18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

STRAŻ MIEJSKA kontra PRZEDSIĘBIORCY. Oto jak biurokracja nis

darties • 2017-04-28, 09:29
Szczeciński przedsiębiorca musiał zwolnić dwóch pracowników po tym jak STRAŻ MIEJSKA uznała, że nie ma on prawa sprzedawać burgerów na Jasnych Błoniach. Facet płaci miastu za parking, uiszcza opłatę targową, płaci normalnie podatki - sprzedając burgery wystawia paragony, daje ludziom pracę i przede wszystkim jego produkt jest lubiany przez mieszkańców. Ma całą masę klientów a sam food truck wkomponował się już w okolicę. Na to przychodzi urzędas i to wszystko NISZCZY. Czy to jest normalne?

C.Z.E.S.I.E.K

2017-04-28, 09:33
We wszystko mogę uwierzyć, ale w handlarza żarciem który uczciwie paragony wydaje nie wierzę.
Zastanawiały minie kiedyś te food trucki. Jak tam wygląda sprawa zaplecza socjalnego, czy do wc to trzeba sobie podjechać, czy toi toi'a wynajmują... że już o sanepiździe nie wspomnę.

samon

2017-04-28, 09:36
Przecież w 'kraju' który od kilkuset lat jest pod rozbiorami co najmniej 3 państw - takie i gorsze rzeczy są normalne. Dostępne są informacje jak funkcjonują inne, podległe kraje czy kolonie, więc niezmiennie dziwię się niezmiennemu zdziwieniu ludzi w tego typu sytuacjach.

TytanowyRosomak

2017-04-28, 09:38
Pamięta się te czasy gdy kupowało się hambuksy z budy :P 5zł za burgera większego od głowy :P ale srałdonald zrobił promo 2zł za czisburgera i jakoś się te budy posypały a szkoda.

C.Z.E.S.I.E.K

2017-04-28, 09:44
TytanowyRosomak, to były dobre czasy...
pie**olca z powikłaniami dostać można jak widzi się te "nowoczesne" burgery:
spoiler

Czort wie jak się za to zabrać, a i tak się człowiek ubabra, bo się na boki rozejdzie.
Kiedyś na starym dworcu w Katowicach (przed przebudową) sprzedawali zajebiste buły. Buła jak talerz, dwa mięsa i sosu w sam raz.

somet

2017-04-28, 09:54
C.Z.E.S.I.E.K napisał/a:

We wszystko mogę uwierzyć, ale w handlarza żarciem który uczciwie paragony wydaje nie wierzę.
Zastanawiały minie kiedyś te food trucki. Jak tam wygląda sprawa zaplecza socjalnego, czy do wc to trzeba sobie podjechać, czy toi toi'a wynajmują... że już o sanepiździe nie wspomnę.


CZESIEK... i wszystko jasne, na h*j ci paragon do burgera, chcesz to kupujesz nie to idziesz do starbusia gdzie wśród tobie podobnych rozkoszujesz się pyszną kawusią.

~Velture

2017-04-28, 10:17
@up
pie**olnij się.
Paragon jest po to aby podatek odprowadził.

Ja się w życiu nie spotkałem z wydawaniem paragonu w żadnej małej budzie ani foodtrucku. Nigdy ale to nigdy w takich miejscach nie widziałem nawet w polu widzenia żadnej kasy fiskalnej.

Jak raz mnie turas wk***ił, w takiej budzie na bazie przyczepy kempingowej, bo 10 razy mówiłem debilowi, że bez warzyw i samo mięso a ten j***ny ku*as doj***ł z warzywami i musiałem czekać kolejne 5minut na następnego i słuchać jak pod nosem coś po ciapackiemu gada wk***iony to powiedziałem aby mi dał paragon.
On, że nie daje paragonów. Mówię, że ma obowiązek dać paragon. Ten łamaną polszczyzną pie**oli, że kebaby nie mają takiego obowiązku i nie da paragonu.

TytanowyRosomak

2017-04-28, 10:24
^3up

Tam gdzie ja kupowałem to typ miał buły robione na zamówienie, miały coś ok. 12cm średnicy a gość nacinał je tak że robiła się zajebista kieszonka więc nawet jak było wszystkiego w opór to trzeba było być bardzo zdolnym by się upie**olić :) Ostatniego takiego burgera zjadłem jakoś tak w 2002r

Velture,

Cytat:

@up
pie**olnij się.
Paragon jest po to aby podatek odprowadził.

Ja się w życiu nie spotkałem z wydawaniem paragonu w żadnej małej budzie ani foodtrucku. Nigdy ale to nigdy w takich miejscach nie widziałem nawet w polu widzenia żadnej kasy fiskalnej.

Jak raz mnie turas wk***ił, w takiej budzie na bazie przyczepy kempingowej, bo 10 razy mówiłem debilowi, że bez warzyw i samo mięso a ten j***ny ku*as doj***ł z warzywami i musiałem czekać kolejne 5minut na następnego i słuchać jak pod nosem coś po ciapackiemu gada wk***iony to powiedziałem aby mi dał paragon.
On, że nie daje paragonów. Mówię, że ma obowiązek dać paragon. Ten łamaną polszczyzną pie**oli, że kebaby nie mają takiego obowiązku i nie da paragonu.



Jeśli płacił opłatę targową to nie musi mieć kasy bo ta opłata jest takim podatkiem z góry płaconym :)
Jestem expertem bo 2 lata na stadionie dziesięciolecia handlowałem. I też codziennie płaciło się 50zł

C.Z.E.S.I.E.K

2017-04-28, 10:33
TytanowyRosomak napisał/a:

Jeśli płacił opłatę targową to nie musi mieć kasy bo ta opłata jest takim podatkiem z góry płaconym :)

Dokładnie tak.
somet napisał/a:

CZESIEK... i wszystko jasne, na h*j ci paragon do burgera, chcesz to kupujesz nie to idziesz do starbusia gdzie wśród tobie podobnych rozkoszujesz się pyszną kawusią.


:facepalm: ktoś na siłę zaczepki szuka. Piję czornom kawe, bez cukru i innych pie**olników i zagryzom białym chlebem, bo śniadanie to podstawa. W tym "starbusiu" chyba tego nie mają...
Paragon ma także inne znaczenie. Służy do kontrolowania pracownika... Znam lokale (jak Tytanowy wspomniał) gdzie nie ma obowiązku posiadania kasy, a panna drukowała potwierdzenia, według których boss ją rozliczał. W sumie tak samo kontrolowali kiedyś kierowców w PKS'sie.

pakicito

2017-04-28, 10:52
Cytat:

Na to przychodzi urzędas i to wszystko NISZCZY. Czy to jest normalne?


jest to normalne, gdyż urzędas widocznie dostał pokaźną sumę od konkurencji
Cytat:

Jak raz mnie turas wk***ił, w takiej budzie na bazie przyczepy kempingowej, bo 10 razy mówiłem debilowi, że bez warzyw i samo mięso a ten j***ny ku*as doj***ł z warzywami i musiałem czekać kolejne 5minut na następnego i słuchać jak pod nosem coś po ciapackiemu gada wk***iony to powiedziałem aby mi dał paragon.
On, że nie daje paragonów. Mówię, że ma obowiązek dać paragon. Ten łamaną polszczyzną pie**oli, że kebaby nie mają takiego obowiązku i nie da paragonu.


i potem naplute w posiłku, bo wolę zjeść z glutem i unieść się honorem, niż machnać ręką?

somet

2017-04-28, 11:00
Velture napisał/a:

@up
pie**olnij się.
Paragon jest po to aby podatek odprowadził.


Sam się pie**olnij i policz co masz z tej daniny na rzecz armii pierdzistołków.

C.Z.E.S.I.E.K

2017-04-28, 11:55
somet napisał/a:

Sam się pie**olnij i policz co masz z tej daniny na rzecz armii pierdzistołków.


do armii pierdzistołków... hmmm zapomniałeś o dopłacie do:
- nieposiadanych dzieci,
- leczenia z którego nie korzystasz,
- emerytur,
- stoczni,
- dziurawych dróg,
- utrzymania ue,
- spłat odsetek zaciągniętych przez poprzedniego ministra finansów.
Można z tego niezłą litanie zrobić.
Ciekawostka: póki co każdy z nas: pisior, kodziaż, transwestyta, debil, rolnik, hipokryta robi na to.

Jak dla mnie powinni jeszcze szarwarki przywrócić. Głupie koszenie trawy, zbieranie śmieci czy odśnieżanie, a ludzie by trochę zmądrzeli.

tarcer123

2017-04-28, 13:40
Bo najłatwiej dowalić i zniszczyć szarego człowieka który uczciwie pracuje.