18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Świętość w aptece

voidinfinity • 2017-06-07, 11:01
Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski chce, by w prawie farmaceutycznym pojawił się zapis umożliwiający odmowę wydania a nawet utrzymywania w aptekach produktów "niezgodnych z sumieniem" farmaceuty, technika farmaceutycznego lub nawet właściciela apteki.

Do sejmu wpłynął właśnie stosowny projekt.

Teraz zestawmy to jeszcze z prawem, regulującym prawo założenia apteki w danym miejscu i voilà! Katosocjalizm taki piękny.

Nawet powstał film krzewiący wiarę i ideały "Świętość w aptece" :amused:



Filmu nie wrzucam bezpośrednio - bo jeszcze się ktoś przyjebie o prawa autorskie, ale łapcie linka.

Karakan porządzi jeszcze jedną kadencję i będziecie sprowadzać kondomy zza granicy :krejzi:

ps. Ktoś ostatnio pisał, że krk nie ma problemów z gumami...no chyba jednak miałem rację. Jak zwykle.

pi...........ja

2017-06-07, 11:07
Jakie to jest poryte. Niech wybierze inną pracę jak się boi moralnych dylematów, zamiast dyktować innym jak mają żyć, niczym muzułmanin z maczetą.

BKKWK

2017-06-07, 12:48
Jeśli to prawda, to ja proponuję, aby w swobodach obywatelskich pojawił się zapis o możliwości niesankcjonowanego olewania wszystkich przepisów. Skoro niektóre grupy pracownicze lub społeczne mają przywileje, to dlaczego wszyscy pozostali nie mogą? Jeśli aptekarz może nie sprzedać gumek, to dlaczego ja muszę np. płacić 40 podatków za benzynę?

voidinfinity

2017-06-07, 13:27
@up

Prawda, prawda. Nie wiadomo czy przejdzie - ale pokazuje to styl myślenia.

do...........ka

2017-06-07, 13:29
Miód na moje serce. Znów się podnieśli o cały poziom wyżej.

TB303

2017-06-07, 14:47
Ta, niech mi teraz nie pie**olą durnie, że kościół i religia nie wpie**ala się w każdą dziedzinę naszego życia :homer:

do...........ka

2017-06-07, 14:50
Up, a ja nawet lubię popatrzeć, jak strzelają sobie w kolana zamiast na nich klęczeć, jak przystało na wierzących :amused:

~tip.top

2017-06-08, 10:15
Jak drukarz odmówił wydrukowania plakatu dla fundacji LGBT z powodu swoich przekonań, to od razu go
przed sąd zaciągnęli i skazali.

Cytat:

Według sądu Adam J. dopuścił się "czynu wyczerpującego dyspozycje art. 138 Kodeksu Wykroczeń". Artykuł ten karze za nieuzasadnioną odmowę świadczenia usługi. "Przedmiotem ochrony przepisu art. 138 Kodeksu Wykroczeń są interesy osób korzystających z usług, a więc przede wszystkim konsumentów" - mówił w uzasadnieniu orzeczenia sędzia Marek Pietruszka.

Sąd zwrócił uwagę, że aby wykonać usługę nie jest wymagane zawarcia umowy - wystarczy gotowość zapłaty ceny za nią. "Odmowa świadczenia jest uzasadniona, kiedy istnieje racjonalny powód, dla którego sprawca nie wykonuje świadczenia, np. choroba, brak materiałów, narzędzi, a nawet zmęczenie" - argumentował sędzia Pietruszka.
Jego zdaniem osoba świadcząca usługi nie ma prawa do selekcjonowania klientów np. pod kątem tematyki treści na plakatach. Prowadzący działalność danego typu ma obowiązek świadczenia usługi każdemu klientowi, który jest gotowy uiścić cenę. Zamawiający usługę w drukarni był gotów za nią zapłacić, a firma tę cenę zaakceptowała.



Ale jak kobieta pójdzie do apteki po tabletkę, to aptekarz może się wypiąć dupą, powołać na swoje sumienie i włos mu z głowy nie spadnie.
Tak własnie w Polsce wygląda równość wobec prawa.
Sumienie aptekarza > sumienie drukarza.

Ciekawe co by zrobili jakby dwie lesbijki przyszły do apteki po taką tabletkę.
Klauzula sumienia vs. dyskryminacja
To mogłoby być ciekawe :amused: