją historię, a Izaak na to:
- Toż to niesłychane, ja też posłałem swojego syna na studia do Jerozolimy, a on po powrócił jako chrześcijanin!

Postanowili się zwrócić do trzeciego żyda - Aarona Beckenberga, a ten po wysłuchaniu ich historii stwierdza z zaskoczeniem:
- Bracia, to nieprawdopodobne! I mój syn powrócił z Jerozolimy jako chrześcijanin po tym, jak wysłałem go tam na studia!

Z braku rozwiązania cała trójka zaczęła się gorliwie modlić:
- Jahwe! Dopomóż nam! Jahwe! Daj nam znak, odezwij się, Jahwe!
Po kilku dniach Jahwe zwraca się do niech:
- Mój ludu wybrany! O co prosicie?
- Jahwe! Wszyscy trzej posłaliśmy synów do Jerozolimy, a oni powrócili z niej jako chrześcijanie! Jak to możliwe?!
Na co Jahwe:
- W zasadzie, też kiedyś posłałem syna do Jerozolimy...

Murgen

2015-10-31, 13:11
Piwko z pianką na dwa palce za tego klasyka ci daję. Idź usiądź wygodnie przy barze i wypij je sobie.

charakternik

2015-10-31, 15:40
Mały Icek grając w piłkę rozbił okno na plebani. Po chwili wyskakuje proboszcz z wodą święconą, łapie żydka i w zemście zaczyna go chrzcić. Icek wraca do domu i o chrzcie opowiada dziadkowi Mojsze. Dziadek się wk***ia i spuszcza wpie**ol wnukowi, po czym o wszystkim informuje rodziców małego. Rodzice wk***ieni ponownie spuszczają wpie**ol synowi. Zapłakany Icek wybiega z domu po czym spotyka proboszcza. Proboszcz pyta, Icek co się stało?
- Pół godziny jestem chrześcijanem, a już żydów nienawidzę. :amused:

kawkaman

2015-10-31, 16:33
Tak k***a suchy i 1000 razy przerobiony kawał że nawet nie śmieszny.

binladden

2015-10-31, 17:42
@up Zgaduję, że masz na imię Icek? :lol:

Bomicz

2015-11-01, 22:30
@charakternik "chrześcijanem" ale w sumie Icek mógł nie wiedzieć, że mówi się chrześcijaninem bo był nim dopiero pół godziny..

charakternik

2015-11-03, 18:34
Bomicz napisał/a:

@charakternik "chrześcijanem" ale w sumie Icek mógł nie wiedzieć, że mówi się chrześcijaninem bo był nim dopiero pół godziny..



Grammar nazi ;-) ale dzięki, zapamiętam.