18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Super szybkie kamery

Sebolix • 2016-02-04, 21:52
Jak wiadomo sadistic.pl nie tylko śmieszy, ale też uczy, więc wrzucam ten materiał o superszybkich kamerach - które są w stanie zaobserwować prędkość przemieszczania się światła.

Kamera, którą wykorzystują ma prędkość tryliona klatek na sekundę. :shock:

Akcja od 35 sekundy - fajnie się to ogląda.
(materiał w języku angielskim)



Nie znalazłem tego wcześniej więc chciałem się podzielić :)

buenos11

2016-02-04, 21:57
Teraz mogę nagrywać moje stosunki.









Żartuje nie mam dziewczyny.

mygyry

2016-02-04, 22:03
Technika = postęp
multikulti = cofanie w rozwoju

krakenwmajtach

2016-02-04, 22:28
Dziś superszybka kamera, jutro oblewanie żony kwasem, bo allah zakazuje. :idzwch*j:

hudziel

2016-02-04, 22:30
Ok. Pytanie zadam bo się nie znam.
Skoro nic nie może ( teoretycznie ) się poruszać szybciej niż światło to jak złapali wiązkę ?
Co sterowało ilością klatek ?
Bez wyrzutu ani jadu. Po prostu chciałbym wiedzieć.

Psilocke

2016-02-04, 22:41
Nie złapali wiązki.
Koleś tłumaczy tak gdzieś koło połowy, że laser co ilestam wypuszcza wiazkę światła a kamera ja nagrywa. Po skleceniu do kupy 500 takich ujęć powstał ten materiał.
Trochę to oszukane swoją drogą, ponieważ dysponując masą czasu i zwykłą kamerą można by uzyskać podobny efekt. Tylko ujęć pewnie by było z 50 tys albo więcej.


Co do filmu.
Niby fajne ale jakie to może mieć praktyczne zastosowanie?

Dzisiaj

2016-02-04, 22:44
Psilocke napisał/a:




Co do filmu.
Niby fajne ale jakie to może mieć praktyczne zastosowanie?



medycyna, militaria... zastosowan tyle co klatek w 1 sekundzie :)

maderfakermen

2016-02-04, 22:45
@hudziel

No jak to co. zegar ustawiony na trylion cykli na sekundę. Generalnie nie zegar jest tu ograniczeniem, a kurewsko szybka transmisja i kurewsko szybkie gromadzenie danych.

Sebolix

2016-02-04, 22:52
Psilocke napisał/a:


Co do filmu.
Niby fajne ale jakie to może mieć praktyczne zastosowanie?



Już niedługo w każdym iphonie :amused:

srylag

2016-02-04, 23:58
W militariach to już jest używane, między innymi w radarach zarówno wykrywających teren jak i coraz częściej ruch, czyt. na radarze masz zaznaczoną pozycję wroga. Tak, całkiem jak w grach.

malon

2016-02-05, 00:20
Psilocke napisał/a:

Nie złapali wiązki.
Koleś tłumaczy tak gdzieś koło połowy, że laser co ilestam wypuszcza wiazkę światła a kamera ja nagrywa. Po skleceniu do kupy 500 takich ujęć powstał ten materiał.
Trochę to oszukane swoją drogą, ponieważ dysponując masą czasu i zwykłą kamerą można by uzyskać podobny efekt. Tylko ujęć pewnie by było z 50 tys albo więcej.



Trochę się mylisz, skoro tam jedna klatka jest naświetlana przez 1/10^12 [s] by móc uchwycić wiązkę światła, to mając do dyspozycji przeciętną kamerę, której czas naświetlania to ~1/1000s w slow motion, to nie ma szans by uchwycić cokolwiek, ewentualnie jakąś smugę

Krak

2016-02-05, 10:47
Niech pokażą film z Szybkim Lopezem, bo ta prezentacja zupełnie mnie nie przekonuje

Kooondor2000

2016-02-05, 14:57
światło które w 1 sekundę obiega 7 razy ziemię, a Ci zdążą je uchwycić na kamerce. Science bitch :)