18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Straż Miejska vs Emil Rau

kulad8 • 2016-01-14, 17:44
Jak w temacie .

Oglądałem dzisiaj Pana Emila w tv (szacuneczek zresztą) i rozbawiła mnie pewna jego riposta.

St.Miejski - Ma pan tu mnie nie kamerować...zabraniam panu
E.Rau - Wie pan co może pan zrobić żebym nie kamerował ?
S.M - No co ?
E.R - Złożyć wypowiedzenie.

:ok:

Powietrze z niego zeszło jak ze starego przegubowca .

kulad8

2016-01-14, 18:16
Widziałem to w dzisiejszym odcinku Emil łowca radarów na Tvn Turbo o g. 13:10 .


Kontynuujemy naszą podróż z Emilem - człowiekiem, który za swoją życiową misję obrał walkę z nieprawidłowo ustawionymi fotoradarami oraz niekompetentnymi strażnikami miejskimi i gminnymi. Tym razem odwiedzi Debrzno, gdzie strażnicy nie są zbyt rozmowni, a fotoradaru pilnuje... święty! Zajrzy też do Wejherowa, by sprawdzić, czy krótkie żółte światło faktycznie poprawia bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 6. Zadamy też pytanie, czy ma sens stawianie fotoradaru na parkingu w Jaśle - Emil spotka się z komendantem oraz mieszkańcami, którzy walczą z tym procederem. Odwiedzimy też pobliskie Kołaczyce - bezpieczeństwa pilnuje tam fotoradar umieszczony w zdezelowanym Polonezie.

Może po opisie znajdziesz gdzieś na necie.

MIhau_

2016-01-14, 18:39
Każdemu kto będzie chciał się rzucać jak to dobrze, że chodzi z kamerą i piętnuje. Dobrze, że zawraca dupe nierobom, którzy mniej lub bardziej specjalnie ustawiają błędnie fotoradary i trzępią tak kasę. ALE. Jeśli chcemy być precyzyjni to proponuję zapoznać się z art. 81 ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych. I wtedy dyskutować, czy można UPUBLICZNIAĆ tych nierobów wizerunek.

yasu19956

2016-01-14, 18:42
@up - pie**olisz jak potłuczony. Wizerunek funkcjonariusza publicznego (takową osobą jest właśnie policjant, strażnik miejski, inspektor transportu drogowego itd. w czasie służby) można upubliczniać do woli bez żadnych konsekwencji prawnych.

Jo

2016-01-14, 18:45
MIhau_ napisał/a:

Każdemu kto będzie chciał się rzucać jak to dobrze, że chodzi z kamerą i piętnuje. Dobrze, że zawraca dupe nierobom, którzy mniej lub bardziej specjalnie ustawiają błędnie fotoradary i trzępią tak kasę. ALE. Jeśli chcemy być precyzyjni to proponuję zapoznać się z art. 81 ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych. I wtedy dyskutować, czy można UPUBLICZNIAĆ tych nierobów wizerunek.



Ale pie**olenie... Od 1 stycznia 2016 roku na szczęście nie będzie ich już musiał filmować, bo stracili prawo do swoich zabawek.

GO...........ED

2016-01-14, 18:51
Emil sRAU

R3dskull

2016-01-14, 18:59
GODDAMNED napisał/a:

Emil sRAU




goddamnPEDAŁ :idzwch*j:

kulad8

2016-01-14, 19:06
SM to pasożyty naszych podatków !

byczkos

2016-01-14, 19:06
S01E09 oglądać od 15:25 Pozdro

parówkowy skrytożerca

2016-01-14, 19:23
yasu19956 napisał/a:

@up - pie**olisz jak potłuczony. Wizerunek funkcjonariusza publicznego (takową osobą jest właśnie policjant, strażnik miejski, inspektor transportu drogowego itd. w czasie służby) można upubliczniać do woli bez żadnych konsekwencji prawnych.


Weź lepiej się dokształć i poczytaj ustawę o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Nagrywać policjanta na służbie możesz. Ale rozpowszechniać jego wizerunek bez jego zgody możesz tylko wtedy gdy jest on osobą powszechnie znaną (art. 81 ust. 2 pkt ustawy). Oczywiście nikt cię nie zamknie za to, że rozpowszechniasz wizerunek policjanta. Policjant może za to dochodzić swoich praw na drodze cywilnej jeśli opublikujesz jego wizerunek bez udzielonej wcześniej zgody. Takie stanowisko podzielają autorzy komentarzy, jak również widać je w orzecznictwie. Pomyśl zanim coś tu chlapniesz...

~PowerBoBass

2016-01-14, 20:00
Oho, Pan Emil zaczyna sobie pogrywać jak Pani Magda Gessler, dawniej kulturka, dzień dobry, ojej ale kurz, brudna patelnia, a teraz - k***a, co za syf, jeb makaronem we właściciela, wypie**alaj z tym nieświeżo mielonym mięsem, to k***a restauracja jest?

O ile za wyłapywanie ogromnej ilości nieścisłości przez Pana Emila bardzo Go szanuję, o tyle powinien się powstrzymać od zniżania do poziomu co najmniej uwłaczającego ze swoimi tekstami. Ale przecież trzeba walczyć o oglądalność... :roll:

PoliteP

2016-01-14, 20:42
Odkąd Pana Emila zaproszono do stworzenia programu w TV, stało się to trochę komercyjne. Do niego żalu nie mam, wiem, że oglądalność musi być, a widzowie lubią chamstwo i buractwo. No ale jednak...

MIhau_

2016-01-14, 22:13
yasu19956 napisał/a:

@up - pie**olisz jak potłuczony. Wizerunek funkcjonariusza publicznego (takową osobą jest właśnie policjant, strażnik miejski, inspektor transportu drogowego itd. w czasie służby) można upubliczniać do woli bez żadnych konsekwencji prawnych.



Yhym.
Cytat:

Ustawa o prawach autorskich i prawach pokrewnych.
Art. 81.1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych;

2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.

Ustawa Kodeks Cywilny
Art. 23. Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.



A Ty masz jakąś podstawę prawną, czy tak po prostu wymyśliłeś?

@Update Jak wstawiałem ten merytoryczny post to miałeś 8 piw, teraz masz 14. Widzę, że ludzie lubią takie niczym nie podparte pie**olenie, bo to modne, można doj***ć policji, czy SM. Trochę podobne do tego popularnego "pokaż legitymację" w stosunku do umundurowanego policjanta.

misiorysio

2016-01-15, 01:08
Mihau masz w 100% rację, do tego istnieją jeszcze pewne regulacje wynikające z prawa europejskiego.

w celu lepszego zrozumienia wrzucam tutaj mój post z innego forum:

"można upublicznić wizerunek osoby publicznie znanej, w trakcie pełnienia przez nią funkcji publicznej. Tutaj można jak najbardziej Pana nagrywać i zachować nagranie do ewentualnych celów dowodowych, jednak nie wolno upubliczniać jego wizerunku. Dla przykładu: można upubliczniać zdjęcia prezydenta zrobione podczas jakichś uroczystości ale nie wolno tego zrobić ze zdjęciami ze spaceru Andrzeja Dudy z rodziną."

"Wg aktualnie obowiązującego prawa można jak najbardziej zarejestrować wizerunek tego Pana, jednak nie wolno go rozpowszechniać. Istnieją dwie przesłanki które muszą zaistnieć aby wizerunek danej osoby można było legalnie rozpowszechniać bez jej zgody 1. musi być to osoba publicznie znana 2. musi pełnić w momencie utrwalonym na np. fotografii funkcje publiczną. Obie te przesłanki muszą zaistnieć równocześnie. Inna jest kwestia gdy wypowiada się jakiś "rzecznik" w tym przypadku poprzez pełnioną funkcje domniemywa się, że ta osoba wyraża zgodę na rozpowszechnianie swojego wizerunku."

jestem ekspęrtę jak coś