18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sto lat ZMT

Suselot • 2017-10-17, 20:26
1917-2017 - Zakłady Mechaniczne "Tarnów" świętują 100 lat.

gregstress111

2017-10-18, 08:45
Sczyle myslą,że za komuny bylo się kimś...Nikt nikogo dziś nie zmusza do pracy,ale mnie zastanawia raczej tomze to jest b roń produkowana w Polsce,a ostatnio karabiny snajperskie zakupiono z Finlandii...Chyba,ze te skandynawskie to ładowawy pojedyńczo bez magazynka kalber 50

Ta maszynka,którą strzelają z okna,to przy strzale nawet nie drgnęła 2000m nie ma cię.

miken1200

2017-10-18, 08:45
"polski sprzęt rodzimej myśli technicznej wielokrotnie przewyższający obecne poradzieckie zamienniki i pseudoeuropejsko-amerykańskie złomy na licencjach."

Taaa, jasne, w krasnoludki też wierzysz? Znasz historię Gawrona? Jak nie, to sobie wygoogluj "gawron statek". A znasz może historię podwozia do Kraba? "Jednak kłopoty z jakością konstrukcji spowodowały w 2014 r zmianę dostawcy podwozi. Powodem miały być pojawiające się pęknięcia blach, wycieki układu paliwowego, niewydajny układ chłodzenia oraz nieszczelność układu wydechowego, przez który do kabiny dostawały się spaliny. Na niekorzyść Bumaru-Łabędy przemawiały również kłopoty z dotrzymaniem terminów dostaw. (...) Niestety nie udało się ostatecznie ustalić, kto był odpowiedzialny za problem – Bumar-Łabędy poprzez niewłaściwy proces spawania i montażu, czy też huty za dostarczenie słabej jakości stali".
Nawet podwozia nie umieją zrobić, a ty chcesz "polski sprzęt rodzimej myśli technicznej".

Pomijam już to, że po upadku komunizmu mieliśmy zakłady z przestarzałym sprzętem i brakiem doświadczenia w budowaniu nowoczesnej broni. Myślisz, że tak nagle z powietrza stworzyliby zaawansowane technologie? Inne kraje ładują w badania miliardy dolarów, a my po prostu co: mieliśmy na papierze zaplanować ten sprzęt? A kto miałby go potem produkować, jak huta nawet dobrej stali nie może dostarczyć?

Dr0mg

2017-10-18, 09:47
najbardziej mnie zainteresowały "systemy p.lot" nosz k***a jak mogą produkować działka 23mm z lat 50 skoro w filmie pokazują system wielolufowy.. zmontowali by coś w deseń ak630, gau8 etc dopakowali elektroniką, zamontowali na starach i to można by było nazywać systemem p.lot

Nutzz

2017-10-18, 10:17
@miken1200

No, no i jeszcze ta mityczna polska optoelektronika... O specyfikacjach o 20-30% gorszych od amerykańskich odpowiedników ale dwu-trzykrotnie wyższej cenie. Nie wspominając o tym, że części komponentów polskie zakłady nie są w stanie wyprodukować więc je importują.

dmnkzl

2017-10-18, 10:42
mastapedro napisał/a:

Zimne piwo za Tarnow, moje miasto :D pewnie i tak nikogo to nie obchodzi, ale i tak chcialem sie podzielic :)



Ty mieszkasz w Tarnowie, a ja na mechanicznych pracuję :) Mieszkam 12 km za Tarnowem. Szkoda tylko, że płaca nie jest proporcjonalna do wykonywanych produktów.

De...........sz

2017-10-18, 11:44
Z każdej fabryki coś się wynosi, jestem ciekaw czy u nich też się da coś wyniesć?

bodzio667

2017-10-18, 11:55
Gadajcie zdrowi, ale jeszcze za Waszego życia ta broń skopie dupska niejednemu.

Dżizas_kurde

2017-10-18, 20:36
Cytat:


Na ch*j to reklamują jak i tak nie mogę sobie tego kupić i trzymać w domu?


Możesz... tylko o tym nie wiesz kretynie....

tranzystor

2017-10-18, 21:35
jjjkkkfff napisał/a:

Na ch*j to reklamują jak i tak nie mogę sobie tego kupić i trzymać w domu?




Ale narodowcy i inni "patrioci" dostają pie**olca, bo ktoś zadziałał na ich bodziec - tradycja, jak to pięknie wygląda. A to, że przez te 100 lat prawie nic sami nie skonstruowali, to już szczegół.

j4rzyn

2017-10-18, 22:22
jjjkkkfff napisał/a:

Na ch*j to reklamują jak i tak nie mogę sobie tego kupić i trzymać w domu?



Możesz, tylko musisz zrobić pozwolenie. Żeby prowadzić samochód też potrzeba odpowiedni papier.