18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Straż miejska zabiera towar handlarzowi ulicznemu

Ostrovsky • 2021-03-03, 12:57
Nie o taką polskę walczyli nasi przodkowie :-x

pankruk

2021-03-04, 08:00
Ostrovsky napisał/a:

Nie o taką polskę walczyli nasi przodkowie



ale k***a przegrali więc mamy to co mamy


sa...........el

2021-03-04, 09:54
AyCaramba napisał/a:

Opłata targowa weszła w życie w 91 roku tak że ten... Handel uliczny bez zezwolenia jest zakazany wszędzie tak że nie pie**ol że to wina narastającej biurokracji.



https://forsal.pl/artykuly/566604,handel-na-ulicy-to-wykroczenie-wchodzi-nowe-prawo.html

na ulicy już dawno nie można handlować, poza bazarami, które już praktycznie nie istnieją, więc sam nie pie**ol. Teraz albo masz sklep, albo się bujaj. Żyj dalej w "wolnym"kraju u rozwiniętym w p*zdę społeczeństwie niewolników i debili, płacących za wszystko co się da, najlepiej podwójny podatek.

Mejka napisał/a:

Dokładnie.
W dodatku chyba jest jasne z czyjej kieszeni ten pierdoła bierze zasiłek?
satariel? Czy rozumiesz jak działa panstwo?



z twojej starej kieszeni, handlować na ulicy od 2011, poza miejscem wyznaczonym przez gminę, których już praktycznie nie ma. Albo masz sklep, albo wypie**alaj.

Cz...........as

2021-03-04, 10:15
satariel napisał/a:

na ulicy już dawno nie można handlować, poza bazarami,



Przeciez to napisałem :roll:

satariel napisał/a:

poza bazarami, które już praktycznie nie istnieją



W każdym większym mieście jest przynajmniej kilka bazarów i ryneczków



satariel napisał/a:

Żyj dalej w "wolnym"kraju u rozwiniętym w p*zdę społeczeństwie niewolników i debili, płacących za wszystko co się da, najlepiej podwójny podatek.



Piękne. Od ilu lat tu mieszkasz, i dlaczego jeszcze nie wyjechałeś do jakiegoś innego kraju bez podatków? Jak dużo korzystasz z dróg, chodników, paków, z opieki medycznej, z ochrony policji czy straży miejskiej. Jak ci się chata zapali to dzwonisz po straż czy masz wyj***ne na podatki i przywileje z nich płynące? A może zadzwonisz po innego dzbana co też ma wyj***ne na jakiekolwiek przyjęte opłaty?

sa...........el

2021-03-04, 10:18
AyCaramba napisał/a:

Przeciez to napisałem
W każdym większym mieście jest przynajmniej kilka bazarów i ryneczków
Piękne. do jakiegoś innego kraju bez podatków? Jak dużo korzystasz z dróg, chodników, paków, z opieki medycznej, z ochrony policji czy straży miejskiej. Jak ci się chata zapali to dzwonisz po straż czy masz wyj***ne na podatki i przywileje z nich płynące? A może zadzwonisz po innego dzbana co też ma wyj***ne na jakiekolwiek przyjęte opłaty?



Bardzo mały procent z tego co mówisz na to wszystko idzie. Większość wpie**ala biurokracja. Nie wyjadę, bo tutaj się urodziłem. Niestety

p4nk1

2021-03-04, 21:03
satariel napisał/a:

Bardzo mały procent z tego co mówisz na to wszystko idzie. Większość wpie**ala biurokracja. Nie wyjadę, bo tutaj się urodziłem. Niestety



Spróbuj zarządzać 10cio osobową firmą nie ponosząc żadnych kosztów. Potem wyobraź sobie korporację, która zatrudnia 38 milionów pracowników i nie ponosić kosztów zarządzania, przy czym każdy oczekuje jak najlepszych warunków pracy i życia i jest roszczeniowy jak teściowa, a Ty nie możesz go zwolnić, nawet jak jest bezproduktywny. Zamiast wychodzić na ulicę, spójrz w lustro i zapytaj "Jak mogę pomóc, żeby wszystkim żyło się lepiej", a nie wychodzić na ulicę, produkować koszty bez zysków i krzyczeć Wyp***** i **** ***.

Jak nie chcesz wyjechać tylko dla tego, że "niestety się tu urodziłeś" to Twój paszport to niestety, ale tylko obsrany papier, a Ty siedzisz w swoim osranym comfort zone. Czemu?

ar...........up

2021-03-04, 22:08
AyCaramba napisał/a:

Przez same uregulowanie legalne/nielegalne mamy lepszą jakość towarów o czym pisał ktoś wyżej, SM jest opłacana nie tylko z tego, jak pisałem wcześniej wszystko idzie do gara zwanego budżetem.



A gówno prawda. Jakość zależy od ceny, możesz kupić jaki chcesz chłam made in China na Allegro, to dlaczego nie na ulicy? Oczywiście, że budżet to różne przychody i wydatki ale w praktyce administracja publiczna mnoży niepotrzebne koncesje i opłaty po to żeby przyjąć kolejną ciotkę do urzędu gminy albo kuzyna do straży miejskiej. Aparat urzędniczy w Polsce mamy przerośnięty i stąd tyle durnych opłat i podatków. Jeszcze się chyba nie zdarzyło od upadku komuny żeby w którymś roku ubyło urzędników. Zawsze jest ich więcej i więcej. Po co?

AyCaramba napisał/a:

A taki cwaniaczek z zabawkami na placu w turystycznym mieście potrafi w sezonie zarobić więcej niż ja.



A skąd wiesz? Tak dobrze znasz tą branżę? A może jesteś jednym z tych lewicowych idealistów, których tak boli wszelka niesprawiedliwość i nierówności, a którzy jednocześnie gardzą tymi prymitywnymi cwaniaczkami co chcą zarobić parę złotych bo trudno ci sobie wyobrazić, że ktoś może nie mieć stałej pracy w korporacji albo urzędzie i pensji co miesiąc? Tak się często składa, że te cwaniaczki to ludzie wypluci przez system, o których lewica powinna czasem pomyśleć, zamiast nimi gardzić.

AyCaramba napisał/a:

Urzędasy też płacą podatki. pracują legalnie w machinie zwanej państwem. Tu widzimy cwaniacki margines. którego nie stać na legalizację handlu ale stać na telefon z kamerką.



I to jest kolejny absurd - podatki i składki od pensji wypłacanej z zebranych podatków. Po co? Żeby generować dodatkową pracę dla kolejnych urzędasów zajmujących się ich obliczaniem i ściąganiem? W Niemczech sfera budżetowa nie płaci podatków, w Polsce też tak kiedyś było ale w latach 90-tych jakiś geniusz wymyślił "ubruttowienie dochodów" budżetówki.

A na jakiś telefon z kamerką stać każdego, więc wyluzuj poślady.

robert59

2021-03-04, 22:41
sensualna napisał/a:

no jak nie miał pozwolenia to co w tym dziwnego?



Dokładnie tak jest !!! Prowadzi dziad handel w miejscu niedozwolonym, mniemam, że bez zgodnej z prawem działalności i ma k***a pretensję, że ludzie wykonują swoje obowiązki do których zostali powołani! Spieprzaj dziadu i nie wyzywaj strażników tylko się ogarnij!!!


Andrzejas

2021-03-05, 12:51
Mam w dupie, kto tu ma rację. j***ć straż miejską, aż dupy im popękają! Tego aferanta z tym szpejem też możecie wyj***ć. Zwisa mi on.

sa...........el

2021-03-05, 12:58
p4nk1 napisał/a:

Spróbuj zarządzać 10cio osobową firmą nie ponosząc żadnych kosztów. Potem wyobraź sobie korporację, która zatrudnia 38 milionów pracowników i nie ponosić kosztów zarządzania, przy czym każdy oczekuje jak najlepszych warunków pracy i życia i jest roszczeniowy jak teściowa, a Ty nie możesz go zwolnić, nawet jak jest bezproduktywny. Zamiast wychodzić na ulicę, spójrz w lustro i zapytaj "Jak mogę pomóc, żeby wszystkim żyło się lepiej", a nie wychodzić na ulicę, produkować koszty bez zysków i krzyczeć Wyp***** i **** ***.
Jak nie chcesz wyjechać tylko dla tego, że "niestety się tu urodziłeś" to Twój paszport to niestety, ale tylko obsrany papier, a Ty siedzisz w swoim osranym comfort zone. Czemu?



Korporacje akurat radzą sobie lepiej od państwa, ponieważ są prywatne. Mało tego, korporacje już kupiły sobie polityków w USA, poczytaj o "legalnej łapówce". Mogą lobbować przez polityków co chcą i jest to zgodne z prawem. Od zawsze wiadomo było, że wszystko co państwowe działa na pół gwizdka, żeby nie powiedzieć ch*jowo, a pieniądze są rozkradane.
Państwo i przerost biurokracji i złodziejstwo już dawno sparodiował Monty Python, ale za inteligentne to dla ciebie chyba, jak tak bardzo bronisz tego aparatu, który tak bardzo "dobrze" dla nas chce. Wszystko ma swoje granice, a skrajność właśnie zaczyna być przekraczana, do momentu aż znowu wszystko pie**olnie i tak w koło macieju.

Smokw

2021-03-05, 13:11
DzidaZawodnik napisał/a:

A dlaczego mieliby sprzedawać tylko ci co dali łapówkę? k***a sami komunisci bez pojeci ana tym portalu. Najlepiej, żeby urzędnik decydował czy ludzie chcą tego co on sprzedaje i za ile chcą to kupić. k***a jesteście j***nymi niewolnikami bez własnego zdania. Urzędnik ma o wszystkim za was decydować. Żałosne czerwone robactwo.



Nienawidzę komunizmu, ale ci się coś pokręciło. Najważniejsza jest równość wobec prawa i wolność jednostki, oraz społeczeństwa. Ten tutaj to właśnie taki socjopata co na wszystkich ma wyj***ne. Ja jak chce handlarzy to idę na targ, a nie handlarze ustawiają mi się w parku, na deptaku na ścieżce rowerowej, przed zabytkami, że nawet nie można fotki strzelić. Ma być porządek, a nie anarchistyczna popelina. Więc wybacz, ale to Ty myślisz jak lewak i to ten skrajny z takim "A" w kółeczku.

syulung napisał/a:

pozwolenia?!? jebni sie w dekiel niewolniku. nie pozwalam ci żyć, więc idż skocz z mostu.



No następny mieszkaniec squota. Spadaj na drzewo lewaku.

dominator76

2021-03-06, 22:52
sensualna napisał/a:

no jak nie miał pozwolenia to co w tym dziwnego?



ano nie mogą zrobić konfiskaty ogólnie Straż Wiejska moze Ci ch*ja zrobić jak pozwolisz.